За всичко останало > Строителство и ремонти

Заваряване

<< < (3/4) > >>

dodo2:
Има една особеност - аз съм много сръчен и всичко мога  :D

Вече си купих електрожен, индукционен - че са по-малки. Само че нямам електроди още, защото се опитваха да ми продадат цяла кутия 100 ли са 200 ли, а толкова не ми трябват. Изтеглих си и един руски учебник и събирам и теоретични знания преди да се самовзривя. После ще кажа какво е станало :)

Иначе щеше и да е по-бързо и поне 100 пъти по-евтино да ида при заварчик, ама напоследък ме е хванала манията направи си сам.

*drink5*

OwnerBG:

--- Цитат на: dodo2 в 03 Ноември, 2010, 15:45:47 ---Има една особеност - аз съм много сръчен и всичко мога  :D

Вече си купих електрожен, индукционен - че са по-малки. Само че нямам електроди още, защото се опитваха да ми продадат цяла кутия 100 ли са 200 ли, а толкова не ми трябват. Изтеглих си и един руски учебник и събирам и теоретични знания преди да се самовзривя. После ще кажа какво е станало :)

Иначе щеше и да е по-бързо и поне 100 пъти по-евтино да ида при заварчик, ама напоследък ме е хванала манията направи си сам.

*drink5*

--- Край на цитат ---

Ехааааа.
Дано не се запалиш по космонавтика, че както си го подкарал. *beer* *beer*

Muza:

Повече ще бъдем полезни на Додо, ако се разтърсим из нета за разни наръчници, напътствия от практика.
Ще изгори някой друг електрожен. По-важно е, да не направи по-голяма бела.
Той си е наумил да се научи и това си е. Няма да има промяна.
Ще му дадем, 7-ми форумен разряд за заварчик. :D  *drink1*

nachev:
Додо, колегите всъщност са прави с коментарите и забележките, но това не е повод да се отказваш.
Освен това,  доколкото те "познавам", ще се подготвиш поне теоретически на високо ниво и по-скоро няма да допуснеш гафове.

Позволявам си да кажа тези приказки поради причина, че работата с ръце е и един много целебен противовес на обчайното ни ежедненвие и аз също го практикувам все по-често.
Хващам си да върша неща, които по всеобщо мнение не са за мен и са прекалено трудни, опасни и какви ли не, но не се отказвам. Дали съм прав - не знам.

Не мисля, че темата с изразходените пари е съотносима.
Целеполагането, предизвикателството и най-вече усещането за раждане, резултат, победа - те не могат да се платят.

Обарудвай се добре, вземи всички предпазни мерки и дерзай.   

TOPTKO:
Добре бе Додо ама защо не взе и електродите 100 таман ще ти стигнат да се понаучиш как да ползваш машината. Я го снимай да видим това чудо дето мира не ти даваше. И сега като те научат комшиите все при тебе, в чудо ще се видиш от стари аспуси, разчекнати кревати, разпукани цветарници, стари легени и издънени варели. А и домашни повиквания може да има, каде вратата се разкеркенечила каде винкелче да капнеш за терасата или простора на съседката да подсилиш че предният майстор си оставил ръцете и сега телът увисвал като сложи повече пране. Аиде на слука да е $. И ВНИМАВАЙ като заваряваш в МОКРИ и ВЛАЖНИ помещения. Неможеш да си го върнеш на тока като те удари. И като си осветиш очите настъргваш един глям картоф лягаш на дивана слагаш си на очите и има да мислиш по въпроса за таралежа в гащите.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия