Автор Тема: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ  (Прочетена 107553 пъти)

nearvana

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #15 -: 16 Май, 2010, 00:48:14 »
0
Добре де, според мен най-големият "капитал" на форума са самите участници. ...

Да точно така е. Очевадно е че има има хора чиито писания се четат с интерес (поне аз лично ги чета с интерес) и ако ще да има някаква изгода встрани от обмяната на идеи те трябва да са тези които да "монетаризират". В случай че се публикува реклама и се печели от форума може да се направи сравнително лесна и проста система да се смята популярноста на постовете и авторите им и евентуалните приходи да се разпределят между тях на базата на тази популярност.  Това може да стане по доста ефективен начин - кои страници са отваряни, кои постове са на тях, какви реклами има на тях, на клик или на импресия се смята и т.н.

Кофти е, че явно ценни хора като Асен се отказват поради собствеността на сайта.   :-\
Да ви кажа тва не е добра работа тогава!!!
Ба, не може ли домейна fimoti.com  да се води на да кажем 10те или 20те най-популярни форумци  - всяка година или 6 месеца може да се актуализира списъка. И това да е единствения домейн.  Така собствеността е обща и няма задни мисли. А приходите от популярност ако има такива да се разпределят по гореописаната схема.  Ся то те ще са едни приходи  :P , но все пак е хубаво сметките да са чисти.

Понеже не съм от активно пишещите е от само себе си ясно че не визирам себе си по никакъв начин ама все пак го казвам черно на бяло. На мене интереса ми е да чета и тук таме да се обадя неподготвен  :-X

поздрави

Scyther

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #16 -: 16 Май, 2010, 00:56:44 »
0
Грешен съм събратя. Предадох Ви и идеята, заради която напуснахте онзи форум. Не искам да се оправдавам, но никой от Вас не изрази несъгласие с това. Дори предложих идеи за комерсиализиране на форума, с което опорочих идеята. Искам си обратно алтернативният форум за имоти.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #17 -: 16 Май, 2010, 01:02:53 »
0
Scyther-е
и аз искам да чуя мнението ти!

Асене - ти ли си или някой злоупотребява с почерка ти ? :)
 :-[

аз съм бе жори,кой друг моа да му харесва,да не му се харесва?
      оунърот кво ша го правиме?

Може ли някой да ми обясни какъв е проблема заради който нещо ще трябва да ме правите.
Предал съм паролата за достъп на Додо2 и цялата ми намеса приключва до тук.
 
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #18 -: 16 Май, 2010, 01:05:35 »
0
До момента не забелязах да има какъвто и да било проблем.
Даже се ограничавам да пиша за да не се натрапвам.
За модераторстване пък изобщо не се вълнувам.
Даже е натоварващо.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

goro

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #19 -: 16 Май, 2010, 01:07:29 »
0
Scyther-е
и аз искам да чуя мнението ти!

Асене - ти ли си или някой злоупотребява с почерка ти ? :)
 :-[

аз съм бе жори,кой друг моа да му харесва,да не му се харесва?
      оунърот кво ша го правиме?

А бе може и ти да си, ама аз веднага след като свърша с поста ще ти пусна един емайл и ще чакам отговор...

Значи, за оунъра мисля че е толерантен мъж, а си е негово право да има мнение! Беше и откровен относно правата си за домейна и списанието, но... Не съм съгласен да имат общ домейн и причината е проста!
Ако оунъра иска да развие тези две неща - може да го направи - негово право е и няма какво да го обсъждаме. Но това няма нищо общо с инициативата подета от няколко души и подкрепена от останалите за една независима трибуна

Форума трябва да се институциализира - т.е. да се изработят няколко елементарни правила, но достатъчно добри за да  и реши въпроса със собствеността - не е задължително веднага, но в би.

Неарвана, не съм съгласен с предложението ти! После ще обяснявам.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #20 -: 16 Май, 2010, 01:14:06 »
0
Аз не виждам проблем засега. Оунъра не се е натрапвал или налагал мнение, напротив толерантен е.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #21 -: 16 Май, 2010, 01:16:31 »
0
Скитър,

Ми то и аз давах идеи, нЕкви... Какво да направим, като се виждат... Така, че няма за какво да чувстваш вина.
Това, поне що се отнася до мен, бяха единствено и само идеи, без да имам заинтересованост от тяхното развитие. Единственото нещо, което аз, а и другите искат, е да има възможност за обмен на идеи, инфо. Това ми е ценното. Без ескалации, без банове, без триене... БЕЗ!

Ако, ти си беше останал собственика, пак по същия начин щях да действам. :)

Приятели сме с Оунър. Така е. Лично се познаваме с него и съпругата му. И си е много стабилен като човек. Къде досега видяхте злоба в него? Дори и да са го нападали много грубо?

Нищо че, той си говори за up, а аз обратното. Не знам, но в групата на ъпърите, респективно в групата на сривльовците има 2 групи хора. Едната е, защото така им се иска, а другата - защото така смятат. Кой крив, кой прав - кой знае? Затова не съм си градила взаимоотношенията никога на тази база. Мисля, че не и правилно.





OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #22 -: 16 Май, 2010, 01:20:20 »
0
Защо ми се струва че дискусията заприличва на другарски съд, за нещо което ще бъде извършено някога.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #23 -: 16 Май, 2010, 01:24:27 »
0
Асене, защо не обясниш от къде ти е притискането, за да се опитаме да разрешим проблема.
Тук комерсиализация няма как да стане.
Тихомълком триене също.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #24 -: 16 Май, 2010, 01:25:01 »
0
Ееее Асене,

Много си мнителен. Не по 80лв на форумец, а ОБЩО 80!!! Дори, бях написала - 60-70-80, по причина, че не знам, точната сума на прима виста. Но пък, след като давам предложение за платен сайт, да оставя Скитър да плаща? Или пък аз да се правя на баровка - аз да поема тази колосална сума???? Ми тогава, щеше да кажеш - ей я на - тя иска, щото

Я попитай някой от отцепилите се от лекса - бяха си направили по същия начин - free...

И да го има сега? Ами няма го! Знаеш ли защо? Защото е хакнат и цялата им база данни - всичко писано по темите им го няма.

Значи - прави се в нета нещо безплатно и ... няма го.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #25 -: 16 Май, 2010, 01:33:44 »
0
Влизам във форума и чета - Скитър ме предлага за собственик на сайта. При което, аз паднах. Щото всеки си гради някакви планове, най-малкото това ми влизаше. Също и да влезем в чата. Така, влязох - и какъв беше разговора в момента на влизането ми? Muza, ние решихме да бъде "собственик", на Оунър. Ок, чудесно! Аз го познавам, точен е...

Така ли беше??? Моля, участвалите в чата да кажат!!!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #26 -: 16 Май, 2010, 01:36:29 »
0
Добре де, да не драматизираме нещата. Всичко може да се реши изключително просто.

Има 2 домейна за форума forum.sobstvenik.com е URL и fimoti.com е redirect.

Всеки знае, че основният домейн е всъщност "нотариланият акт" на всеки сайт.

forum.sobstvenik.com е на Оунъра, fimoti.com e на Додо.

Гласуваме на кой домейн да се намира форума и който избере мнозинството. Предлагам явно гласуване, за да няма гласували "гости". Чийто домейн се избере, той става "собственник" на сайта. За хостинг не е никакъв проблем да се съберат пари (изобщо не е скъпо).

Някой има ли проблем с този начин?

Аз гласувам за fimoti.com Името ми харесва повече, едва ли ще има някой нещо против да е на Додо сайта, Оунъра не вярвам да протестира (при условие, че наистина няма лични планове зад форума), Асен ще е доволен, Додо много е направил за графиките на форума на имоти.нет
« Последна редакция: 16 Май, 2010, 01:41:38 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #27 -: 16 Май, 2010, 01:36:53 »
0
Защо ми се струва че дискусията заприличва на другарски съд, за нещо което ще бъде извършено някога.

на такова ли ти прилича?
   я да видим-скитъра веднага се съгласи да ти прехвърли "идеята"-вече се е доказал,че няма нищо комерсялно в него,а е за идеята.......ти готов ли си да прехвърлиш идеята обратно на него ?
    или ще ми разправяш пак,че това е легитимен сайт,регистриран по бг законите и всякви други блъвочи?
     една курва в чикаго за 1 час струва колкото 10 сайта като твоя,заедно с домейните им и хостинга,къде си тръгнал да ни светкаш ква "помощ" ни оказваш?

И къде видя предложение за помощ.
Ако имаш нужда да бъдеш звезда, то това е подходящо място.Тук има много хора които харесват тезите ти.Който не те харесва, цък минусче или игнориране.
И всички са доволни, а ти се радваш на одобрението което гониш.
Интересното е че днес получих обаждане с интересни въпроси.Кой финансира форума, кой стои зад идеята.
Ами никой. И май това е притеснително.
До момента не е похарчена една стотинка за начинанието.
Реалния краен извършител е Додо2 с две безсънни нощи и мое присъствие повече като наблюдател и питащ кое как.Даже обърках една парола.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

goro

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #28 -: 16 Май, 2010, 01:40:51 »
0
Господа, смекчете тона

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #29 -: 16 Май, 2010, 01:41:39 »
0
Асене, защо не обясниш от къде ти е притискането, за да се опитаме да разрешим проблема.
Тук комерсиализация няма как да стане.
Тихомълком триене също.

проблема си ти,не го ли разбра,или се правиш на приятно разсеян?
    да решим проблема?не требе да си вундеркин,че да се сетиш......
  скитъра поема сайта,ако иска да те оставя да модерираш ,ако не иска,още по добре........
    додо нещо нещо замлъкна и той.....не му харесва развитието....
  едно го крояхте,друго се получава.......не бой се,аз съм мразен от всички-от как съм по форумите съм заел такава позиция..и така ми харесва да е.......тва, което не ми харесва е хитърпетъровщината.......
     а ти ми хитрееш с бай ганьовските си номера,капиш?

Асене, май това ти е проблема.Обичта на народа.Не съм те засичал на места където има минусчета и плюсчета.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG