Автор Тема: Какво ще се случи с незаконно преустроените апартаменти  (Прочетена 3325 пъти)

satori

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 105
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +13
    • Профил
Днес си чета пресата и попадам на следното заглавие:
Събарят остъкления балкон на жена във Варна
http://varna.dir.bg/2010/12/09/news7580903.html

Има една китайска поговорка:
"Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път."

Дали от ДНСК ще се задоволят само с едно балконче? Едва ли. Чудя се какво ще се случи с квартали като Яворов и Лозенец, където масово са надстроявани апартаменти, вдигани покриви, усвоявани балкони, изграждани незаконни санитарни възли в тавански помещения, и т.н.. Ще се стигне ли според вас до една масова "гонитба" на собственици с незаконни преустройства, ще настъпили часа на кварталните бабички да пускат доноси ежедневно или всяко чудо за 3 дни и всичко ще се размине?

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Днес по новините даваха за остъклените тераси, толкова е масово, че едва ли ще се прави нещо срещу това. И поставянето на стъкла на терасите едва ли е чак такова "преустройство", че да се преследва от закона.
Случая във Варна е интересен - съседката е подала сигнал само срещу един човек, при условие, че остъкляването на блока е масово. ;)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
То и Закона за движение по пътищата се нарушава масово и затова нищо не се прави и ще се изтрепем.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Един познат архитект ми казваше, че нарочно проектирал с възможно най-много чупки балконите, за да не могат после да ги остъкляват :D

satori

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 105
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +13
    • Профил
Забелязал съм , че част от новото строителство го правят директно с остъклени балкони. Става дума за балконите от тип лоджия. Може би за сега е само изключение, от колкото практика.

Едно време и колан, никой не слагаше до като шофира, но сега е масова практика. Ако някой ми го беше казал преди 10-12 години, едва ли щях да му повярвам. Така, че съм позитивен, че ще има затягане на колана дори и за вътрешни преустройства, и остъкяване на терасите.

Въпросният балкон във Варна оцеля :)
Въпроса е колко сърдити бабки ще се вдъхновят, и ще почнат да сипят жалби срещу съседи.