Автор Тема: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ  (Прочетена 107664 пъти)

Диян Филчев

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 24
  • Карма: +7/-1
  • Респект: -2
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #255 -: 01 Юни, 2010, 01:18:41 »
0
Мога за собственик31да кажа няколко неща ама да не ме баннете нещо. ;)
На първо място си мисля че човека в момента е пиян или поне подпиинал.
Другото е отношението на родителите му към него като малък.Най-вероятно са му обръщали внимание само като е правил бели или се е карал със сестри,братя, съседски деца роднински деца и т.н.Тогава са му се карали може би е ял боя но си е получавал вниманието във някакъв вид.Това е характерно поведение на деца чиито родители работят и двамата и не успяват да обърнат достатъчно внимание на децота си(по комунистическо беше така пфу)
Та човека си е изработил схема в детството и си я следва най-вероятно съвсем неосъзнато.Няма как да му се сърдя той не е виновен че е такъв нито пък родителите му.
собственик31 може да греша или да съм прав но и в двата случая ти се извинявам ако съм те засегнал.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #256 -: 01 Юни, 2010, 01:20:19 »
0
Имам един въпрос - откъде мога да си купя 3 литров буркан с винтова капачка. Може да е пълен с туршия, но по принцип ми трябва празен.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #257 -: 01 Юни, 2010, 01:21:55 »
0
Да черпя по едно кафе... ?

Аз съм гроги от последното спасяване на света и си лягам.
Ти внимавай, че и двамата май са във фазата "еуфория", да не "закукуригаш" :)

И аз си лягам. Кафето е за да имам материал за смях за утре. И..., надявам се на някоя песничка. :) *drink11*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #258 -: 01 Юни, 2010, 01:40:59 »
0



Така както си го написал по ми се вижда удачна ролята на собственик31 но в никакъв случай определяща.
От тебе сега научавам че имало и "бял лебед" знаех само за черния и неговия смисъл и цялата случка със форума ми се видя идеална като за "бял лебед"
Имам си една теория за хармонията и всекидневно се убеждавам в нейната правота.Живота,света,вселената всичко е на плюс и минус.Дори и най-елементарните частици в атома и те са с положителна и отрицателна енергия.На всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие.В природата всичко е в равновесие или търси равновесие и най-важното рано или късно го постига за да го загуби отново за да започне пак да го търси.Много хора усещат това в живота си и даже поговорка си има "Хвърли зад гърба си за да намериш пред себе си"Направили са добро(дали са положителна енергия която за да се възстанови равновесието ще получат рано или късно във вид на добро обаче понеже те са загубили  +енергия първо трябва да получат -енергия ще им се случи нещо лошо.Евреите имат приказката "Няма не наказано добро"И колкото повече от цялата си енергия успяваш да направиш на плюс по ще страдаш.Господ Иисус Христос е най-яркия пример за това.  )със лошото е абсолютно същото само че на обратно.


Хм...

А, ако получиш добро, дори и да не си го чакал? Тогава как - ставаш лош, а после добър? :) *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #259 -: 01 Юни, 2010, 02:20:57 »
0
Имам един въпрос - откъде мога да си купя 3 литров буркан с винтова капачка. Може да е пълен с туршия, но по принцип ми трябва празен.

използвай главата на дянков.тамън същата кубатура е,но мисля,че вътре няма трушия.

Хаха, ако беше 3 литра щеше да прилича на извънземно. Литър и половина е, а такъв си имам.  *drink5*

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #260 -: 01 Юни, 2010, 02:26:56 »
0
Пробвай на Женския пазар по сергиите за буркана . Там има какви ли не

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #261 -: 01 Юни, 2010, 10:25:29 »
0
Асене , може ли толкова лесно да се поддаваш на манипулациите на Юзер 31 ... Човека това цели. В края на краищата, даже се караме и се губи безкрайно много  енергия за глупости....
Хайде малко самоконтрол , така може да привличаме сеирджии , но се отблъсква сериозната аудитория .

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #262 -: 01 Юни, 2010, 15:34:18 »
+1
Българска работа. Още Кубрат е давал акъл , но няма кой да слуша...

Асене, много се палиш . Виждал съм те да напускаш и иннестора и имоти.нет , вероятно по няколко пъти .
« Последна редакция: 01 Юни, 2010, 15:39:46 от Imotenbalon »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #263 -: 01 Юни, 2010, 15:45:41 »
+1

Асене,

Моля те! Успокой топката! Насипа думички за Додо, които са по-скоро емоционални.

Ти не обичаш птиченцата да чуруликат. Но и те имат право на живот. Ако си ме визирал и мен, то сега се изключвам.

Дайте да видим как може да се постигне, така че всички да са максимално доволни. Не може да няма начин.

Ей, мъжка му работа. Ама като децата сте.

koganev

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #264 -: 01 Юни, 2010, 16:03:52 »
+1
Кибритлия.

Лично мнение:

Асен прави научни опити, затова сахиба му е необходим. Вероятно го е готвил за дисекция... затова го подмамваше с разни къси пасове.
Понеже сахиба никакъв го няма, а Асен се изнася с нескрита припряност, предполагам, че го е разфасовал вече...
Утре във вестниците може да има нещо.

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #265 -: 01 Юни, 2010, 16:31:18 »
0

Досега си решавах сам. Но може би е по-добре да ползвам съветите на експерт.Затова питам: има ли тук някой, който има икономически знания, разбира добре що е Option, FX, Warrant, Bond etc. и ги практикува с успех поне от 5 години, и какво мисли той за мненията на Acen1975 по тези въпроси, както и за неговите прогнози - какъв е процентът, точността, своевременността, полезността на верните и на грешните прогнози.

Мисля, че изместваш темата. Въпросът не е в това, дали прогнозите на Асен са верни или не, даже твърдя че ничии прогнози не са от значение, защото това все пак това е форум. Ако плащахме на Асен или на Сахиб или на Арменския поп да ни прави анализи и прогнози, после можеше да ги бием по тиквите, ако сбъркат.


Асен, както и Пунди дават две различни  и нестандартни гледни точки на ставащото, а това, поне мен ме кефи и го намирам за мен полезно.

Ако някой тук приема или отхвърля нечия прогноза, може да го напише свободно. А ако някой предприеме икономически действия за себе си вярвайки на писаните тук прогнози - отговорността си е изцяло лична и няма право на сръдни.

Начинът на изразяване на участниците във форума може и е нормално да е различен, дори арогантен, сръдлив, заядлив, обиден за едни или други от нас, но ако на някой не му харесва да спори, нека си игнорира дразнителите или темите им!

Защо се опитваме да модерираме това което се пише - дори и да има бури и урагани, то те в крайна сметка затихват и без намесата на човеко-модератори. Равновесието ще дойде само!!!! Не го модерирайте - ще го нарушите!!!!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #266 -: 01 Юни, 2010, 16:37:34 »
0
Барба,

Асен можем да го четем и в инвестора. Жоро, не знам къде, вероятно никъде. Копан написа, че не е важен форумец, което не е така.

Не в това е смисълът. Трябва всеки да може и да иска да пише тук, но така, че да не пречи на другите.

Хайде, моля ви. Нека по-спокойно да обсъдим. Не обичам да се обръщам назад, но и не е добре да се зачеркват заслугите на когото и да е било. Винаги трябва да се помнят!!!

В случая - Асен, Додо и Жоро.

В момента, емоциите ги тресат. Нека ние останалите, да им помогнем да намерят допирни точки.

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #267 -: 01 Юни, 2010, 16:42:26 »
0
Ок, опитвам се от вчера да те разбера.Кажи сега какво предлагаш и какво те устройва. Аз не съм толкова краен колкото останалите и бих се радвал на различни мнения , въпреки че не съвпадат с моето . Разни псувания и обиди ми идват обаче малко в повече. Да разбирам ли че си за това форумът да не се модерира .  Дай да намерим някакво решение без обиди нападки сърдене ...


servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #268 -: 01 Юни, 2010, 16:45:09 »
0
Барба,

Асен можем да го четем и в инвестора. Жоро, не знам къде, вероятно никъде. Копан написа, че не е важен форумец, което не е така.

