Автор Тема: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ  (Прочетена 107583 пъти)

Scyther

  • Гост
Re: Собственик 31 се възмущава
« Отговор #210 -: 30 Май, 2010, 00:30:29 »
0
Драги съфорумци, това, че Булкан някога е бил някакъв модератор, както ми сподели свойски преди 2 дни , не значи че трябва да ми извива ръцете да плюя този или онзи сривльо който не му харесва! Това е доста долно. Не желая да се забърквам в интриги! Толкова съм възмутен, че ще стана и аз сривльо!
Няма да е зле да споделиш на всеослушание какъв точно е проблема, какви интриги се плетат и кой те кара да плюеш по някой, че да сме наясно. Няма лошо в участието ти в този форум. Различното мнение не е повод за модериране и бан, както беше в един друг стар и известен комерсиален форум. Тук различното мнение се толерира и търпи независима дискусия и оспорване, защото спорът ражда истината. Например goro си защитава тезата за Гърция, независимо от ордите инакомислещи, но в същото време е уважаван член на форума.
Единственото условие е взаимната търпимост и добрият тон. Инак не е форум, а квартална кръчма.
Меджик мое да реве, че съм й откраднал трафика, но не мое да направи нищо. Да не би да държи авторските права на коментарите и потребителите? Да не би да има регламентиращи правила, които да забранят да каня хора в нов форум на лични съобщения? Коректно ли е magic да ползва безплатно статистики, анализи и графики на потребители с комерсиална цел? Хората дойдоха и се чувстват свободни да изразят мнението си. Ти също си свободен да участваш, независимо че си една от основните причини за този форум, за което ти благодаря. Интернет е все още последния бастион на свободата и има доста хора, които правят и ще направят необходимото да остане такъв.
Добре дошъл!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
temp
« Отговор #211 -: 30 Май, 2010, 00:33:44 »
0
Драги съфорумци, това, че Булкан някога е бил някакъв модератор, както ми сподели свойски преди 2 дни , не значи че трябва да ми извива ръцете да плюя този или онзи сривльо който не му харесва! Това е доста долно. Не желая да се забърквам в интриги! Толкова съм възмутен, че ще стана и аз сривльо!

Моля? Аз да съм ти споделял някога нещо???? В предния пост спомена съобщения на лична??? Даже при важни решения за този форум (собствеността и смяната на домейна) не съм си позволявал да пиша нищо на никого на лична, само публично, за да е ясно на всички, че на теб ли ще седна да пиша на лична???? Ти май нещо много се надценяваш драги ми смехурко... Какво толкова ти се е случило? Живота е прекрасен, има разкошна музика, филми, книги, светът е голям и интересен, пътувай, опознавай го... Намери си хоби, нещо да правиш... Започни някакъв бизнес, занимавай се с нещо, учи езици, винаги има нещо полезно да се прави...
I say what I do and do what I say.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Собственик 31 се възмущава
« Отговор #212 -: 30 Май, 2010, 00:37:52 »
0
Е, много ти благодаря!!! С това топло посрещане ще се въздържа от лични нападки. Даже знаеш ли какво ще ти обещая? Да имам положителен рейтинг като теб-създателя!!! Всичко се постига с много труд нали? Тук всички сте сривльовци което обяснява лошия ми рейтинг, но аз скоро се надявам да променя това. И не защото си измислям, а защото наистина вярвам в повишението на цените.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: temp
« Отговор #213 -: 30 Май, 2010, 00:50:46 »
0
Да, хубаво е да разводняваш нещата, но за натиска нищо не казваш! Както и да е всичко на този свят се връща нали знаеш. Една моя съученичка се върна в ковчег от ЮАР, никой не трябва да си мисли че е далеч!!!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Scyther

  • Гост
Re: Собственик 31 се възмущава
« Отговор #214 -: 30 Май, 2010, 00:52:28 »
0
Е, много ти благодаря!!! С това топло посрещане ще се въздържа от лични нападки. Даже знаеш ли какво ще ти обещая? Да имам положителен рейтинг като теб-създателя!!! Всичко се постига с много труд нали? Тук всички сте сривльовци което обяснява лошия ми рейтинг, но аз скоро се надявам да променя това. И не защото си измислям, а защото наистина вярвам в повишението на цените.

