За всичко останало > Строителство и ремонти

Заваряване

(1/4) > >>

dodo2:
ако искам да заварявам малки неща (от сорта на гайка за метална планка) трябва ли да си купя голям електрожен или има някакви по-компатни варианти за домашна употреба?

Дядо Мечо:
Аз си купих Einhel (дано съм го изписал правилно) за стотина лева и съм доста доволен- малък и лек е пък и става за заваряване и на по- големи неща от сорта на панти, парапети и др. под.
 *drink1*

dodo2:
Ако напишеш и точния модел.. Аз вчера в бриколаж гледах има от 1xx до 1xxx лева ама не ми се дават много пари защото ми трябва за 10 минути работа. А искам сам да си ги направя - майстор Тричко чупи всичко. :)

koganev:
освен машинката ще ти трябват един куп допълнителни неща - ръкавици, маска, предпазни материали за обезопасяване на околните неща от искрите, чукче, електроди, стабилна ел. мрежа, пожарогасител, тезгях с менгеме и стяжки за по-големите работи. Ако си нямаш някаква работилница, викни си заварчик с цялата хапаратура и да ти свърши работа.
Предполагам, че имаш някаква тапия за заварчик или поне си минал някакво обучение...

Jim:
Искаш да заваряваш? А можеш ли? Правил ли си го друг път? Защото ако не си и няма кой да те научи, работата не е толкова проста, колкото изглежда. Тъщата като се ожених преди 20г. ми подари електрожен (нищожна компенсация за стоката, която ми пробута). Още не мога да кажа, че заварявам добре, но пък никой не ме е учил. Ако е за 10 мин. работа купи си 2 електрода и поразпитай приятели - все някой ще има да ти услужи или да те покани у тях (планката и гайките са доста по леки от електрожена). Ако живеех в София, бих ти услужил веднага...
А, Коганев е написал нещо.... Прав е разбира се...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия