Автор Тема: Обади се на Димо!!!  (Прочетена 10365 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Обади се на Димо!!!
« Отговор #30 -: 19 Ноември, 2010, 13:14:22 »
0
С имотите няма проблем, нали разбрахме, че китайците ще изкупят всичко, особено панелките и земята :)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Обади се на Димо!!!
« Отговор #31 -: 19 Ноември, 2010, 13:28:39 »
0
Оставете, да не чуе ... онзи, че .......мата.
Отдавна се опитвам да избегна разговор за имоти. Знам, че събитията там няма да се случат изолирано.

На няколко пъти съм срещал обяви за търсене. Да, търсене ! Редки са, но ги има.
Интересно е, какво търсят.

Търсят големички парчета земеделска земя, но не много далеч от София.
Първият път си рекох : Тия, па!
После взе да ми просветва.
Не е изключено да има хора, които съвсем сериозно да се готвят за оттегляне ... някъде.
Е, то не става лесно.
Ако говорим за гадни хипотези, в картинката трябва да се намери място за огради, ток, кучета, пушкала.  И  ... някакъв затворен цикъл ... зад оградата.
Ужас. Не ми се вярва, че го изричам.
Всъщност в една от статиите, която бях превел, имаше подобна визия, коят о един бивш брокер от Уолстрийт беше нахвърлял. Оттегляне някъде в подножието  на Скалистите планини.

Като си помисля, колко снизходително съм гледал на амишите.
Всяка горделивост и арогантност се наказва ... някога и ... по някакъв начин.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Обади се на Димо!!!
« Отговор #32 -: 19 Ноември, 2010, 13:30:49 »
0
Оттеглям се за уйкенда и по никакъв начин не смятам да имам нищо общо с Димо  :)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Обади се на Димо!!!
« Отговор #33 -: 20 Ноември, 2010, 00:08:52 »
0
Собственик, какви са тези 5,4% или колкото си писал. Аз до тази година имах депозити в ПИБ и лихвите не са били под 8%(дали не бяха и 9%). А пък имам в КТБ от някъде 2002г. - лихвата за левове не е мърдала - 8,5%. Коя банка ще раздава кредити на 5-6%. Нали веднага ще тегля и ще го вложа на депозит. Това е все едно едно ченжбюро да има курс купува/продава 1,39/1,41, а съседното да е 1,43/1,45. Веднага ще изкупиш валутата от първото и ще я продадеш на второто.
 

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Обади се на Димо!!!
« Отговор #34 -: 20 Ноември, 2010, 00:44:42 »
0
Собственик, какви са тези 5,4% или колкото си писал. Аз до тази година имах депозити в ПИБ и лихвите не са били под 8%(дали не бяха и 9%). А пък имам в КТБ от някъде 2002г. - лихвата за левове не е мърдала - 8,5%. Коя банка ще раздава кредити на 5-6%. Нали веднага ще тегля и ще го вложа на депозит. Това е все едно едно ченжбюро да има курс купува/продава 1,39/1,41, а съседното да е 1,43/1,45. Веднага ще изкупиш валутата от първото и ще я продадеш на второто.
(((((((((((((
Четете бе хора! Писах че офертата беше през 2008г. на Си Джи Експрес банк за ипотечен кредит Всичко друго е обучение по трудово!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

localhost

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 49
  • Карма: +2/-3
  • Респект: +11
    • Профил
Re: Обади се на Димо!!!
« Отговор #35 -: 20 Ноември, 2010, 04:41:53 »
0
А ако се напънеш малко може да се сетиш, че ДСК преди 1989 имаха  1% лихва - ама сега сме 2010 и ще трябва някакси да свикваш с това.

Всичко друго е само напън - леко да се не изпуснеш само.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Обади се на Димо!!!
« Отговор #36 -: 20 Ноември, 2010, 14:36:54 »
0
Собственик 31 нали щеше да показваш офертата да видим. Ама и малките букви отдолу, както и общите условия (през 2008ма общите условия ги държаха в тайна и ги виждаше чак като отидеш при нотариус и няма как да се откажеш). Ти твърдиш, че е била фиксирана лихва, а такова нещо с 5.4% няма. Колкото е фиксирана и сегашната на ПИБ - най-обикновена подвеждаща реклама. Сега там пише ФИКСИРАНА ЛИХВА (а отдолу с малки буквички "за оставащия период незнам си какво двойно" - кой оставащ период? - 25 години, хаха).

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Обади се на Димо!!!
« Отговор #37 -: 20 Ноември, 2010, 16:00:45 »
0
И какво - кредитите ще са по-евтини от влоговете ли? Перпетуум мобиле, вечна енергия.
ГПР у нас е променлива величина, както днес е 10% утре може да ти стане 20%, така че абсолютно нищо не значи.
Чети малките букви и общите условия (ако ти ги дадат).

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Обади се на Димо!!!
« Отговор #38 -: 20 Ноември, 2010, 16:38:07 »
0
Не си измислям това, че общите условия често се получаваха чак при подписване на нотариалния акт. Преди това ако се сетиш да питаш за тях ти казваха, че трябва да идеш в банката с адвокат за да ги прочете - не можеше да ти ги дадат да ги изнесеш, защото са строго секретни. И после - изненадааааа!

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Обади се на Димо!!!
« Отговор #39 -: 28 Февруари, 2011, 09:01:43 »
-1
Разлика в процентите има, но само за онези, които могат да изчисляват проценти. Вие, с изключение на един, си мислите, че всеки човек може да смята проценти, но това е грешка. Вие, с изключение на един, можете да смятте, а единият не може. Затова разговорът е безпредметен. Вие, с изключение на един, не лапате стръвта, защото виждате куката, а единият просто не я вижда.
От "новия" подход на ПИБ може да се направи един много унизителен извод. Банката все още разчита на идиотите и на уловките, които идиотите няма да разберат, колкото и да им се обяснява. Това на пръв поглед изглежда наивно и сякаш е грешна стратегия, но не е. Банката си прави маркетингово проучване, което задължително включва анализ на сегмента, и щом се е ориентирала към привличане на тъпаците, значи това е потенциалния пазар.
Ниски лихви по ипотеки и +15% несъбираеми ипотеки са несъвместими неща. Освен всичко останало... Аз лично не очаквам лихви под 6% до десет години в БГ. Затова евентуална заявка за рефинансиране все още не е актуална, а това прави промоцията неатрактивна.
Но всеки опит да се развърже кесията на банките е от полза. Ако приемем, че у нас няма никакъв начин банка да фалира и несъбираемите могат да минат и 100%, то нека се пробват с Димо...

==============
Първо цитирам придворния шут, след това реалността в статия на сериозен ежедневник!
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2011-02-28&article=359213
.................
Да напомня, че неговите десет години /на шута/ се стопиха до смешните 3 месеца :D :D :D *yahoo*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

zliqhui

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +3/-3
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Обади се на Димо!!!
« Отговор #40 -: 16 Юни, 2011, 10:15:12 »
0
Малко лирично отклонение.
Стоя си сутринта на белия трон и преглеждам пресата. И какво да видя реклама на Инвестбанк Дом-градина, сещате се за оная реклама в която треволяка завзема фасадите. Та викам дай да прочета дребния шрифт дето прехвърча по телевизора. С процентите, таксите и другите неща работите са ясни за всички, някаква тесла. Идва най-важното, което беше нещо от сорта : "... за закупуване на имот в обект собственост на банката или имот в обект финансиран от банката или имот ипотекиран в банката ...". Е те тогава едвам не паднах от трона, и за малко да не си свърша част сутрешната програма.