Радвам се, че ми отговори. Ще ти кликна едно плюсче за рахатлък. Но бъркаш, като ме наричаш "създателя". Не заслужавам тази титла. Форумът го създадоха потребителите, аз само изпреварих събитията, които така или иначе бяха на път да се случат. И се случиха...
Не сме всички сривлювци. Ти си тук, нали? Затова те приветствах с добре дошъл. Имотко също е тук. Ето защо си мисля, че е крайно време да започнете с аргументите, които толкова спрягате, че използвате. Като начало няколко графики на ПЧИ, БВП, прираст на населението, безработицата, усвояването на ЕФ и ръста на имотите биха били чудесени аргументи в защита на вашата теза...
Успех!

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Собственик 31 се възмущава
« Отговор #215 -: 30 Май, 2010, 00:55:53 »
0
Най-тновото от днес е че нямам право да виждам темата temp в която пише Булкан. Вече форума се проявява като цензурен. Очаквах го!!!!!!!!!!!!!!!!!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Собственик 31 се възмущава
« Отговор #216 -: 30 Май, 2010, 01:20:14 »
0
Първият пос е чиста манипулация и е сътворен от емигранта Булкан!!! Хайде трийте гадове!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 162
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Собственик 31 се възмущава
« Отговор #217 -: 30 Май, 2010, 01:23:53 »
0
Най-тновото от днес е че нямам право да виждам темата temp в която пише Булкан. Вече форума се проявява като цензурен. Очаквах го!!!!!!!!!!!!!!!!!

Извинявай, че не съм толкова бърз и си попаднал на темата temp... :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Собственик 31 се възмущава
« Отговор #218 -: 30 Май, 2010, 01:29:05 »
0
Първият пос е чиста манипулация и е сътворен от емигранта Булкан!!! Хайде трийте гадове!

Емигранта Булкан не е манипулатор. Поста ти е автентичен, не ми се проверява в имоти.нет дали си го изтрил. Там също ти писах, че човек трябва да притежава поне минимално достойнство. Не като те баннат от единият форум да ходиш като цветарка в другия да плюеш по първият, след като в първият си плюл по този. Иди в мама.бг. Пробвай се в мама.бг, там може да ти "влязат в положението"... Накратко - get a life, dude!
I say what I do and do what I say.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Собственик 31 се възмущава
« Отговор #219 -: 30 Май, 2010, 01:35:06 »
0
Първият пос е чиста манипулация и е сътворен от емигранта Булкан!!! Хайде трийте гадове!

Е това сега отношение ли е?!  :o "Гадове" ...
За да се покаже колко е демократичен форума, дай сега да търпим всякакви изцепки и дивотии?!
В този раздел  си коментираме, спорим, пеем, веселим се, но никой, никога не се е "уловил за косите", не е обидил, наричайки някой емигрант (супер обидна дима, няма що) и т.н.
Та никак ни ми е приятно да чета "скандали".
Пък в крайна сметка и аз съм част от този форум и имам някакви права, правата ми да не ме заливат с помия и тук!

Додо, ако обичаш махни тези словесни разстройства от дъра-бъра!

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #220 -: 30 Май, 2010, 08:23:29 »
0
Цитат
Преди да пишем много-много по въпроса, може би трябва да проучим как стоят правно нещата, дали няма някакъв параграф, по който да ни "метнат" за подкопаване на доверието в банковата система.

Да допълня малко uravnovesen: Чл. 153. (1) Актовете за установяване на нарушенията по чл. 152 се съставят от оправомощени от подуправителя, ръководещ управление "Банков надзор", длъжностни лица.

(2) Наказателните постановления се издават от подуправителя, ръководещ управление "Банков надзор", или от оправомощено от него длъжностно лице.

(3) Съставянето на актовете, издаването, обжалването и изпълнението на наказателните постановления се извършват по реда на Закона за административните нарушения и наказания.


