Автор Тема: Войната на валутите - кой и кога ще победи и какви ще са последствията?  (Прочетена 62025 пъти)

nearvana

  • Гост
и ся QE2  вече е факт и вместо очакваните 450м. (милиона милиарда трилиона ... на кой му пука вече за нулите) ще са 600. Долара естествено пада ... но иззад ъгъла дебне например ирландския дълг http://www.zerohedge.com/article/irish-bund-spreads-hit-lifetime-high-over-500-bps   и това има капацитета да върне еврото на 1.30
и така май ще ни мяткат следващите месеци

мисля и за сребро - http://www.zerohedge.com/article/guest-post-more-case-silver


Начев, мерси че постна линк към zerohedge. Fight Club ми е любимия филм и zerohedge е на път да ми стане любимия сайт ... след фимоти-те де  :D

 *drink11*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
и ся QE2  вече е факт и вместо очакваните 450м. (милиона милиарда трилиона ... на кой му пука вече за нулите) ще са 600. Долара естествено пада ... но иззад ъгъла дебне например ирландския дълг http://www.zerohedge.com/article/irish-bund-spreads-hit-lifetime-high-over-500-bps   и това има капацитета да върне еврото на 1.30
и така май ще ни мяткат следващите месеци

мисля и за сребро - http://www.zerohedge.com/article/guest-post-more-case-silver


Начев, мерси че постна линк към zerohedge. Fight Club ми е любимия филм и zerohedge е на път да ми стане любимия сайт ... след фимоти-те де  :D

 *drink11*


Някъде в коментарите на статията за среброто споменават, че официално КО били 600, но в действителност щели да са 900. Милиардите за нищо ги нямат.

Аз за разлика от Ивел не съм се отървал от доларите, дори взех още малко на 1,3920 - не ги махнах на 1,3740 (почесвах се известно време) и сега приказката ти за 1,30 много ми харесва, ама .... а, дано!

Идеята за среброто все повече ми харесва.  Четох и коментарите след статията. Доколкото ги разбирам, любопитно е.
Физическо сребро ме плаши. Книжното също.
Трябва да си изберем някакъв инструмент, който съчетава положителните качества на горните два.
Тези дни ще седна да огледам пак ЕТФ и ЕТК на ДБ. От теб ги знам!
Липсата на трейдърски рефлекси много ми пречи.
Ей го на, среброто подмина и 25.

Попаднах чрез  zerohedge и на някакъв странен сайт/блог
http://fofoa.blogspot.com/2010/10/flow-addendum.html

Интересен поглед към стопанската история и събиране на съображения, как да го .... се допусна да го докараме до това дередже.
Не съм го чел, но ми стои в листата с намеренията  :)
по възможност без фи

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Начев за среброто сме говорили поне половин година назада че в него има потенциал. Намерих си с търсачката някъкви постове от май месец и после пак в началото на октомври. А за доларите си се замотал, дано да стане чудо и да има някъква корекция въпреки че вече не я вижнам толкова дълбоко до 1.30 в близко бъдеще.

На мен ми се струва че в среброто има потенциал за ръст, но определено най-добрият момент за влизане на пазара е безвъзвратно изпуснат както и за много други неща.  *beer*

За Bulcan - на евро съм щото на долара повече не му вярвам достаъчно съм загубил от него. Кредитирах го с доверие достатъчно дълго а той се сриваше и сриваше а Буш, Гринспън и Бернанке все една песен си пееха, че се придържали към политиката на силния долар. Особено смешно звучеше това при 1.60 към еврото и тогава постоянно го повтаряха. Ако тогава е бил силен какво да очакваме за в бъдеще тогава. Демагогия пълна. От клипчето с Роджерс на едно място разправя че Бернанке бил гамен. За златото съм резервиран а виж среброто има потенциал тук съм съгласен напълно въпреки, че и то е с връх сега, то доста време е подценявано и с излизането от рецесията ще нарасне неимоверно търсенето му, все пак е промишлен метал за разлика от златото което отдавна е заменено в конвенционалните технологии. За захарта, не знам, не разбирам не виждам причина да расте ама ако е така лошо щото и ракията ще поскъпне. Не ми се вярва освен да е нещо свързано с високите темпове на ръст на бразилската икономика и излизане на масите от бедноста  там. От това не разбирам не мога да коментирам а и не ям сладко.  :D
   Книжните пари при очевидно незизбежния втори рунд на количественно отслабване в УСА наистина започват да стават балон. ГОЛЕМИЯТ въпрос е кога и къде да се бяга от тях. В имоти не, така се разбрахме, нямат ликвидност поне минимум 5 години. Злато аз лично не, не искам да се бутам там. Сребро, може би - достъпно е компактно и ликвидно. За захарта сега смятам колко може да влезе в гаража, пуснат ли я на промоция по левче, пръв съм с ремаркето и в гаража. Има ли срок на годност, има ли в нея капацитет за поне 12-15 % ръст на година. ако няма не е привлекателна. Аз от как я помня все си е по около левче отгоре отдолу сезонн, По соц. време беше твърдо 70 стотинки. А от тогава доста време мина и доста инфлация се натрупа за всички тези години а тя си е пак толкова кажи речи. Какво ли има наум старчето Роджерс, от два часа мисля за това.

