Автор Тема: Има ли някой от съфорумците, ползвал тая джаджа?  (Прочетена 32295 пъти)

Скорпи999

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 141
  • Карма: +40/-8
  • Респект: +71
    • Профил
Определено се съмнявам в хвалбите в сайта на джаджата. Повече вяра ще хване декиш от някой от съфорумците, реално ползвал това нещо през миналата зима.

http://www.x10ltd.com/ies.php

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Има ли някой от съфорумците, ползвал тая джаджа?
« Отговор #1 -: 22 Октомври, 2010, 15:56:42 »
-1

Предполагам, че е кондензаторна батерия, за подобряване реактивната енергия и косинус фи.

Генерира загуби в електропреносната мрежа.

Скорпи,
Без да се задълбочавам повече, не си струва.

Справка - луминисцентните лампи имат кондензаторчета, точно за тази цел. Не струват тези пари...


Скорпи999

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 141
  • Карма: +40/-8
  • Респект: +71
    • Профил
Re: Има ли някой от съфорумците, ползвал тая джаджа?
« Отговор #2 -: 22 Октомври, 2010, 18:26:42 »
0
Аз затова питам някой, който ги е ползвал, иначе и аз силно се съмнявам в прехвалините им качества.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Има ли някой от съфорумците, ползвал тая джаджа?
« Отговор #3 -: 22 Октомври, 2010, 19:02:50 »
0
Ей barbaron ме изпревари. :)

Скорпи999 изобщо ако видиш нямаква електрическа джаджа, проверявай dealextreme.com там е 10 пъти по-евтина :)

Доставката е безплатна. Жертвай $10, тествай и сподели тука :)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Има ли някой от съфорумците, ползвал тая джаджа?
« Отговор #4 -: 22 Октомври, 2010, 23:11:29 »
0
Ето още един китайски сайт: http://www.dhgate.com 
Ако реша да си купувам нещо, ще си я поръчам, за тези пари изобщо няма проблем. А по колко се е предлагала в Метро? Ама по ме интересува дали някой е ползувал джаджата против комари, ако работи, ще бъде супер. Иначе цените са ниски, но не съвсем. Един безжичен звънец, който си купих за 6 лв. тука е 8,31 $. Светещи стопове за велосипеди с по пет светодиода, в сайта е 2,99 $, аз съм ги купувал по 1 лев от съответния магазин. Явно в цената е включена и безплатната доставка.
Скорпи, имаш ли нещо общо с една охранителна фирма - Скорпио999 ? Много ми е необходима връзка там ;)
Муза, ти какво образование имаш? Съдейки по други постове, много си в час с икономиката. Или имаш няколко висши образования...
Малко офтопик, да си купя ли и откъде мултимедиен диск 500Гб или 1 Тб. Имам много ценни видео файлове от близо 20г. и искам да ги съхраня задълго, а и да мога отвреме навреме да си го включвам към ТВ-то. Сега ми са на дискове.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Има ли някой от съфорумците, ползвал тая джаджа?
« Отговор #5 -: 23 Октомври, 2010, 10:16:34 »
0
Малко офтопик, да си купя ли и откъде мултимедиен диск 500Гб или 1 Тб. Имам много ценни видео файлове от близо 20г. и искам да ги съхраня задълго, а и да мога отвреме навреме да си го включвам към ТВ-то. Сега ми са на дискове.


Дръж си ги на DVD дискове, за архив са по-надеждни. Повече инфо.

Твърдите дискове биват два вида: такива, които са се скапали и такива, които тепърва ще се скапят.  ;)

zlostyr

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 45
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +14
    • Профил
Re: Има ли някой от съфорумците, ползвал тая джаджа?
« Отговор #6 -: 23 Октомври, 2010, 15:54:01 »
0
Малко офтопик, да си купя ли и откъде мултимедиен диск 500Гб или 1 Тб. Имам много ценни видео файлове от близо 20г. и искам да ги съхраня задълго, а и да мога отвреме навреме да си го включвам към ТВ-то. Сега ми са на дискове.

Дръж си ги на DVD дискове, за архив са по-надеждни. Повече инфо.

Точно обратното!
1) Реалния живот на CD или DVD е много по-нисък от теоретично изчисления или рекламирания от производителите им. Имам CD и DVD дискове от 10 години гоито вече не се четат и си променят цвета;
2) Цената на 1 Gbyte Hard Disk е по-ниска от цената на 1 Gbyte CD / DVD;
3) Обема на 1 Tbyte Hard Disk е много по-малък от обема на 1 Tbyte CD / DVD;
4) Времето да се откопират файловете от CD / DVD на CD / DVD е безкрайно по-голямо от времето за копиране от HD на HD.


Подкрепям. Особено точка 1), която всъщност е най-важната. Винаги съм си купувал най-добрите носители и винаги след 2-3 години от 10-15 носителя един ще даде дефект. Затова и от 2 години насам ползвам само външен харддиск.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Има ли някой от съфорумците, ползвал тая джаджа?
« Отговор #7 -: 23 Октомври, 2010, 16:26:09 »
0
Винаги съм си купувал най-добрите носители и винаги след 2-3 години от 10-15 носителя един ще даде дефект.

Точно тук е заровено кучето.
Ако един диск от 10-15 сдаде багажа, ще загубиш информацията, записана на него.
Ако всичката ти информация е записана на един диск и той сдаде багажа, губиш всичко.

zlostyr

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 45
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +14
    • Профил
Re: Има ли някой от съфорумците, ползвал тая джаджа?
« Отговор #8 -: 23 Октомври, 2010, 17:51:18 »
0
Винаги съм си купувал най-добрите носители и винаги след 2-3 години от 10-15 носителя един ще даде дефект.

Точно тук е заровено кучето.
Ако един диск от 10-15 сдаде багажа, ще загубиш информацията, записана на него.
Ако всичката ти информация е записана на един диск и той сдаде багажа, губиш всичко.

Тук много бъркаш.
Хард диск не сдава багажа току така. Доколкото знам обикновено първо се появяват лоши сектори, след това броя им се увеличава многократно и чак след това диска става за изхвърляне.
Компютри имам от 13 години, 4 хард диска са ми минали през ръцете. Досега само един от тях е имал един лош сектор - един загубен файл.
А дискове(CD i DVD) съм изхвърлял десетки. Поне 20-30. При това винаги съм се опитвал да ги съхранявам правилно - бях си купил специални класьори (или както там се казва) с хубаво покритие отвътре, което пречи диска да се надрсква и т.н.

И ако ти е толкова ценна информацията - запиши я на два хард диска :)
« Последна редакция: 23 Октомври, 2010, 17:57:29 от zlostyr »

Scyther

  • Гост
Re: Има ли някой от съфорумците, ползвал тая джаджа?
« Отговор #9 -: 23 Октомври, 2010, 17:55:24 »
0
Абе запишете си я на HDD и backup на DVD-та и да приключим темата. *drink5*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Има ли някой от съфорумците, ползвал тая джаджа?
« Отговор #10 -: 23 Октомври, 2010, 18:47:52 »
0
Още по-добре - три копия. Ако нещо се скапе се сравняват трите варианта и които два са еднакви - те са верните :P

Скорпи999

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 141
  • Карма: +40/-8
  • Респект: +71
    • Профил
Re: Има ли някой от съфорумците, ползвал тая джаджа?
« Отговор #11 -: 23 Октомври, 2010, 23:40:19 »
0
Jim, сефте чувамза охранителна фирма Скорпио999, определено нямам нищо общо с тях. Сори, не мога да ти помогна.