Не в това е смисълът. Трябва всеки да може и да иска да пише тук, но така, че да не пречи на другите.

Хайде, моля ви. Нека по-спокойно да обсъдим. Не обичам да се обръщам назад, но и не е добре да се зачеркват заслугите на когото и да е било. Винаги трябва да се помнят!!!

В случая - Асен, Додо и Жоро.

В момента, емоциите ги тресат. Нека ние останалите, да им помогнем да намерят допирни точки.

Муза, не си права. Нямаме право да си играем на помирители!!! Това не са деца, това са личности.

Пак повтарям - нека има бури и урагани, всичко само ще утихне!!!!

Погледни наоколо, да не се правя на оригинален и да казвам за собствените си градини, навсякъде има сблъсъци, защо това ни плаши, защо се опитваме да модерираме, деца ли са тук пишещите?????????????

Оставете ако има страсти сами да отшумяват....

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #269 -: 01 Юни, 2010, 17:25:36 »
0
Ъмм,

аз ще изкажа мнението си, а после може да ме "номинирате" ;)

В имоти.нет влизам заради няколко чиляка като освен строително/ремонтните спецове там, един от тях е Пунди.

По принцип съм на височка мениджърска позиция в БГ-то в една сфера, та продажбите са логичния критерий за успех. От тази гледна точка, освен чиста технология, се минават обучения, техника на продажби, ръководени на екипи, курсове по риторика, лекторско майсторство и т.н. да не отегчавам.

В цялата галимация обаче един от водещите моменти също е и т.нар. приложна психология, която е неизменна част от всеки един бизнес модел. Ноу-хауто не е от УНСС-то, а швейцарско, но както и да е.

Та, за мен Пунди си е "роден" феномен и за мен представлява огромен интерес да го чета. Просто аз не гледам простотиите, които пише, а начина, по който го прави. Уникален е ( поне за мен ). За сравнение, аз съм се развивал около 7 години и съм обучаван къде ли не и от кого ли не ( не само от българи ), но Пунди, ако кажа, че има неща, които "попивам" от него, за да ги трансформирам за моя си бизнес - няма да излъжа. Та, затова и неслучайно в един от първите си постове подметнах, че сега и той, ако се появи в този форум - няма да е зле.

Предполагам, на повечето ви е дотегнал дразнещия му и провокативен стил и т.н., но аз го следя отскоро и поне за толкова време вече съм си създал навика за т.нар. "селективно" четене. Т.е. освен чисто техническите пасажи и извличане на информация, гледам и психологията.

Относно Сахибчев ... момчето е "ниска" топка още, обаче забелязвам в него желание за прогрес и развитие и засега сякаш върви в правилната посока. Няма познания, но има желание да се учи, което е за аплодиране. В цял свят се учи доживотно, само в БГ-то е прието като се грабне заветната диплома и дотам.

Та, отплеснах се, но идеята ми беше, че във всички форуми има доста ценни участници по различни критерии и всеки би могъл да извлича ценното за себе си като не "издребнява" в негативното. Все пак няма идеални неща. Аз също не съм идеален, но не искам и да бъда, щото тогава трябва да ме окачат в някоя църква с ореол на главата и 'орицата да идат да се молят пред мен ( шегувам се ).

Като цяло принципните диспути по темите са безценни, а личните нападки ... за там всеки предполагам си има резон и цели, които гони да постига чрез тях. Не съм Господ и няма да осъдя никого, щото 'орицата са казали: "Он знае що го бият."

Чиърс на бебета сладки, че пресъхнах от толкова писане!

П.П. Огромно благодаря пак на българите от чужбина, безценни са с инфо-то, което подават оттам и с помощта, която оказват на близките си в БГ-то. Поклон пред тях! ( не искам да ги изреждам в този форум, понеже може да пропусна някой и да обидя неволно някого)