Автор Тема: ДВИЖИМ "ИМОТ"  (Прочетена 16914 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #15 -: 06 Ноември, 2010, 21:00:12 »
0
А, нищо ще се прекръстя на Съсобственик31 ;) И все пак каравана или кемпер - това е въпроса?


Ами то се каза вече - зависи колко пари имаш да похарчиш. Иначе то ако е за спането - можеш да спиш и на седалките в колата :)

...............
Значи ти виждаш разликата между кемпера и караваната единствено в ценово изражение. А във функционално нещо да спомене някой ползвател на такива "движими имоти"?


Ами естествено, че и във функционално, тя цената и от това зависи. Има кампери, които са 10 пъти по-луксозни и би живял по-добре от жилището, в което си в момента. Ама ще трябва да си продадеш и панелката и парцела до Ботевградско шосе и може пак да не ти стигнат парите.














Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #16 -: 06 Ноември, 2010, 21:12:30 »
0
Виж ся! Аз съм наясно с височината на твоя "интелект",   но все пак няма да се откажа дори да потретя, че се колебая между кемпер и каравана, а не колко мангизи да отделя за туй нящо и колко луксозно искам да бъде. Който си се е вторачил в пъпа не може да участва явно в дискусия. Трябва му медитация или секс. :D  Иначе хубави снимки си прибавил. С такъв "катун", нека ми викат мангал. ;)
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #17 -: 06 Ноември, 2010, 21:34:56 »
0
Според мен какво ще си купиш, зависи от финансовите възможности. А ако просто си питаш и мечтаеш - то няма смисъл да се говори изобщо.

Ето аз ти препоръчах горното, какво повече искаш. За да ти спестя чуденката какво е - Haulmark се казва. И мисля, че снимката на Dimitar. е на също такова. Можеш да си го поръчваш каквото ти трябва. Може да се вкарва мерцедес, бъги или коне - каквото имаш. По-скромните варианти са по $350,000.

А най-добре - обикновен автомобил и палатка, така няма да има нужда да взимаш кредит, а и повече отива за риболов.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #18 -: 06 Ноември, 2010, 21:42:49 »
0
Това за 350 бона не мога да си го позволя, тогава ми остава дилемата между каравана която да мога да си откача колата от нея и да си бръмча или Кемпер с който трябва да се придвижвам навсякъде. Между впрочем намерих интересен форум за такива МПС и мисля, че там мога по-лесно да си отговоря на дилемата. Местя катуна :D
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #19 -: 06 Ноември, 2010, 22:02:40 »
0
Ако искаш да ти кажа моето мнение - съвем сериозно - палатка (някоя по-така).

Като е мизерия, да е мизерия. Аз нямам нищо против палатките. Не мисля, че ще е по-хубаво с каравана, най-много да се обърна в някое дере. А ако е хубав кемпер, виждаш какви са цените, тия пари и да ги имам свободни за харчене, никога не бих ги дал за такова нещо - достатъчни са за самолетни билети и Таити и подобни по няколко пъти в годината, докато съм жив. По същата причина никога не бих си купил и "ваканционен имот".

За да ме разбереш ето аналогия - ако питаш "да си купя ли голф двойка (с пернишка регистрация)", аз ще ти кажа че предпочитам да си купя или нормална колица или колело, ама не и голф 2.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #20 -: 06 Ноември, 2010, 22:08:06 »
0
Ако искаш да ти кажа моето мнение - съвем сериозно - палатка (някоя по-така).

Като е мизерия, да е мизерия. Аз нямам нищо против палатките. Не мисля, че ще е по-хубаво с каравана, най-много да се обърна в някое дере. А ако е хубав кемпер, виждаш какви са цените, тия пари и да ги имам свободни за харчене, никога не бих ги дал за такова нещо - достатъчни са за самолетни билети и Таити и подобни по няколко пъти в годината, докато съм жив. По същата причина никога не бих си купил и "ваканционен имот".

