Автор Тема: АААААААА!!! Бесен съм. майстор!  (Прочетена 12551 пъти)

g0g0

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +2/-1
  • Респект: +2
    • Профил
АААААААА!!! Бесен съм. майстор!
« -: 12 Октомври, 2010, 20:22:22 »
0
Бесен съм. В къщи влезе майстор:(
От блока решихме да слагаме домофонна система. Домсъвета избра фирма. Сключиха договор за исталиране и т.н.
Днес пристига един майстор и минава по всички апартаменти да провери кабелите и там където е необходимо да постави нови, пробивайки дупки с бормашина. До тук добре.
Но влизайки у нас не можа да намери старите кабели. Показах му къде е удобно да пробие панела. И той със бормашината на петата секунда успя да прекъсне кабелите за 220 Волта. Сега ги чакам от фирмата да си оправят простотиите.

Предполагам много хора са си патили от майстори (с малко "м").
Какви ви са условията към един майстор/фирма преди да ги пуснете да работят у дома ви / офиса ви?

1. 'от мен' -  каквото счупят / скъсат/ развалят - да го въстановят
2. предалгайте още...

koganev

  • Гост
Re: АААААААА!!! Бесен съм. майстор!
« Отговор #1 -: 12 Октомври, 2010, 21:11:41 »
0
Бой! Бой! БОЙ!!!

Във всеки практикер и подобни продават уреди за търсене на метал. Аз си купих, щото много кабели и тръби съм прбил... за около 200 кинта едно бошче - намира всичко. Казва дали е кабел под напрежение, дали е арматура, на какво разстояние е от повърхността, дърво и пластмаса също намира. Ако "майсторът" няма такова нещо, а тръгне да пробива - бой!!! Поне за 200 лв. лекарства трябва да му се избият, че да разбере веднъж завинаги това животно, че за апаратура и инструменти трябва да си харчи парите, а не по зъболекари и ортопеди...

Скитъре, четеш ли?  :D

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: АААААААА!!! Бесен съм. майстор!
« Отговор #2 -: 12 Октомври, 2010, 21:15:59 »
0
Има ли уред за откриване на тръби с вода (ПВЦ или ПП)?

koganev

  • Гост
Re: АААААААА!!! Бесен съм. майстор!
« Отговор #3 -: 12 Октомври, 2010, 21:45:52 »
0
Моята джаджа намира всякакви вложки и ако ги проследиш, можеш да направиш извод дали са тръби или не. А дали са пълни с вода... едва ли. Аз веднъж пробих една тръба право през средата и като текна... Иначе само металите ги различава - медни/стоманени и показва дали тече ток. Но пък покзва дълбочината. Има и зуум, ако трябва да пробиваш с хирургическа точност.

Scyther

  • Гост
Re: АААААААА!!! Бесен съм. майстор!
« Отговор #4 -: 12 Октомври, 2010, 22:27:07 »
0
Скитъре, четеш ли?  :D


Абе чета аз, ама друго ми е на главата. Онези ми се офлянкват нещо с изнасянето и ще си имаме неприятности.

koganev

  • Гост
Re: АААААААА!!! Бесен съм. майстор!
« Отговор #5 -: 12 Октомври, 2010, 23:34:31 »
0
Е ся ... ти им зе апартамента .... и душата ли искаш да им земеш? Имай милост. Ще се махнат.
Обче оная джаджа много помага... Аз на 24.12 не помня коя година пробих сноп кабели, за да закача украсата... направих страхтно късо съединение, а уж имам дефектнотоковазащита (ако така се пише) и токът спря централно от таблото във входа, а аз нямах ключ... Викахме елтехник, той заряза жена си в магазина и дойде, Господ да го поживи, оправи ми жиците, рискува живота си, за да си промуши ръката през хиляди жици и да ми щракне бушона, та успяхме да се порадваме на празниците. Просълзявам се, като си спомня - това беше почти божествена помощ. Иначе щяхме да сме на свещи и огън - прекалено библейско...

Scyther

  • Гост
Re: АААААААА!!! Бесен съм. майстор!
« Отговор #6 -: 13 Октомври, 2010, 00:16:40 »
0
Хехе, и аз имам такъв спомен от 24.12 не помня коя година. Помня, че ел. таблата във входовете не ги заключваха още. Мерех с фазомер една фасунга, дето ми прекъсваше в стаята нещо. Но съм застанал точно отдолу и не виждам свети ли фазомерът или не. И за да видя, го наклоних на една страна. Поради това, човката му опря и в нулата на фасунгата. Завари се буквално, а във входа се чу силен гръм. После се оказа, че баща ми "подсилил" бушоните ни, за да не горят :o често. И те съответно не изгорели. Умник! :D ... Гръмна таблото на входа. Докато отида да видя какво стана и от къде се носи гъстия дим и миризмата на бакелит, гледам, изолациите на кабелите в таблото на входа горят, а един комшия търчи от мазата с метална кофа пълна с вода да гаси. Едвам успях да я ритна от ръцете му, инак изкарването му на бъдни вечер щеше да е под въпрос. Доста години вече, като си пием ракията с него, всеки път разказва историята...

