Форум за имоти > ВЕИ - фотоволтаици, ветрогенератори и инвестиции в зелена енергия

Има ли някой от съфорумците, ползвал тая джаджа?

<< < (2/3) > >>

Dimitar.:

--- Цитат на: Jim в 22 Октомври, 2010, 23:11:29 ---Малко офтопик, да си купя ли и откъде мултимедиен диск 500Гб или 1 Тб. Имам много ценни видео файлове от близо 20г. и искам да ги съхраня задълго, а и да мога отвреме навреме да си го включвам към ТВ-то. Сега ми са на дискове.

--- Край на цитат ---


Дръж си ги на DVD дискове, за архив са по-надеждни. Повече инфо.

Твърдите дискове биват два вида: такива, които са се скапали и такива, които тепърва ще се скапят.  ;)

zlostyr:

--- Цитат на: barbaron в 23 Октомври, 2010, 12:59:37 ---
--- Цитат на: Dimitar. в 23 Октомври, 2010, 10:16:34 ---
--- Цитат на: Jim в 22 Октомври, 2010, 23:11:29 ---Малко офтопик, да си купя ли и откъде мултимедиен диск 500Гб или 1 Тб. Имам много ценни видео файлове от близо 20г. и искам да ги съхраня задълго, а и да мога отвреме навреме да си го включвам към ТВ-то. Сега ми са на дискове.

--- Край на цитат ---

Дръж си ги на DVD дискове, за архив са по-надеждни. Повече инфо.
--- Край на цитат ---

Точно обратното!
1) Реалния живот на CD или DVD е много по-нисък от теоретично изчисления или рекламирания от производителите им. Имам CD и DVD дискове от 10 години гоито вече не се четат и си променят цвета;
2) Цената на 1 Gbyte Hard Disk е по-ниска от цената на 1 Gbyte CD / DVD;
3) Обема на 1 Tbyte Hard Disk е много по-малък от обема на 1 Tbyte CD / DVD;
4) Времето да се откопират файловете от CD / DVD на CD / DVD е безкрайно по-голямо от времето за копиране от HD на HD.

--- Край на цитат ---


Подкрепям. Особено точка 1), която всъщност е най-важната. Винаги съм си купувал най-добрите носители и винаги след 2-3 години от 10-15 носителя един ще даде дефект. Затова и от 2 години насам ползвам само външен харддиск.

Dimitar.:

--- Цитат на: zlostyr в 23 Октомври, 2010, 15:54:01 ---Винаги съм си купувал най-добрите носители и винаги след 2-3 години от 10-15 носителя един ще даде дефект.
--- Край на цитат ---

Точно тук е заровено кучето.
Ако един диск от 10-15 сдаде багажа, ще загубиш информацията, записана на него.
Ако всичката ти информация е записана на един диск и той сдаде багажа, губиш всичко.

zlostyr:

--- Цитат на: Dimitar. в 23 Октомври, 2010, 16:26:09 ---
--- Цитат на: zlostyr в 23 Октомври, 2010, 15:54:01 ---Винаги съм си купувал най-добрите носители и винаги след 2-3 години от 10-15 носителя един ще даде дефект.
--- Край на цитат ---

Точно тук е заровено кучето.
Ако един диск от 10-15 сдаде багажа, ще загубиш информацията, записана на него.
Ако всичката ти информация е записана на един диск и той сдаде багажа, губиш всичко.

--- Край на цитат ---

Тук много бъркаш.
Хард диск не сдава багажа току така. Доколкото знам обикновено първо се появяват лоши сектори, след това броя им се увеличава многократно и чак след това диска става за изхвърляне.
Компютри имам от 13 години, 4 хард диска са ми минали през ръцете. Досега само един от тях е имал един лош сектор - един загубен файл.
А дискове(CD i DVD) съм изхвърлял десетки. Поне 20-30. При това винаги съм се опитвал да ги съхранявам правилно - бях си купил специални класьори (или както там се казва) с хубаво покритие отвътре, което пречи диска да се надрсква и т.н.

И ако ти е толкова ценна информацията - запиши я на два хард диска :)

Scyther:
Абе запишете си я на HDD и backup на DVD-та и да приключим темата. *drink5*

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия