Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Валутни курсове и гледане на боб, и карти "Таро"

Войната на валутите - кой и кога ще победи и какви ще са последствията?

<< < (21/22) > >>

Ivel:
Разбира се ,че не съм си променил особено мнението, проблемите на Америка просто са отложени, но в никъкъв случай не решени. Европа въпреки преекспонираните проблеми с периферните страни има много по-реални и здрави шансове да се измъкне с малко кръв от допуснатата грешка, докато Америка никога, само края на света би им решил проблема. Сега идат избори и ще се демонстрира респект и стабилност за хората които не разбират нищо от цифри и икономика, а после да речем след 2-3-5 години не мисля че нещата ще са толкова розови. Аз не виждам някък си да се прави нещо за намаляване на натрупания колосалния дефицит, напротив той само си расте и то с прогресивни съставящи. Мислиш ли, че това може да продължава вечно, като приказката за дядо Коледа, според мен не, рано или късно някой от кредиторите ще тропне на масата, визирам Китай, те сега просто обмислят как да го направят най безопасно за самите тях, защото и те са съучасници в това, следователно също носят някъква отговорност. Не ги подценявай тях ама никък, азиатски хитряги са и рано или късно ще прекъснат тази връзка. 

valio1900:
Може и някога да се случи, но не е на дневен ред. А живота е кратък и трябва да се живее като за последно. Все ще се намери причина за страхове за да се движи EUR/USD  в границите, които са определени (0.8 - 1.6)

valio1900:
Другото, което се забелязва е , че за последните 10 години центъра на банда се е изместил в полза на еврото. Обиколките са около 1.3. А преди основното кражене беше около 1.2. Това ме кара да мисля, че имаме нов банд (0.9 - 1.8), но сме далеч от дъното.

Ivel:

--- Цитат на: Ivel в 17 Декември, 2010, 18:23:44 ---Да бе аз си ги пиша тук, неагажиращо. Точно заради тези катаклизми отдавна не играя на сериозно с Форекса. Е така просто имам нужда да споделя с някой, какво мисля без абсолютно никакви ангажимети. Ако ми кажете, че съм пълен профан абсолютно няма да се обидя, може и така да е. Такива са сега времената, нищо не работи по старата смазана схема, още повече пък теханализа, абсолютно всичко е възможно да се случи сега, ама дай да видим какво ще стане наистина. С удоволствие бих излушал някой друг по-различен коментар още повече пък ако е добре мотивиран.

--- Край на цитат ---


Я виж тия от HSBC чак сега са се усетили какво стана с форекса, спомних си че сме го обсъждали вече тук, оказва се в края на 2010 г, на тях им трябваха още две години да го светнат. Това е от глобализацията, големите структури са винаги тромави, в света цари хаус, никой не иска да работи добре. Темата е дълга, сега нямам време да пиша, отивам да се покисна малко из басейните на Хисаря, че напоследък ме болят колената от "умствено" натоварване.


HSBC: Славните дни на валутната търговия са история
Централните банки повишиха несигурността на пазара, тъй като икономическите тенденции станаха доста по-трудни за проследяване, посочват анализатори на банката
http://www.investor.bg/analizi/9/a/hsbc-slavnite-dni-na-valutnata-tyrgoviia-sa-istoriia,140959/

Ivel:
Една не толкова лоша статийка в инвестора по темата:

http://www.investor.bg/analizi/9/a/kak-da-spechelim-ot-predstoiashtite-valutni-voini,145804/?page=1

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия