Автор Тема: продажба  (Прочетена 3223 пъти)

Christyanna

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
продажба
« -: 12 Октомври, 2010, 19:38:18 »
0
Здравейте, имам нужда от помощ във връзка с един въпрос и предварително се извинявам, ако подобна тема е обсъждана, а аз не съм успяла да я открия.

Едно петстайно жилище е разделено на две по-малки с отделни входове. Разделени са водомерите, разделени са и електромерите. Разполагаме с всички необходими документи за подаване на молба за издаване на нови отделни нотариални актове. Искаме да продадем едно от малките жилища. Въпросът ми е:
- Можем ли да изготвим предварителен договор за покупко-продажба и да получим капаро с нотариалния акт на цялото жилище, като опоменем специфичността на ситуацията, и след това да подадем молбата за нов нотариален акт?
Ако някой е имал подобен казус, ще бъда благодарна да ми помогне с отговор. Благодаря предварително.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: продажба
« Отговор #1 -: 12 Октомври, 2010, 19:54:42 »
0
 Здравей,
Christyanna и добре дошла/ъл/,за да се извадят два нотариални акта,трябва да имаш разрешение за ползване на всеки един от апартаментите.
Това означава за всеки от апартаментите да има архитектурни проекти,ОВ,електро....и т.н.Цялата процедура да е минала през общината и с помощта на фирма за строителен надзор-през ДНСК.
От поста ти аз,не разбрах тази процедура минала ли е ?
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Christyanna

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: продажба
« Отговор #2 -: 12 Октомври, 2010, 20:06:33 »
0
Имаме проекти, фирма за строителен надзор необходима ли е при положение, че сградата е на 25 години? Доколкото ни обясниха в общината се изисква подаването на молба и такса от около 1000лв. именно таксата ни спира, затова искам да вземем капаро от купувача, за да задействаме нещата. можем ли да направим това с предварителен договор за покупко-продажба с нотариалния акт на цялото жилище?

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: продажба
« Отговор #3 -: 12 Октомври, 2010, 20:18:14 »
0

 До колкото знам не е от значение сградата на колко години е,а нейната височина.До три етажа общината издава разрешителното - "Удостоверение за ползване",а над три етажа - ДНСК "Разрешително за ползване" или тъй наречения "акт 16".
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!