На онези няма да им вземам душата, но рискуват 8200 евро и изгонване с панаири. Обещаха до 10-ти най-късно да се изнесат. От мен да мине, писахме 15-ти за всеки случай. Обаче висят едни пранета, мрънкат ми по телефона, че не бил готов ремонта им... Хъм...

koganev

  • Гост
Re: АААААААА!!! Бесен съм. майстор!
« Отговор #7 -: 13 Октомври, 2010, 00:49:50 »
0
кофата с водата ...  :D :D :D

Нали стана въпрос, че пробих тръба.. Начи слагам в банята едно душче и като пробих дупката от нея текна една много правилна и плътна струя вода. Банята готова, плочки и прочие... Красота. Много тъпо се почувствах...
Стената, която дупчех, беше незавършена от задната страна, та от там оправяхме тръбата. Там също има баня, но тогава не беше още започната. Къртене и така. И хубавото беше, че пробих студената вода, защото топлата още не беше вързана и ако я бях дупнал нея, щях да разбера вече твърде късно, когато и задната баня щеше да е с плочки...
И пак същият елтехник тогава правеше нещо по инсталацията и като му казах за пробитата тръба той се обади на някакъв негов приятел и разговорът беше нещо такова "Ало, Бамбучаааа.... аве тука се пробила една тръба ве.... ами така - пробила се.... станала й дупка.... да бе, Бамбуча, право през средата се пробила... ааааа човекът нищо не знае... ми дай да я опрайм ве, дейба и тръбата..."
Охх....  колко ремонта съм правил, колко ми се е ревало, а сега ми е смешно.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: АААААААА!!! Бесен съм. майстор!
« Отговор #8 -: 25 Ноември, 2010, 22:46:30 »
0
Абе чета аз, ама друго ми е на главата. Онези ми се офлянкват нещо с изнасянето и ще си имаме неприятности.


Scyther, нанесе ли се бе? По фън шуй ли сте вече, или бутате стени още :)

Scyther

  • Гост
Re: АААААААА!!! Бесен съм. майстор!
« Отговор #9 -: 25 Ноември, 2010, 23:22:36 »
0
Къртим, чистим и извозваме. Мойту кади с тамян и ръси сол навред. В имота е като в църква през втората световна война. Плочките и майстора за банята са в движение. В момента вратите са ми кахъра.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: АААААААА!!! Бесен съм. майстор!
« Отговор #10 -: 25 Ноември, 2010, 23:29:32 »
0

 :D

Защо със сол?  :D

Какъв е проблемът с вратите? Кога да бъдат поставени - след плочките и боядисването или преди това?

Scyther

  • Гост
Re: АААААААА!!! Бесен съм. майстор!
« Отговор #11 -: 25 Ноември, 2010, 23:42:54 »
0
Солта пречиствала отрицателната енергия, Музе. Не ме питай подробности, че ще ме накараш да правя профил на мойту във форума, да се караме онлайн и тогава съвсем фейсфорум станааме. Проблемът с вратите е обичайния. Да бъдат намерени хем идеалните, хем "без пари". Вратите имали един бюлюк джвъчки за уйдурдисване. От лагерчета на пантите, през дебелина на ламаринките, талаш, пясък и каменна вата във вътрешността, звуко-топло-хидро и скандало изолация, та да стигнем до цената, бравата, монтажа, напасването, къртенето и касата...
Темата за лютивите наденички на Додо ми звучи аматьорски някак. Като дали ECO-то на дву или трипластовата тоалетна хартия е по EURO-ориентирана... ::)
« Последна редакция: 25 Ноември, 2010, 23:57:21 от Scythеr »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: АААААААА!!! Бесен съм. майстор!
« Отговор #12 -: 26 Ноември, 2010, 00:10:14 »
0
С вратите има и още един основен проблем - дали ще ти ги доставят. Аз тук като правих ремонт уж бяха от по-скъпите ама се оказа някаква измислена фирма (на Стройко си ги поръчах), 5 месеца не можаха да ги направят та си поръчах след това на друга фирма и така половин година беше като в пещера :)

Ето сега погледнах в нета явно не съм бил само аз балама:

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=blackfirm&Number=1948202694&page=19&view=collapsed&sb=5&vc=1

Аз поне успях да го накарам да ми върне парите 1 година след това.

И за порден път се убедих, че по-добре да се купува скъпо иначе излиза двойно. В един друг апартамент си сложих barausse и са много по-хубави (и от вторите, които поръчах за тук - българска работа, един дизайн свестен не могат да измислят или изкопират - первазите от едната страна по един начин, от другата по друг, а ми бяха обещали, че ще изглeждат като тези на barausse...) На думи всички са "да, всичко може", но на практика - мед с говна

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: АААААААА!!! Бесен съм. майстор!
« Отговор #13 -: 26 Ноември, 2010, 00:14:13 »
0
Скитър,

Нека да си ръси...  :D

Ще стигнеш до един момент, в който едните майстори ще ти казват, че първо вратите да се сложат и после подовата настилка (каквто е). Другите майстори (с вратите) ще казват, че искат вратите последни. И...

 *drink9*


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: АААААААА!!! Бесен съм. майстор!
« Отговор #14 -: 26 Ноември, 2010, 00:42:33 »
0
Аз съм за - без врати :) Може само на тоалетната  *drink6*