Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Валутни курсове и гледане на боб, и карти "Таро"

Войната на валутите - кой и кога ще победи и какви ще са последствията?

<< < (4/22) > >>

Ivel:
Не мога да Ви разбера понякога, да инвестираш в покупката на апартамент, доколкото това може да се нарече такъв в Берлин където имаш лимит на наемите законодателно и ако правилно съм разбрал да гониш некви си 200 евро профит от това, стегнете се бе момчета това не е бизнес а даже не знам как по-мило да го нарека да не се обиди някой. Направи го в Прага, повярвай ми 100 пъти по-добър град за живеене и бизнес е от Берлин, няма турци има обаче много немци които идват да търсят работа в представителствата на глобални компании защото плащат по-добре, отколкото биха изкарали в Германия. И не само немци срещам напоследък там и доста холандци, не знам по какви причини, но има доста холандски инвестиции в Чехия. Никой не те пипа можеш да обявиш наем клакъвто смяташ че заслужава твоето жилище там, а търсещите квартири не са малко. Препоръвам ти районите около Бизнес парк Чудов. И с архитектурата всичко е наред там и с чистотата и с бирата. Немците имат странни разбирания за архитектура, погледнете им летищата на какво приличат, бетон бетон и пак бетон, не ме кефят ама изобщо. Отдавна го казвах някъде по форумите, тази страна ме изнервя със правилноста,тъпотията и скучноста си. Заобикалям я винаги, когато това е неизбежно.

nearvana:

--- Цитат на: Ivel в 03 Ноември, 2010, 11:30:17 ---Не мога да Ви разбера понякога, да инвестираш в покупката на апартамент, доколкото това може да се нарече такъв в Берлин където имаш лимит на наемите законодателно и ако правилно съм разбрал да гониш некви си 200 евро профит от това, стегнете се бе момчета това не е бизнес а даже не знам как по-мило да го нарека да не се обиди някой.

--- Край на цитат ---
що бе става въпрос за 8% доходност и по мое мнение много вероятно качване на цената. не са 200евро профит ... и не става въпрос за бизнес а за запазване на стойността на парите при евентуална висока инфлация без да ставаш трейдър и да инвестираш в това много време. 


--- Цитат на: Ivel в 03 Ноември, 2010, 11:30:17 ---Направи го в Прага, повярвай ми 100 пъти по-добър град за живеене и бизнес е от Берлин, няма турци има обаче много немци които идват да търсят работа в представителствата на глобални компании защото плащат по-добре, отколкото биха изкарали в Германия. И не само немци срещам напоследък там и доста холандци, не знам по какви причини, но има доста холандски инвестиции в Чехия. Никой не те пипа можеш да обявиш наем клакъвто смяташ че заслужава твоето жилище там, а търсещите квартири не са малко. Препоръвам ти районите около Бизнес парк Чудов. И с архитектурата всичко е наред там и с чистотата и с бирата. Немците имат странни разбирания за архитектура, погледнете им летищата на какво приличат, бетон бетон и пак бетон, не ме кефят ама изобщо. Отдавна го казвах някъде по форумите, тази страна ме изнервя със правилноста,тъпотията и скучноста си. Заобикалям я винаги, когато това е неизбежно.

--- Край на цитат ---
Ми явно имаш проблем с германия което си е твое право. Да пречупваш всяко инфо през тази призма   си е твое лично самоограничение.  Със сигурност има и по-хубави места, но Берлин е страхотен космополитен град.  Живял съм в берлин и се ориентирам там. Къв да го чиня тепърва в прага където и езика не знам дори???
 *drink11*


Ivel:
Прав си, няма да споря !

BulCan:

--- Цитат на: nearvana в 03 Ноември, 2010, 10:33:23 ---
За ликвидността наистина не знам. Обаче разходите по прехвърлянето сигурно са едни 10% така че наистина не си струва ако е вероятно скоро да се продава. Данъка е 0.35% от данъчната оценка, но не е проблем защото така или иначе се плаща от наемателя. Има сигурно едни 200 евро административни разходи на година които не могат да се прехвърлят на наемателя. Наема в момента е 394евро от които 200евро отиват за поддръжка. Опасно е ако се задават нови разходи като ремонт на покрива но сградата е наскоро санирана така че това не се очаква. Това пак в края на краищата се поема от наемателя но разпределено във времето.

 *drink11*

--- Край на цитат ---

Под ликвидност имах предвид загуба от ~ 10% (даже по-скоро ~ 15%) при продажба (промяна на планове и нужда от пари за новите планове). На мен ми се струва и като добра идея за "пенсионен фонд", може примерно да се вземат два подобни. Няма да се избие рибата, но при един силно регулиран имотен и наемен пазар се постига стабилност и предвидимост до някъква степен. Малко личен въпрос (може да го подминеш ако не ти се пише) - ти в Берлин/близо до Берлин ли си? Предположението ми е, че ако не си там или наблизо, идеята за евентуална покупка ти е дошла специфично поради виждането ти за пазара на НИ в Берлин, а не заради удобството да е около теб.

Не знаех, че данъка за НИ се заплаща от наемателите, това май никъде не съм го срещал по други държави. 200 Е административни разходи годишно изобщо не са много. В този случай и тази висока регулация на пазара на наемите, има ли нужда апартамента да се менажира от property management company или човек може да използва просто брокер само при търсенето на квариранти?

BulCan:

--- Цитат на: Ivel в 03 Ноември, 2010, 11:30:17 ---Не мога да Ви разбера понякога, да инвестираш в покупката на апартамент, доколкото това може да се нарече такъв в Берлин където имаш лимит на наемите законодателно и ако правилно съм разбрал да гониш некви си 200 евро профит от това, стегнете се бе момчета това не е бизнес а даже не знам как по-мило да го нарека да не се обиди някой. Направи го в Прага, повярвай ми 100 пъти по-добър град за живеене и бизнес е от Берлин, няма турци има обаче много немци които идват да търсят работа в представителствата на глобални компании защото плащат по-добре, отколкото биха изкарали в Германия. И не само немци срещам напоследък там и доста холандци, не знам по какви причини, но има доста холандски инвестиции в Чехия. Никой не те пипа можеш да обявиш наем клакъвто смяташ че заслужава твоето жилище там, а търсещите квартири не са малко. Препоръвам ти районите около Бизнес парк Чудов. И с архитектурата всичко е наред там и с чистотата и с бирата. Немците имат странни разбирания за архитектура, погледнете им летищата на какво приличат, бетон бетон и пак бетон, не ме кефят ама изобщо. Отдавна го казвах някъде по форумите, тази страна ме изнервя със правилноста,тъпотията и скучноста си. Заобикалям я винаги, когато това е неизбежно.

--- Край на цитат ---

Ивеле, кеф ми е да си общувам с теб, та да коментирам поста - има една доста сериозна закономерност при страни, където преобладава правилността, скучността и "тъпотията" (предполагам имаш предвид стадният елемент) - тези неща обикновенно вървят с нещо, наречено стабилност. Прага е изключително красив град и hot spot за туризъм, но си мисля, че това сигурно доста надува цените (без да съм ги разглеждал). Другото там е, че един път мръднах от супер красивия център да видя някакъв военен музей и попаднах в леко соц. реализъм обстановка. Сигурен съм, че не навсякъде в Прага извън центъра е така, както и, че в Берлин се намира соц. реализъм. А Niarvana шпреха за инвестиция, то не е нужно да се живее там, ако не ти харесва.

Поздрави  *drink1*

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия