Автор Тема: узаконяване на баня и тоалетна  (Прочетена 23270 пъти)

duda

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
узаконяване на баня и тоалетна
« -: 05 Април, 2014, 11:53:09 »
0
Здравейте.Искам да попитам какви са стъпките за узаконяване на престроена баня и тоалетна.Стаята е моя собственост,не съм завземала общо части,намира се на партер.В съществуващата такава са направени две стени(намален е обема на стаята)лека конструкция и е направена баня с тоалетна.Бихте ли ми казали какви са стъпките за узаконяване,ако е възможно такова след като е изтекъл вече срока за узаконяване през Ноември 2013  или за търпимост и дали ще е необходимо съгласието на комшиите над нас ,който нямат нищо общо със тази стая.По натурален акт стаята е упомената като кухня,но в плановете за B и К-а даже чешмата,която е направена през 66 година,когато е строена къщата не е упомената.Тръбата за обратната вода при строежа на тази баня се видя ,че е доста голяма,явно е трябвало да се прави такава,но тъй като баба ми са имали проблеми със съседите си не е направено.Дали би могло да се направи нещо,за да не се заяждат съседите с нас.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: узаконяване на баня и тоалетна
« Отговор #1 -: 05 Април, 2014, 14:01:42 »
0
Пристрояване е ,ако е застроена площ извън строителната линия,а в случая става въпрос за обособяване на баня в стаята,тоест в  строителните граници на имота .Това не засяга промяна в кадастъра и не би трябвало нещо да се  узаконява. Вероятно едно становище от инженер-конструктор за промени  в конструкцията ,внесено в общината е съвсем достатъчно за успокояване и пресичане на бъдещи претенции от съседи.

duda

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: узаконяване на баня и тоалетна
« Отговор #2 -: 08 Април, 2014, 19:13:52 »
0
Отговориха ми ,че се води незаконно строителство и трябвало да се бутат стени,да се маха тоалетна и след като се види от съответното лице на общината ,да се направи нов проект и тогава евентуално да се узакони.

duda

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: узаконяване на баня и тоалетна
« Отговор #3 -: 08 Април, 2014, 19:32:38 »
0
Някой знае ли да ли има други някакви "вратички"освен бутането на стените?Ще съм много благодарна.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: узаконяване на баня и тоалетна
« Отговор #4 -: 08 Април, 2014, 19:57:51 »
0
"Вратичката" е законова ,намерете си инженер-конструктор за становище!

duda

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: узаконяване на баня и тоалетна
« Отговор #5 -: 08 Април, 2014, 23:38:00 »
0
благодаря за отговорът .Ще потърся.