За да ме разбереш ето аналогия - ако питаш "да си купя ли голф двойка (с пернишка регистрация)", аз ще ти кажа че предпочитам да си купя или нормална колица или колело, ама не и голф 2.
...................
Не съм съгласен със сравнението. Всяка каравана или Кемпер, дори и втора употреба в добро състояние имат химическа тоалетна и душ, легла, мивка с газови котлони и много други екстри.
В коя палатка имаш тези екстри? Виждам вече по сайтовете нови каравани за около 16-18хил.евра, което е доста далеч от най-скъпото нещо което си намерил за да сравняваш със № брой самолетни билети. Като не мислиш като собственик, а като квартирант така е.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #21 -: 06 Ноември, 2010, 22:10:00 »
0
Това за 350 бона не мога да си го позволя, тогава ми остава дилемата между каравана която да мога да си откача колата от нея и да си бръмча или Кемпер с който трябва да се придвижвам навсякъде.
Мда..а, колко е добре да имаш кеш, има толкоз хубави неща по света... ;)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #22 -: 06 Ноември, 2010, 22:29:55 »
0
Не съм съгласен със сравнението. Всяка каравана или Кемпер, дори и втора употреба в добро състояние имат химическа тоалетна и душ, легла, мивка с газови котлони и много други екстри.
В коя палатка имаш тези екстри? Виждам вече по сайтовете нови каравани за около 16-18хил.евра, което е доста далеч от най-скъпото нещо което си намерил за да сравняваш със № брой самолетни билети. Като не мислиш като собственик, а като квартирант така е.

Няма нищо страшно да се пикае и дриска в храстите, милиарди животни и хора го правят и нищо не им е станало.

Ако си вземеш палатка за 1000 лева с принадлежности с останалите 16 хиляди евро ще си покриеш консумативите по пътуванията за следващите 20 години.

Мога да ти направя и аналогия с апартаментите - не бих живял в панелка (с всичките съответни чалга-съседи). Или селска къща (ако нямах пари) или нормален апартамент. А при повечко кинти - и в нормална къща. Този среден вариант на стадото - панелка (пък било то и "луксозна" с ламинат и нови талашитени мебели) - не, благодаря.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #23 -: 06 Ноември, 2010, 22:42:22 »
0
Сега пак ли искаш да възбудиш стария спор за типа жилище? Хайде кажи какво според теб е нормален апартамент? Щото моята панелка си е напълно нормален.Нима нормален апартамент е този със стаи от по 8кв.м. Или нормален е един блок ново строителство хвърлен като насред полето с вилата и без никаква инфраструктура наоколо и бродещи глутници кучета в околовръст изоставени от строителите които са ги хранили? Не мерси.  Как мислиш някой избира ли си съседите по музикални предпочитания в каквото и да е било жилище? Чалга съм чувал да гърми в Драгалевци и в Малинова Долина и в Лозенец. В България всичко е много относително, като правиш разграничение на типа строителство е доста тъпо да намесваш социалния състав населяващ даден тип сграда. Навсякъде е пъстрота. Мога да ти го докажа със снимки и звукови файлове. Такива типажи които се опитваш да налагаш съм сигурен, че и сам не си вярваш че съществуват. Виждал съм в Люлин 5 съдийка в апелативен съд да бъде заплашвана от съседа си квартирант-строител. Хайде кажи сега те от една социална прослойка ли са?
« Последна редакция: 06 Ноември, 2010, 22:44:55 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #24 -: 06 Ноември, 2010, 22:56:53 »
0
Човек като си купува жилище има право на избор. Scyther като се чудеше да го купи ли ме беше питал и основното, което го посъветвах нещо от сорта да вземе чаша и да обиколи съседите, да поиска чаша захар и да си направи извода. Мисля си, че това трябва да е най-важния фактор при избор на жилище в блок, защото иначе трябва да траеш разни маймуняци от къде ли не.