nearvana

  • Гост
и ся QE2  вече е факт и вместо очакваните 450м. (милиона милиарда трилиона ... на кой му пука вече за нулите) ще са 600. Долара естествено пада ... но иззад ъгъла дебне например ирландския дълг http://www.zerohedge.com/article/irish-bund-spreads-hit-lifetime-high-over-500-bps   и това има капацитета да върне еврото на 1.30
и така май ще ни мяткат следващите месеци

мисля и за сребро - http://www.zerohedge.com/article/guest-post-more-case-silver


Начев, мерси че постна линк към zerohedge. Fight Club ми е любимия филм и zerohedge е на път да ми стане любимия сайт ... след фимоти-те де  :D

 *drink11*


Някъде в коментарите на статията за среброто споменават, че официално КО били 600, но в действителност щели да са 900. Милиардите за нищо ги нямат.

Аз за разлика от Ивел не съм се отървал от доларите, дори взех още малко на 1,3920 - не ги махнах на 1,3740 (почесвах се известно време) и сега приказката ти за 1,30 много ми харесва, ама .... а, дано!

Идеята за среброто все повече ми харесва.  Четох и коментарите след статията. Доколкото ги разбирам, любопитно е.
Физическо сребро ме плаши. Книжното също.
Трябва да си изберем някакъв инструмент, който съчетава положителните качества на горните два.
Тези дни ще седна да огледам пак ЕТФ и ЕТК на ДБ. От теб ги знам!
Липсата на трейдърски рефлекси много ми пречи.
Ей го на, среброто подмина и 25.

Попаднах чрез  zerohedge и на някакъв странен сайт/блог
http://fofoa.blogspot.com/2010/10/flow-addendum.html

Интересен поглед към стопанската история и събиране на съображения, как да го .... се допусна да го докараме до това дередже.
Не съм го чел, но ми стои в листата с намеренията  :)
по възможност без фи


мерси за линка Начев.

Относно долара на 1.30 ... абе аз си плещя така едно през гьотере. Самия аз не бих си повярвал и в момента би ми било терсене да купувам евтини долари и да чакам на гюме за 1.30. Според мен има смисъл от акции деноминирани в долари (и не само де) нооооо  не знам кои точно акции, затова бих взел компании които изнасят като луди - майкрософт, интел, форд. Ето и една статия от ... zerohedge :)

Bernanke Confirms That The Key Goal Of The Fed, And QE2, Is To Boost Stock Prices
"...     Easier financial conditions will promote economic growth. For example, lower mortgage rates will make housing more affordable and allow more homeowners to refinance. Lower corporate bond rates will encourage investment. And higher stock prices will boost consumer wealth and help increase confidence, which can also spur spending. Increased spending will lead to higher incomes and profits that, in a virtuous circle, will further support economic expansion. ... "

http://www.zerohedge.com/article/bernanke-confirms-key-goal-fed-and-qe2-boost-stock-prices-create-wealth-delusion

Ivel,  ако бях взел сребро през май сега щях да се радвам на едни 30% за половин година ... е по-добре да се търсят нови възможности вместо да се жали за старите. Според мен оръжието на европа срещу QE2 на USA  са PIIGS - дългова криза в която и да е от тези държави смъква еврото с едни 10%. Виж графиката около гръцката криза, а Гърция е най-малката икономика от PIIGS.
Aбе ще има голямо лашкане така че затегнете коланите и мислете за истинските неща в живота. Това помага да се погледне философски на загубите  :D

 *drink11*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Аз превъртях едно сребро купено в началото на февруари на 15 и не си спомням някъде през май беше на 19 го разкарах, сигурно не трябваше, хем си го знаех че има още хляб ама карай, какво да се прави, страх ! А за Европа си прав имаме си отличен инструмент за корекция на силно евро и мисля че около 1.47-1.48 е време да се вади, някоя кирлива риза де я испанска я ирландска, супер инструмент, нямам думи.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Вече и аз не мога да си спомня, къде точно го прочетох, май вчера беше?!
Луди ни направиха, ей !

Смисълът беше, на Ирландия вече и пуснат хронометъра, имали няколко седмици за да намерят много пари накуп. Подробностите ми се губят, но нещо лошо се мътело.
А днес пазарът отиграва американските  QE и това при положение, че там всъщност не би трябвало да се счита, че има някакви особени изненади.  Толкова дълго само за това се говори.
И еврото хвърчи днес. Защо ?? Нима никой още не е чул за прасетата?!

Ще стане както беше при Гърция. Вихрушка се извива мощно и изневиделица и нещата ти ги представят така, все едно, че някакъв разсеян чиновник  забравил да докладва за падеж на многомилиардни дългове и ги открили едва ли не случайно, или дошли марсианците нечакани и отмъкнали държавната хазна на Гърция, точно в момента, в който товарели чувалите, за да се издължат.
И еврото неочаквано се пльоска по корем.

В суматохата дребните риби опържени в тигана :(

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
И после американците отвръщат на удара. Калифорния била пред фалит, гласуват още некви там 6-8 стотин хиляди милиарди копия за печат на стотачката, оня с голямата глава, дето гледа хитро като джакондата. Всеки си има любими инструменти за  реакция, може даже да се импровизира с някоя локална войничка. Там в Авганистан май става дебела работата, а Русия ги ритна иранците, като им стане много напечено в УСА да заповядат в Иран ама според мен това вече ще ги закопае окончателно. Иран не е за подценяване, ама никак.
   

koganev

  • Гост
Какво значи подценяване? Напритив - Иран са ТОЧНО държавата, с която САЩ ще ударят кюравото. Ирак беше грешка, а Афганистан беше идиотия. Виж Иран са голяма територия, мащабна акция, а и САЩ по принцип не водят войни, а мироопазващи операции... Разкарват се едни момчетии, раздават дъвки на децата, пукат по няколко патрона на месец във въздуха и накрая жертвите им са-малко, отколкото при нас жертвите от катастрофи. Обаче милиардите фърчат, патриотизмът се раздува от пропагандата, а УСА селянинът е горд с каквото му кажат там. Холивуд праска два-три блокбъстъра, един от които задължително с 4 оскара, вестниците водят лют диспут за смисъла от цялата работа, а производителността на САЩ е на МАХ и ние, естествено, сме съюзници...

Какво беше войната? Продължение на икономическата политика... как беше, че съм го забравил.
« Последна редакция: 04 Ноември, 2010, 21:43:48 от koganev »

nearvana

  • Гост
Какво значи подценяване? Напритив - Иран са ТОЧНО държавата, с която САЩ ще ударят кюравото. Ирак беше грешка, а Афганистан беше идиотия. Виж Иран са голяма територия, мащабна акция, а и САЩ по принцип не водят войни, а мироопазващи операции... Разкарват се едни момчетии, раздават дъвки на децата, пукат по няколко патрона на месец във въздуха и накрая жертвите им са-малко, отколкото при нас жертвите от катастрофи. Обаче милиардите фърчат, патриотизмът се раздува от пропагандата, а УСА селянинът е горд с каквото му кажат там. Холивуд праска два-три блокбъстъра, един от които задължително с 4 оскара, вестниците водят лют диспут за смисъла от цялата работа, а производителността на САЩ е на МАХ и ние, естествено, сме съюзници...

Какво беше войната? Продължение на икономическата политика... как беше, че съм го забравил.


мдаа, за Иран ще имат сериозно рамо от Израел. А войната ще раздвижи търсенето по-силно отколкото QE2.
Вече почнаха да подгряват настроението с разни пакетчета в товарни самолети. Какъв ли ще е повода?   Кофти работа ... сещам се за филмчето дето май Начев постна преди няколко месеца

Mirror, Mirror on the Wall, When is the Next AIG to Fall? | Marc Faber


човека го каза в пряк текст - ще печатат пари и когато това доведе до логичната задънена улица ще започнат война.



Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Да така е, това с тия пакетчета много прилича на подгряване на масовото съзнание, точно като предни път ама там цената беше висока. На мен ми е интересно друго, как така този път руснаците се отказват толкова лесно от Иран, те им бяха солиден гръб. Оня ден го гледах Ахмадито беше бесен на Русия. Какво ли са изтъргували, просто така няма да си оставят интересите там. Нещо глобално съм пропуснал, а най-лошото е че не се сещам какво ли би могло да бъде това освен при евентуален конфлик цените на нафтат пак да полетят в небесата ама това според мен е малко, има и нещо друго сигурен съм. 

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Печеливши май в цялата ситуация с валутите ще са тези, заложили на ценни метали и commodities.

Иначе златото достигна рекордните $1,394.41 снощи - най-високо ниво за всички времена, под влияние на спада на долара и борсовия ажиотаж, предизвикан от решението на Фед да инжектира нови 600 млрд. долара в щатската икономика.

Изт. http://www.thebulliondesk.com/news/?id=27341&v=0&lang=en&cid=125640&type=1
 :P

nearvana

  • Гост
http://www.zerohedge.com/article/gold-jumps-after-goldman-recommends-buying-gold-again

щом голдман казват че златото ще поскъпва и го препоръчват значи искат да изчистят дългите си позиции там ... и ще стане точно обратното.  направо ме вкараха в шах. 
опаа - да не би да очакват "изненадата" с ирландия и евентуалното покачване на долара и това да върне златото назад?  в такъв случай дългосрочно среброто е ок но краткосрочно (2-3седмици) си е баш за шортване.

поздрави
 *drink11*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
http://www.zerohedge.com/article/gold-jumps-after-goldman-recommends-buying-gold-again

щом голдман казват че златото ще поскъпва и го препоръчват значи искат да изчистят дългите си позиции там ... и ще стане точно обратното.  направо ме вкараха в шах. 
опаа - да не би да очакват "изненадата" с ирландия и евентуалното покачване на долара и това да върне златото назад?  в такъв случай дългосрочно среброто е ок но краткосрочно (2-3седмици) си е баш за шортване.

поздрави
 *drink11*

(((((((
Понеже няколко пъти наблягаш на ирландкия дълг, я разпредели дълга на четири милиона души на 500 000 000 - то население на ЕС. Тогава какво се получава? Че говориш глупости на търкалета. Много са ми интересни смешните напъни на прохамериканските бройлери. Талера е умрял молец в една отдавна загнила нафталинена икономика. Що се отнася до външната политика, като инструмент за икономически ползи, на мен също ми беше интересно сбирщината на желаещите да нападнат Иран. Иран е четири пъти по-голям по площ от Ирак. Афганистанските планини ги има не по-малко непристъпни и в Иран. Китайците са снабдили страната с почти всичко измислено в оръжейното изкуство. Балистичните им ракети ще изравнят страната на чифут-масоните за дни. Петрола ще скочи до небесата и ще се използва само за научни изследвания. Енергийно света ще се върне 2-3 века назад.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
http://www.zerohedge.com/article/gold-jumps-after-goldman-recommends-buying-gold-again

щом голдман казват че златото ще поскъпва и го препоръчват значи искат да изчистят дългите си позиции там ... и ще стане точно обратното.  направо ме вкараха в шах. 
опаа - да не би да очакват "изненадата" с ирландия и евентуалното покачване на долара и това да върне златото назад?  в такъв случай дългосрочно среброто е ок но краткосрочно (2-3седмици) си е баш за шортване.

поздрави
 *drink11*


nearvana,
може да се окажеш прав, но според мен златото ще поскъпне още (сега е периода, в който алчността надделява и хората масово започват да купуват - напр. вчера дадоха и инфо по БТВ-то; предполагам, че не само в БГ агитират масите). Между другото JP Morgan купиха наскоро злато на $1350 - в друга тема бях оставил линк.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Със златото игрите са много опасни, и като купиш сега кой ше го купи обратно като да речем поскъпне с 20%. Скоро някой даде линк към актуалните резерви към момента. Останах изумен че много от европейските старни са се набълбукали здраво със злато и даже Италия, Испания и Поругалия не са останали назад. Естественно Германия е купила много. Другото изумление беше че руснаците държат санитарен минимум, тоест ако им притрябва ще си копнат в градината а така не искат да си пълнят скалдовете. Ако се яви някой готов да купува ще му накопаят щом е готов да си даде парите. Според мен златото вече е балонче.