Форум за имоти > Дискусия за цените

5500 e / кв. м. на зелено?

(1/19) > >>

gogolcho:
Минавам покрай входа на Южния парк, строят някакъв билдинг. Сложили и табели: 5500 евро на квадрат за магазини, 2300 за апартаменти.

Чудя се какво трябва да продаваш магазина, за да си избиеш вложените 5500 евро на квадрат? Някакви предложения? Аз се сещам за дрога.

dodo2:
Е нали аз от 2 месеца я псувам тази сграда :)

Как изобщо я строят след като по ЗУТ трябва да е на 1.5 пъти височината отстоянието до задния блок, а то е няколко метра само. Да не стане сега покрай бутането на незаконни сгради, да ги бутнат и тях :) Има една друга нова дразнеща малко по-нагоре по Арсеналски срещу CCS, която е на самия тротоар.

Иначе според мен може и да се продадат, мястото е много хубаво въпреки, че вече е доста смърдящо. На горните етажи ще е много хубава гледката, а и смръднята няма да стига чак до там... А покрай магазините има огромен човекопоток.

gogolcho:
Туй за отстоянията трябва да питаш Пепи Диков - той е специалиста ;)

За човекопотока - не толкова голям. Там няма светофар точно. Т.е. трябва специално да отидеш там. Паркиране - трябва да се вреш по уличките да си търсиш место, та не знам. Аз не бих го купил, ако имах толкова пари. Ама някой друг сигурно ще е на различно мнение.

За живеене също не ми допада - на два булеварда и кръстовище. Плюс е само гледката и близостта до ЮП. Ей тук обаче едни строиха вътре в парка, на закътано. http://maps.google.bg/maps?hl=bg&ie=UTF8&ll=42.672797,23.31058&spn=0.003195,0.004823&t=h&z=18

dodo2:
Точно там на закътаното до река Лайнянка не е много приятно, понякога е хипер смрад :)


А след като е дадено разрешение за строеж става ли законно въпреки, че не отговаря на условията на ЗУТ?

Поток мисля, че има - половината народ от Южния парк минава през този светофар... Всъщност интересно е какво ще стане и кога ще махнат табелите за продажба или ще намалят/увеличат цените. Ако си видял 2300 за жилища, аз преди 2 седмици като обърнах внимание беше 2200.

Muza:

Тази цена, за магазините - трудна за избиване. И то при положение, че сам си го работи магазина, и при положение, че не е на зелено, и че ги има парите. И при положение, че има още магазини. Т.е., гони икономия от мащаба. Само че, в днешно време, колкото помага мащаба, толкова е и опасен.

за 40кв.м магазин - 2000евро наем?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия