Автор Тема: Достойни българи!  (Прочетена 4606 пъти)

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Достойни българи!
« -: 07 Декември, 2010, 23:28:05 »
+1
Струва ми се, че постъпката на дядо Добри не трябва да остане глас в пустиня.

Дядо Добри
Дядо Добри - Светецът от с. Байлово

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Достойни българи!
« Отговор #1 -: 07 Декември, 2010, 23:59:17 »
0

Дядо  Добри е богат човек...

Всъщност, много са добрите, достойните хора! Много! Просто, те не афишират, никой не пише за тях.

Тони, чудесна тема си отворил. :)

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Достойни българи!
« Отговор #2 -: 08 Декември, 2010, 10:33:37 »
0

Дядо  Добри е богат човек...

Всъщност, много са добрите, достойните хора! Много! Просто, те не афишират, никой не пише за тях.

Тони, чудесна тема си отворил. :)

Муза,
наистина има още достойни българи и техните постъпки ни зареждат с положителна енергия.
И рязко контрастира на лицемерието по телевизията и действията на депутатите - той още Алеко с образа на колоритния Бай Ганьо ги е обрисувал.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Достойни българи!
« Отговор #3 -: 08 Декември, 2010, 18:12:50 »
0
Като казахте контраст има ярък пример от днес, направо ми идва да повърна :) Ще го копирам, за да стане видна разликата:

VERTUална благотворителност

Изкушените от телефони Борисови депутати даряват глобите си

Лакомите ГЕРБаджии, които се изкушиха в работно време да изтичат за един луксозен мобилен телефон – VERTU, решиха да издигнат "шамаросания си имидж", като дарят половината си декемврийска заплата за благотворителни цели.

Всъщност това е глобата, която премиерът Бойко Борисов предложи на председателя на парламента Цецка Цачева да им наложи за непристойното им поведение.

Изпълкомът на ГЕРБ само смъмри народните си представители и определи поведението им като "недопустимо".

Оригиналната идея лансира веднага след злополучното парти депутатът от РЗС Дарин Матов. Тогава той обясни, че нямал намерение да вземе предлагания като подарък телефон за себе си.

Бил се наредил на опашката с благотворителни намерения – да продаде скъпия подарък, а парите от "сделката" да бъдат раздадени на домове за сираци.



Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Достойни българи!
« Отговор #4 -: 08 Декември, 2010, 18:27:02 »
0
Днес по някои новини казаха, че една девойка намерила 17 000 лв. и документи и ги върнала. Много достойна постъпка. Такива новини много ми повдигат настроението.
Докато за дядото не мога да кажа нищо хубаво. Аз, ако доживея тази възраст ще се надявам на вниманието на внуци и правнуци, и в никакъв случай няма да стана просяк. А да "инвестираш " всичките си пари в господ (който НЕ СЪЩЕСТВУВА) е по-безумно от инвестиция в недвижим имот. Предполагам, че ще ми се нахвърлите като лешояди на мърша, но имам крайно отрицателно мнение към религията, съжалявам...
А, Додо написал нещо ... Ах, какви мили хора са в РЗС. То и Доган и Масларова са взели милионите да ги дарят за сираци, разбира се... Как им написах имената на тия в тема за достойните българи, ужас.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Достойни българи!
« Отговор #5 -: 08 Декември, 2010, 19:03:28 »
0
Днес по някои новини казаха, че една девойка намерила 17 000 лв. и документи и ги върнала. Много достойна постъпка. Такива новини много ми повдигат настроението.
Докато за дядото не мога да кажа нищо хубаво. Аз, ако доживея тази възраст ще се надявам на вниманието на внуци и правнуци, и в никакъв случай няма да стана просяк. А да "инвестираш " всичките си пари в господ (който НЕ СЪЩЕСТВУВА) е по-безумно от инвестиция в недвижим имот. Предполагам, че ще ми се нахвърлите като лешояди на мърша, но имам крайно отрицателно мнение към религията, съжалявам...
А, Додо написал нещо ... Ах, какви мили хора са в РЗС. То и Доган и Масларова са взели милионите да ги дарят за сираци, разбира се... Как им написах имената на тия в тема за достойните българи, ужас.

Jim,
Няма да ти се нахвърлям.  :) Наистина няма как да знаем дали въпросният дядо е имал деца/внуци, но факт е, че е решил не да си изхарчи парите, не и да ги дари на местна църква (където слуховете бързо тръгват и ще му правят евала), а ги е дарил за 1 исторически и културен паметник и то не къде да е, а е столицата. И аз не съм религиозен, смятам, че религията има много минуси (има си и плюсове), но човекът така е решил.
По същата логика девойката е можела да запази парите за евентуално забременяване, пътуване в чужбина, образование, сватба и т.н. Спомням си преди време 1 служител на БДЖ беше намерил доста пари но ги върна.
Всеки сам си преценява. *drink1* :D