Автор Тема: Ремонт на покрив с надстройка за Мансардна  (Прочетена 16138 пъти)

m_banovski

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Здравейте предварително се извинявам ако темата е била обсъждана преди . Предстои ми неотложен ремонт на покрив и възнамерявам да надстроя и превърна подпокривното пространство от необитаемо в обитаемо. Къщата е стара основите са камак и е няма колони доколкото знам е въртяна тухла еденичка и е навсякаде с двоен зид. ПУП ми предоставя да надстроя 5 етажна сграда. Разполагам с всички  стари   Архитектурни Конструктивни Ел проекти вИК и тн. Разговарях с главната архитекта, която ми каза че по член 50 ал.1 мога да надстроя до метър и петдесет.Но за целта НЕ ТРЯБВА ДА ИМА  предвидини конструктивни подсилвания а ако използвам такива трябва да мина по варянт 2 да имам проекти на 5 етажна сграда идеен и да реализирам строежа по етапно.В единия случай проектите ще бъдат 8 а в втория 12.  Признвам не ми стана ясно защо е необходимо да плащам луди суми за проект който практически нямам намерения да използвам за да построя това което искам,в случая мансардна. Има ли някой сблъсквал се с подобен казуз с който бихме могли да обменим информация.Благодаря ви предварително. И Още нещо да добавя към мансардната ще се влиза с външно стълбище за целта ще ми необходимо на входа да има по голямо остояние от 1.50м това как бихме могли да го усъществим съобразно изискванията?