Та колкото и да е странно, има и нормални апартаменти. Ако смяташ, че твоят е такъв, дай да обявим твоята панелка за единствената нормална в София :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #25 -: 06 Ноември, 2010, 23:10:51 »
0
Сигурно не е единственият нормален. Съседката отгоре е юристконсулт в международна фирма. Мъжа и държи верига аптеки. В гарсионерата до мен наемателя плаща 450лв. и държи верига пицарии. Този срещу мен в тристайния доскоро работеше в "кремиковци". Сега е фадромист някъде. Този под мен е шофьор на посланик. Не се оплаквам засега. Има и големи отпадъци. Охранителя от първия етаж пребива жена си тъща си , тъста си и детето си на почивки. Срещу него живее имотна брокерка която искрено го ненавижда. На последния осми етаж съжителстват доказан  престъпник/ за който под сурдинка ми казаха че има нещо общо с наглите/ и адвокатка. Има и една рускиня която не знам точно с какво се занимава, но сина и е ченге. Тая на четвъртия етаж над гарсионерата работи в общината и веднъж ме наводни. Рече ми "съжалявам", без да се сети да ми купи поне една бака латекс и оцветител.
Сам съди нормален ли е :D
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #26 -: 06 Ноември, 2010, 23:42:24 »
0
от първия етаж... Срещу него живее имотна брокерка която искрено го ненавижда.

За момент си помислих, че с Камелия сте съседи, но тя е в Люлин ;) *drink5*

Мисля, че по-скоро е "ненормален", заради криминалните елементи.

Само ще ти дам за пример, че тук където живея, старият ми автомобил (made in Japan, не Москвич) се оказа че няма акумулатор и е седял 6 месеца отключен. Това в гангстерските панелни квартали ми се струва невъзможно.


Както и да е - основната ми теза беше, че не понасям "никаквото" - нито съвсем гадно, нито хубаво. Ако дадеш 18000 за каравана, хем ще е втора употреба, хем ще е раздрънката, хем после ще се чудиш за какво ти е. 18000 евро са ти 18 почивки или поне 200 риболова до различни места на палатка. Предпочитам палатка и пикане в храстите, по-романтично е.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #27 -: 06 Ноември, 2010, 23:53:38 »
0
18000 е чисто нова. Втора употреба нов внос от Германия видях, че се намират за 2 до 6 хиляди. С изброените по-горе екстри плюс климатик. Такива като теб на крайностите обикновено си остават с най-гадното :D
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #28 -: 07 Ноември, 2010, 00:39:45 »
0
Такива като теб на крайностите обикновено си остават с най-гадното :D

Така би им се искало на тези с панелките и голфовете. :)

А и най-гадното в случая е "колело", "селска къща"? Смея да твърдя, че хората на село са по-щастливи от емигрантите по Люлин, работещи на минимална заплата.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #29 -: 07 Ноември, 2010, 12:27:57 »
0
Абе Вие освен да се дърляте друго можете ли, засрамете се? Собственика не е лошо момче ама Вие го провокирате.  Да се върнем на темата. Искаш съвет аз съм за кемперите. За караваната ще ти трябва категория Е а за кемпера C или даже B ако е по-малка а и по-лесно се кара кемпера. Сега много от производителите гои правят на платформа на фиат Дукато - много са красиви. И напразно го разубеждавате човека, за активна почивка са просто супер. Ако някой е пътувал в събота или неделя към Европа навярно е обърнал внимание че започвайки някъде от Словакия ,Чехия нагоре из Герамния и Холандия Белгия са много често срещани по пътищата. Интерсно е всеки викенд да отидеш на различни места сред природата и процедурата е облекчена а с хотелите трябва да букваш и не е факт, че винаги ще останеш доволен от хотела а така си знаеш че всичко си зависи от теб. Аз съм голям фен на кемперите и също разглеждам варианта за купуване. ама ми се иска нещо от по-новичките модели. В България вече има официално вносители на някои от добрите кемпери. Ама нови наистина са си цифра, трябва да се търси нещо 2-3 годишно на половин цена ама не им пада толкова бързо цената както ми се иска на мен.
 Е това е сайта на един от вносителите:
http://dimbo.bg/carado.htm
http://dimbo.bg/mclouis.htm

 Красиви са с тва Дукато новото а/

« Последна редакция: 07 Ноември, 2010, 12:37:16 от Ivel »