Разцъквайки съдебната практика по 152 от ЗКИ, гледам, че такава липсва. Това навежда на мисълта, че досега не са налагани административни наказания или поне не масово (а и във случая с бг мама щеше да се разчуе), щото досега щяха да бъдат обжалвани. И тъй като съставянето на актовете и наказателните постановления + обжалването става по общия ред на ЗАНН, то трябва да се има предвид и Чл. 42 от ЗАНН - реквизити на акта: трябва да посочат трите имена на извършителя, ЕГН, адрес. Т.е. първо трябва да установят кой стои зад конкретния ник във форума (което едва ли ще им е толкова лесно). Въз основа на акта се издава наказателно постановление, с което се налага адм. наказание. Наказателното постановление може да се обжалва пред съда.

dzvero75

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 18
  • Карма: +9/-0
  • Респект: +6
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #221 -: 30 Май, 2010, 19:30:29 »
0

Говорите си за сериозни неща, но ето и смешната страна на
Subprimecrysis и финансовите пазари
Subprimecrysis


второто клипче е без превод
Part 1/2 Bird & fortune - Financial crisis - Silly Money, Nov 08

nearvana

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #222 -: 30 Май, 2010, 21:24:30 »
0
Aсене, Сахибчо мах да е бил част от повода за новия форум - без да искал е тригернал някаква върволица от случки. Но със сигурност не е бил причината. Причината е, че  в имоти.нет почнаха да трият по-скоро с идеята да наклонят везната в основната теза във форума: сривльо или ъпър с  формалното оправдание "некултурност". И се триеха смислени мнения заради които си струваше да се посещава този форум.

Аз бях вчера свидетел на едно изтриване на сахиб, където той беше написал пост в който нямаше никакво съдържание освен поредната нападка

"ако нямаш и 5ст в джоба се мяткаш на пазара ту наляво ту надясно и накрая все губиш, точно като асен1975".

На мен ми е все тая ако подобно мнение биде изтрито или не щото то не носи така или иначе нищо. Кой решава какво да трие - ами няма 100% корава и справедлива система от формални правила. Може би най-добре е да не се трие нищо, обаче вчера лично на мен ми беше ок щото беше осрал темата още с почването й без да добави нещо смислено към нея. И хич нямаше да стане по-ликвидна тая тема само щото сахибчо реди нонсенс вътре.

Та като гост а не собственик  бих разбрал и двете - решението да не се трие никога и нищо или някой добър шериф да решава кое става за триене. Като почне  шерифа да не ми изнася  се разкарвам и толкова - говорим просто за един форум.

За мен най-доброто решение е обидни коментари без друго съдържание по дефолт да се виждат само като заглавие и с предупреждение че са такива и ако на някой му се иска да ги види да си има бутон и да си ги гледа. Май в дневник беше така ...
По принцип бих мислил и как да се разрастне сайта и дори да се комерсиализира, но това май е друга тема. 

А за културността - ами в смисъла който го пишеш това си е по-скоро учтивост и не че не знаеш ама  на английски е polite. Културност малко отива и към ерудиция а това е встрани от смисъла май.
Според мен да си учтив означава да те е еня дали няма да нараниш някого и да се стараеш да не го правиш.  Ако на улицата някай възрастен ти запушва пътя можеш да го помолиш учтиво да се премести вместо "аре бе дърт идиот, кво си се запецнал тука като магаре на мост ", което би го наранило, и поне според моята "идеология" това ти се връща обратно веднага. Учтивост и "внимателност да не нараниш" не са същото като лицемерие! Далеч не е така.
Съвсем друго е ако някой ти скочи на фасона - ами тогава отговаряш както дойде.

Както и да е,
додо не може ли да се направи че над определен брой минуси за определен период мненията на автора да се виждат само като заглавие и автор и ако искаш  да ги гледаш трябва да кликаш на тях? Това би било някакво решение

ари  *drink10*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #223 -: 30 Май, 2010, 21:31:49 »
0

додо не може ли да се направи че над определен брой минуси за определен период мненията на автора да се виждат само като заглавие и автор и ако искаш  да ги гледаш трябва да кликаш на тях? Това би било някакво решение


Да, ама трябва да се ограничи възможноста един човек да нацъка 100 минуса на някой. Сега май може да цъкаш през час...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #224 -: 30 Май, 2010, 21:36:36 »
0
Изтрити мнения няма, има преместени, там където им е мястото. Може даже да се върнат там, където са били първоначално. Но се съмнявам хората да искат това, даже може да се провери.