Автор Тема: Въпрос за улица  (Прочетена 2754 пъти)

svetko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 22
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Въпрос за улица
« -: 22 Ноември, 2010, 16:15:44 »
0
Здравейте,
Става въпрос за един парцел . Пътят до парцела се е превърнал от път в пътечка . От двете страни на улицата всеки си е пуснал по един метър повече и от 4 или 5 метра колкото е по кадастралният план е станала пътека около 1.5 метра . Ако се ангажирам с физическо изпълнение на пътя за моя сметка ( около 50 метра ) , въпроса е как стоят нещата с общината и тези който не са спазили границите на парцелите си .
Определено преди да го купя ще мина и през общината , но винаги е полезно да има и още мнения .
Това е обявата :
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1r125924270766519&f1=details

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Въпрос за улица
« Отговор #1 -: 24 Ноември, 2010, 13:47:23 »
0
И аз напразно очаквах колегите специалисти по кадастрални планове, ПУП, ОУП и сходни да вземат становище, но явно въпросът е труден.
Иначе отговорът ми е любопитен и на мен.

Имаше една напълно ненормална, но широко разпространена практика през предходните години.
Общините, Енергодружествата, В и К дружествата извиваха ръце на заинтересовани инвеститори, които от безизходица се съгласяваха да построят за своя сметка :
- улици,
- трафопостове,
- водопроводи и канали.

Тези, които откликваха, бързо бяха снабдявани със строителни разрешения, строяха договореното и след това го прехвърляха на съответния "партньор". Безвъзмездно, разбира се.

Не знам какво ще ти отговорят тук, но май наистина трябва да не отлагаш разговор в общината.

Тези, чиито парцелчета ще се наложи да бъдат отрязани, могат да организират отбрана.
Включително ефективна такава.