Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Валутни курсове и гледане на боб, и карти "Таро"

Войната на валутите - кой и кога ще победи и какви ще са последствията?

<< < (3/22) > >>

BulCan:
[quote author=nearvana link=topic=527.msg14958#msg14958 date=1288698386

от скоро се замислям и за ... та-дааам  имот  :D,  да си дойдем на форума, и то в държава сериозен нетен износител. сега зяпам един отдаден под наем маломерен двустаен 47м2 в берлин (на добро място макар и улицата да е твърде оживена за да е баш по моя вкус) за 40000евро.
http://www.immobilienscout24.de/55785001?ftc=8024LOGXXTA&_s_cclid=1288697068

поздрави,
 *drink11*
[/quote]

Мисля, че е много добра идея. Предполагам, че би го взел за инвестиция, а не за ползване. 40 К евро си е супер добра цена за такова нещо в Берлин. Имаш ли идея каква е ликвидността горе-долу на тези апартаменти (дискутирали сме Берлин и преди)? Ако човек реши да продава и пусне на -5, -10% примерно, може ли да продаде бързо (до месец)? Пише ли колко е годишния данък за апартамента (не съм особено добре с немския за да чета свободно)?

Ivel:
Е толкова ли няма някоя по-нормална държава из Европата ами сте се спряли на санирани панелки и то в Германия!!! Вижте Прага, вижте Братислава, Бърно все ще е по-добре от някъв си там Берлин.

nearvana:

--- Цитат на: BulCan в 03 Ноември, 2010, 02:27:57 ---Мисля, че е много добра идея. Предполагам, че би го взел за инвестиция, а не за ползване. 40 К евро си е супер добра цена за такова нещо в Берлин. Имаш ли идея каква е ликвидността горе-долу на тези апартаменти (дискутирали сме Берлин и преди)? Ако човек реши да продава и пусне на -5, -10% примерно, може ли да продаде бързо (до месец)? Пише ли колко е годишния данък за апартамента (не съм особено добре с немския за да чета свободно)?

--- Край на цитат ---

За ликвидността наистина не знам. Обаче разходите по прехвърлянето сигурно са едни 10% така че наистина не си струва ако е вероятно скоро да се продава. Данъка е 0.35% от данъчната оценка, но не е проблем защото така или иначе се плаща от наемателя. Има сигурно едни 200 евро административни разходи на година които не могат да се прехвърлят на наемателя. Наема в момента е 394евро от които 200евро отиват за поддръжка. Опасно е ако се задават нови разходи като ремонт на покрива но сградата е наскоро санирана така че това не се очаква. Това пак в края на краищата се поема от наемателя но разпределено във времето.


--- Цитат на: Ivel в 03 Ноември, 2010, 07:56:11 ---Е толкова ли няма някоя по-нормална държава из Европата ами сте се спряли на санирани панелки и то в Германия!!! Вижте Прага, вижте Братислава, Бърно все ще е по-добре от някъв си там Берлин.

--- Край на цитат ---

Ивел, доста неподготвен се изказа. Не, не е панел. на 25мин пеш от Потсдамер платц и Бранденбургската врата е. Там където е жилището е най-големия компактен район с архитектура от са. 1900г. Да самата сграда не е такава но поне 90% от сградите там са. На 5 мин пеш имаш метро което стига до баш центъра за 5мин а пак на 5мин пеша са няколко доста известни улички с кафета и ресторанти - Бергманщрасе, Меерингдам, Камисоплатц. Мястото е много добро. По-добре щеше да е ако беше и по-стара сграда но и тази бива. Защо Братислава или Бърно да са по ок от Берлин??? Хайде за Прага може да се спори

 *drink11*

nachev:
Животът ме откъсна от Берлин - град, който познавах добре и обичах.
Не съм стъпвал там повече от 15 години и без съмнение нещата са силно променени.
Градът е една доста шарена картина, разлят е на доста голяма територия и покупката на имот трябва да се подготви добре.

В интерес на истината вчера не бях кликал линка за конкретния имот, отношението ми беше по-скоро по принцип, но коментарът на Ивел от днес ме заинтригува.

Този имот е в район Кройцберг. Той е един от западните "квартали" и Там панели не си спомням да има, макар че панелното строителство не е единствено ГДР-ейска практика. Мисля, че беше в Кьолн, виждал съм един много голям работнически район, застроен почти само с панели. Корекомски  :D

От друга страна, снимките и самото изпълнение напомнят за панел.
По-съществено е обстоятелството, че Кройцберг традиционно не е добро място. В Берлин е известен като "турския квартал" и беше едно място, където много хора избягваха да замръкват. Много ч
есто белите в Берлин се случваха или поне започваха  именно там. Обратно при редовните дясно-радикални изцепки, това беше любима сцена за прояви на варваризъм.
Колкото и да са се променили нещата в Берлин, това не е най-подходящото място.

За актуалното състояние доста информация може да даде колегата winner, който пише във форума на инвестора. Той търгува германски имоти, но струвами се основно в Саксония.
Там имаше и една колежка, която се занимава с управление на няколко собствени имота в Берлин, но нещо в момента името ми бяга.
Ще се сетя и ще се обадя отново.

 

nearvana:
Начев, Кройцберг се промени невероятно. Особено тази част - така наречения Кройцберг 61.  Преди обединението е бил периферния квартал а като е паднала стената изведнъж е доста централен. Отнема време докато нещата се наместят но това сега е факт. Сега турците са в Ной Кьолн и то по-отдалечените райони.  Има и ок местенца в Ной Кьолн но не бих го препоръчал.

Въпросната обява е в  района на Меерингдам и Бергманщрасе и по принцип там такива цени вече няма.   По-евтин е защото не е стара красива сградата като околните и се намира точно на оживена улица. Все пак го дадох като пример де - сега нямам време да се занимавам с това но ми се върти като идея. Носи някаква доходност от 5-7% и смятам че цените в Берлин тепърва ще растат.

 *drink11*

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия