За всичко останало > Строителство и ремонти

Проблем с теч.

(1/2) > >>

nachev:
През последния месец и половина винаги при откриване на възможност се откъсвам за по няколко дни и отивам да вилата, където съм започнал един доста сериозен ремонт на двора.
Уж беше помислено за осигуряване на специалисти и изпълнители по всички теми, но резултатите показват наличието на видими и потенциално проблеми в няколко посоки.
Вчера "приключих" и се прибрах, но в последния момент констатирах наличието на много неприятен проблем.
Нещата се случиха след като заваля силен дъжд.
В единия край на двора беше изградена нещо като беседка (името не е толкова важно. Чувах да го определят като навес, като барбекю и др.) Дървена гредова конструкция, която е покрита с ламарина от типа метални керемиди.

За да обясня проблема, трабва да кача някаква схема.


[img=http://media.snimka.bg/7383/021021481-special.jpg?r=0http://Визуализация на проблем с теч[/img]

Теренът е с голяма денивелация.
Новата конструкция е стъпила на горното ниво, но поради факта, че там минава общински път (и е граница на парцела), ламариненият покрив  е построен така, че да опира в металната ограда, която е на границата.
За съжаление беше невъзможно да се построи така, че да направи "стреха" и да отвежда цялата вода на пътя.
Вместо това, водата пада върху новоположения бетон, който е обхванал прътите на оградата.
Резултатът е, че отнякъде се просмуква вода, която мината под вертикалната носеща греда, прелива и се получава значителен теч по новата мазилка и облицовка от естествен камък.
Предполагам, че ако всичко остане така, до пролетта ще станат маса бели.

Моля, ако някой има идеи и предложения, нека да сподели.
Аз самият имам поне 5 (о, ужас), но никоя не ми харесва.

Вероятно ще се наложи да пиша и в съответния раздел на стария форум. Там още има останали приятели, които са доста сведущи в тази тематика и ще подадат ръка.

nachev:
Размерът, казват, имал значение. Има, Я!
Макар, че направих схема с размер от над 3 Мб, нищо те се вижда.
Задекранното устройство нещо се е бъгнало.



http://nacheff.snimka.bg/properties/real-estates-amp-prices.200283.21021481

Dimitar.:
Пусни темата и във форума на Направи сам, секция Вила или Къщи.

"Не се знае от коя трънка ще изскочи заека."

nachev:

--- Цитат на: Dimitar. в 13 Октомври, 2010, 18:10:51 ---Пусни темата и във форума на Направи сам, секция Вила или Къщи.

"Не се знае от коя трънка ще изскочи заека."

--- Край на цитат ---


Благодаря ти!
В очакване на по-добро време, ще дебна заека.

Хубаво е, че в стария сайт се обади колегата Гогол. Може и да не  е окончателно, но все пак има някакво решение.

чи-чов-ци:

  Здравей, nachev!

  Металната ограда плътна или ажурна е? Като гледам майсторите са се залепили с покривната конструкция съвсем до нея, без ни най-малко да се мисли за водоотвеждащ олук.
  Дано не съм прав, но като гледам чертежа ти, съзирам и друг потенциален проблем. Не ми се вярва новата стоманобетонна стена да е изпълнена с водоплътен бетон. Ако не са взети други мерки между стоманобетона и каменната зидария, възможно е подпочвена влага / а и повърхностни води в зависимост от състоянието на пътя/ да преминава през зидарията и да овлажнява бетона. Ако недай си Боже съм прав, при вече изпълнен бетон мисля, че може да се предприеме единствено обмазване с материали от типа Аквастоп или друго / най-вероятно има и по-добри, трябва да питаш практикуващи хидроизолационни работи/.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия