Автор Тема: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ  (Прочетена 107549 пъти)

goro

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #30 -: 16 Май, 2010, 01:42:31 »
0
Асене виж си хотмейла - предполагам го имаш още.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #31 -: 16 Май, 2010, 01:43:02 »
0
Добре де, да не драматизираме нещата. Всичко може да се реши изключително просто.

Има 2 домейна за форума forum.sobstvenik.com е URL и fimoti.com е redirect.

Всеки знае, че основният домейн е всъщност "нотариланият акт" на всеки сайт.

forum.sobstvenik.com е на Оунъра, fimoti.com e на Додо.

Гласуваме на кой домейн да се намира форума и който избере мнозинството. Предлагам явно гласуване, за да няма гласували "гости". Чийто домейн се избере, той става "собственник" на сайта. За хостинг не е никакъв проблем да се съберат пари (изобщо не е скъпо).

Някой има ли проблем с този начин?

Аз гласувам за fimoti.com Името ми харесва повече, едва ли ще има някой нещо против да е на Додо сайта, Оунъра не вярвам да протестира (при условие, че наистина няма лични планове зад форума), Асен ще е доволен, Додо много е направил за графиките на форума на имоти.нет
I say what I do and do what I say.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #32 -: 16 Май, 2010, 01:44:21 »
0
Асене, защо не обясниш от къде ти е притискането, за да се опитаме да разрешим проблема.
Тук комерсиализация няма как да стане.
Тихомълком триене също.

проблема си ти,не го ли разбра,или се правиш на приятно разсеян?
    да решим проблема?не требе да си вундеркин,че да се сетиш......
  скитъра поема сайта,ако иска да те оставя да модерираш ,ако не иска,още по добре........
    додо нещо нещо замлъкна и той.....не му харесва развитието....
  едно го крояхте,друго се получава.......не бой се,аз съм мразен от всички-от как съм по форумите съм заел такава позиция..и така ми харесва да е.......тва, което не ми харесва е хитърпетъровщината.......
     а ти ми хитрееш с бай ганьовските си номера,капиш?

Проблема не съм аз.
И проблем няма.
А кроежите са на друго място.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #33 -: 16 Май, 2010, 01:46:19 »
0
Добре де, да не драматизираме нещата. Всичко може да се реши изключително просто.

Има 2 домейна за форума forum.sobstvenik.com е URL и fimoti.com е redirect.

Всеки знае, че основният домейн е всъщност "нотариланият акт" на всеки сайт.

forum.sobstvenik.com е на Оунъра, fimoti.com e на Додо.

Гласуваме на кой домейн да се намира форума и който избере мнозинството. Предлагам явно гласуване, за да няма гласували "гости". Чийто домейн се избере, той става "собственник" на сайта. За хостинг не е никакъв проблем да се съберат пари (изобщо не е скъпо).

Някой има ли проблем с този начин?

Аз гласувам за fimoti.com Името ми харесва повече, едва ли ще има някой нещо против да е на Додо сайта, Оунъра не вярвам да протестира (при условие, че наистина няма лични планове зад форума), Асен ще е доволен, Додо много е направил за графиките на форума на имоти.нет

Само да ми обясните, това действие ще се върши за да е доволен Асен или защото има проблем някакъв.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #34 -: 16 Май, 2010, 01:48:11 »
0
Асене интересен събеседник си макар че не сме обменяли с тебе ни едно мнение а и аз не съм от пишещите активно. Но простотията от оня форум (то не бяха пундиофци, сахиби и други номерирани показващи грамовете мозък или коефициента на интелегентност). Вярно е и че ти и Куку предизвикахте интереса на много наши сънародници по света и у нас. Предполагам че не от личен материален интерес не си хепи със сегашните собственици. Ако е така - какво като Оунер-а е ъпер - ами то иначе няма опозиция никаква. Не може ли да се разберете със собствени(ка)/(ците) на тоя сайт ако пък ти имаш някакъв интерес за профит също?
 Иска ми се да остане някакъв интелигентен български форум а не всичко да се 'побългарява' с делене още сега. За мен ако хората са проявили инициатива положили са труд, ум, енергия - нека правят профит, да бият гугъла, фейсбука и кой ли не ! Ако се допуснат номерираните и пундита-та и тоя форум ще отмре по еволюционните закони.
 8)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #35 -: 16 Май, 2010, 01:50:32 »
0
Булкан,

Ти се самоцитира, за да получиш отговор. И аз ще се самоцитирам защото искам и аз да получа отговор, ако може...

Цитат
Влизам във форума и чета - Скитър ме предлага за собственик на сайта. При което, аз паднах. Щото всеки си гради някакви планове, най-малкото това ми влизаше. Също и да влезем в чата. Така, влязох - и какъв беше разговора в момента на влизането ми? Muza, ние решихме да бъде "собственик", на Оунър. Ок, чудесно! Аз го познавам, точен е...

Така ли беше??? Моля, участвалите в чата да кажат!!!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #36 -: 16 Май, 2010, 01:51:57 »
0
Аз предлагам гласуването м-у forum.sobstvenik.com и fimoti.com защото смятам, че така е справедливо, не за да е доволен Асен. Не разбирам кой би имал проблем с едно такова гласуване, да пуснем една тема най-отгоре, да се остави поне 2 дни, за да имат възможност всички да гласуват и да е явно гласуването. По този начин всякъкви съмнения изчезват.
I say what I do and do what I say.

nearvana

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #37 -: 16 Май, 2010, 01:53:32 »
0


Само да ми обясните, това действие ще се върши за да е доволен Асен или защото има проблем някакъв.

гласуването си е ок по принцип без да необходимо да се угажда на някой или да има проблем.

Аз гласувам за fimoti.com.

Мисля, че така се изчистват всякакви съмнения, колкото и хипотетични или обосновани да са те. 
Съгласявам се с регата че едно нещо ако е хубаво трябва да се комерсиализира в полза на тези които го "творят" - hence и предложението ми в предния пост

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #38 -: 16 Май, 2010, 01:55:53 »
0
Защо ми се струва че дискусията заприличва на другарски съд, за нещо което ще бъде извършено някога.

на такова ли ти прилича?
   я да видим-скитъра веднага се съгласи да ти прехвърли "идеята"-вече се е доказал,че няма нищо комерсялно в него,а е за идеята.......ти готов ли си да прехвърлиш идеята обратно на него ?
    или ще ми разправяш пак,че това е легитимен сайт,регистриран по бг законите и всякви други блъвочи?
     една курва в чикаго за 1 час струва колкото 10 сайта като твоя,заедно с домейните им и хостинга,къде си тръгнал да ни светкаш ква "помощ" ни оказваш?

И къде видя предложение за помощ.
Ако имаш нужда да бъдеш звезда, то това е подходящо място.Тук има много хора които харесват тезите ти.Който не те харесва, цък минусче или игнориране.
И всички са доволни, а ти се радваш на одобрението което гониш.
Интересното е че днес получих обаждане с интересни въпроси.Кой финансира форума, кой стои зад идеята.
Ами никой. И май това е притеснително.
До момента не е похарчена една стотинка за начинанието.
Реалния краен извършител е Додо2 с две безсънни нощи и мое присъствие повече като наблюдател и питащ кое как.Даже обърках една парола.

абе ти не ме светкай къде е добре да бъда звезда.....нали моа да не е в твоя сайт?
  вече ти казах,недей да ми хитрееш,дразниш ме още повече,а тва не е убаво главно за теб.
   нито си ми на парите,нито на акъла,нито някога ще бъдеш......а кат почна така да плямпам,по добре се скрий по надалече.
     върни сайта на скитъра!

Такаааааа,
На това май му викат личностна непоносимост.
Не му е времето и мястото да си ги мерим.
Ако имаш разумни аргументи, различни от МРАЗИМ ОУНЪРА, СА КВО ЧЕ ГО ПРАИМ, ще е чудесно да ги изложиш.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #39 -: 16 Май, 2010, 02:01:51 »
0
Асен ме накара да се замисля отново.
И на мен ми светна етна червена лампичка, когато решихте да се местиме на 'собственик.бг', но си казах - хайде да не развалям хубавата компания :o

така де,щото си културен.......точно на тва залагат хитърпетъровците....
   доброто ченге+пак доброто ченге......всички се добрички,птички чуруликат и ужким по "случайност" се появиха "спасителите",грабнаха сайта на скитъра......и те ти го вече 4 страници оунъра се обяснява като девица,че било най доброто решение........

Не смяташ ли че прекалено много определения ми натрупа.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #40 -: 16 Май, 2010, 02:03:50 »
0
Вместо да си разменяме "любезности" пуснах тема за гласуването. Всеки да си пише кой домейн иска, не е нужно да се обосновава даже (аз съм го направил де). Утре по това време броим гласовете и каквото е такова.
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #41 -: 16 Май, 2010, 02:14:18 »
0

Може ли да попитам нещо? Защо само Оунър е тук? Къде е Додо? Скитър, кажи и ти нещо...

Scyther

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #42 -: 16 Май, 2010, 02:27:57 »
0
Вместо да си разменяме "любезности" пуснах тема за гласуването. Всеки да си пише кой домейн иска, не е нужно да се обосновава даже (аз съм го направил де). Утре по това време броим гласовете и каквото е такова.

БулКане, разминал си се с идеята. Тук изобщо не става въпрос за домейните. Даже не става въпрос за сигурността. Барбарон ясно беше написал, че няма значение дали даден форум е платен или безплатен, и че проблемите със сигурността са тъждествени.
Тук става въпрос за това, че "свободният алтернативен форум на сривльото" стана без време собственост на ъпър...

Предвид завихрените страсти, аз още си чакам паролата.

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #43 -: 16 Май, 2010, 02:29:52 »
0
Леле,леле - 'пророците' от стария сайт за бъдещето на новия сайт ще се окажат прави.... Гледам и не вярвам ни на очите си ни на ушите си.... По никой начин Оунер-а и който и да е не може да насочва мненията за имотния пазар в България - ако далечната цел на прехвърлянето е била да има 'юзди' на настроенията и т.н.  Доказано е че такъв подход никога и никъде не е успявал. 
Досега форума изглеждаше едно добро начинание съдейки по регистриралите се. Има ли анкета да се гласува ?
 

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #44 -: 16 Май, 2010, 02:30:33 »
0
Domain acen1975.com Available

75.com[/t] Available        For 1 year (12,00 €  excl. tax)                For 2 years (24,00 €  excl. tax)                For 3 years (36,00 €  excl. tax)                For 4 years (48,00 €  excl. tax)                For 5 years (60,00 €  excl. tax)                For 6 years (72,00 €  excl. tax)                For 7 years (84,00 €  excl. tax)                For 8 years (96,00 €  excl. tax)                For 9 years (108,00 €  excl. tax)                For 10 years (120,00 €  excl. tax)            None | AllOther available extensions

свържи се с куку,той май ти бе колега,и един от най старите участници в имоти.нет
     няма кой да заслужава повече от него.ако трябва ще се обединиме няколко човека,но мен ме няма в тая област.
пари обаче има:)
     по принцип съм почитател на приказката:
" if you can't beat them,buy them"
   ама айде тоя път да е :
"why buy them,when you can beat them"

Асене, на Додо доверие имаш ли? На Куку едва ли му се занимава... Според мен си има хубав домейн, един хостинг колко му е, само се пренастройват DNS  сървърите и готова работата. Това е мое мнение, затова и пуснах темата за гласуването, иначе малко се разводняват идеите. Да чуем наистина и мнението на Скитъра, той беше инициатора...
I say what I do and do what I say.