Автор Тема: За хубавите места в Гърция.  (Прочетена 22407 пъти)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
За хубавите места в Гърция.
« -: 30 Март, 2014, 20:34:26 »
0
Здравейте,
Знам че тук има много тънки познавачи на Гърция. Има даже една дългосвиреща (на 33 оборота) тема за Гърция, ама тя е малко по друг профил. Иде лято и започнаха да ме атакуват в пощите с разни предложения за почивки в Гърция. То на нашето море май вярно вече няма какво да се прави освен да изучаваш руски или лоши строителни практики. Та като си спомня какви мераци бяха някога за гръцките ливади включително и тук обсъждани, и това май няма смисъл, данъци, магарешки бодили, административни трабли. Може ли да споделите кой къде е ходил и много му е харесало. Просто да си починеш за няколко дни, ама да е красиво и чисто. Аз имам опит само от Халкидики а сега ми предлагат нещо интересно за района на Игуменица за началото на Май. Струва ли си, дали ще е студено. Хайде малко по-конкретно, къде може да се иде през Май в Гърция, през Септември ясно пак ще е някъде из Халкидики. Помагайте, който знае! 
« Последна редакция: 30 Март, 2014, 20:42:32 от Ivel »

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: За хубавите места в Гърция.
« Отговор #1 -: 02 Април, 2014, 01:31:28 »
0
Разбирам афинитетите към по-близичко и по-познатичко, но ако наистина ви се ще да прекарате и изненадващо, бих препоръчала да се отлепите от Халкидики, Катерини и т.н. общини на Сандански и околия.
Гърция е плаж и море, но моретата тук са много... Ако не ще купувате имот, нищо не ви пречи да попътешествате, ОСТРОВИ - Икария, Кос, Митилини, нескъпи и прекрасни местенца, неОСТРОВИ - Нафплио, стига да ви се обикаля, мога да ви помогна с изчерпателно инфо, но грешката на всички българи с туризма им в Гърция е, че той се изчерпва някъде м/у Катерини и Халкидики

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: За хубавите места в Гърция.
« Отговор #2 -: 03 Април, 2014, 09:23:05 »
0
Благодаря за съветите Елиса, ще ги разгледам подробно всички тези места. Искам да отида някъде през Май, и ще е едно от тях. Имоти нямам мерак да купувам в Гърция, поне за сега не виждам смисъл, имотите искат поддръжка, данъци и разни други неща около тях, не е скъпо да се ползват хотели, стига да знаеш къде да отидеш.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: За хубавите места в Гърция.
« Отговор #3 -: 03 Април, 2014, 16:11:48 »
0
Ivel, по това време и аз планувам да се поразходя из Гърция. Дай да изпием по едно узо някъде...

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: За хубавите места в Гърция.
« Отговор #4 -: 03 Април, 2014, 23:32:47 »
0
С най-голямо удовоствие, ама аз мога през първата половина защото след средата на Май ще имам ангажименти. Ще разглеждам какво предложи Елиса и ще конкретизирам. Ти ако знаеш нещо конкретно също предлагай!

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: За хубавите места в Гърция.
« Отговор #5 -: 04 Април, 2014, 15:46:07 »
0
С най-голямо удовоствие, ама аз мога през първата половина защото след средата на Май ще имам ангажименти. Ще разглеждам какво предложи Елиса и ще конкретизирам. Ти ако знаеш нещо конкретно също предлагай!

Аз ще съм в Гърция от 1ви до 4май. Все още нямам конкретни планове и също гледам какво ще препоръча Елиса. Нещо ми се върти в главата за Митикас и Лефкада ама нямам нещо конкретно освен плажовете пригодни за реене с парапланер. Идеята ми за тия няколко дни е да поскитаме заедно с една приятелка с колата и да се любуваме на хубави плажове и гледки.
« Последна редакция: 04 Април, 2014, 15:49:03 от Невидимко »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: За хубавите места в Гърция.
« Отговор #6 -: 05 Април, 2014, 09:04:00 »
0
Добра идея, приятелката сигурно е хубава, да взема и аз що ли да метна нещо жената че имам работа нанякъде,  и да направя като теб.  :). За сега не мога да дам врмеви ориентири, много е рано да се каже, виж ти си се определил с тайминга, което е добре, едно неизвестно по-малко. Ще бъдем на връзка, евентуално може да се пресечем някъде поне за по бира.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: За хубавите места в Гърция.
« Отговор #7 -: 05 Април, 2014, 23:56:12 »
0
Ивеле, Делфи и Нафплио са вече в полезрението ми и нищо чудно да се поразходим дотам. Иначе за пред жената и аз съм по работа в БГ.  *drinks*

Дядо Мечо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 47
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: За хубавите места в Гърция.
« Отговор #8 -: 08 Април, 2014, 13:22:57 »
0
Аз пък си падам по дивия къмпинг. Та ако може някой да ме ориентира към див, безлюден плаж, достъпен за кола. Предпочитам северна Гърция, че хем е по- близо, хем не е чак толкова горещо.
 *drink1*

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: За хубавите места в Гърция.
« Отговор #9 -: 08 Април, 2014, 21:36:43 »
0
Ивеле, Делфи и Нафплио са вече в полезрението ми и нищо чудно да се поразходим дотам. Иначе за пред жената и аз съм по работа в БГ.  *drinks*

Нафплио, определено! Близо година съм живяла там, красив град, страхотни местенца наоколо, само на 3-5 колометра, диви прекрасни плажове. Палж има и в самия град, разбира се, но в околностите е още по-хубаво. Има и какво да се види, близо е о-в Идра, Епидавъра и т.н., но за това има много инфо и в нета. Паркът в града е пълен с пауни, които щъкат впрочем и из целия град, за таверни, да не говорим... ако още е отворено и онова заведение до общината със 100-те вида бира, ще е идеално!  *drink5*