Автор Тема: Спрете с Коледните SMS изкупления  (Прочетена 10329 пъти)

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Спрете с Коледните SMS изкупления
« -: 23 Декември, 2010, 05:41:36 »
+1
Спрете с Коледните SMS изкупления

Защото вашите са в раково отделение ли да пратя SMS
Поканете 10 души на ресторант и платете до стотинка сметката на всички, но друг да остави 10% бакшиш – да ви обяснявам ли кой ще направи по-добро впечатление на сервитьора. Цяла година плащайте прилежно данъци до стотинка, а нека друг продаде на циганите три фирми с милиони задължения, после за 20 евро да купи кашон вафли и да го занесе на децата в приюта, настанени там от бизнес партньорите му – сами ли ще се сетите кой ще е по-якият благотворителен пич. Кой ще е свършил мръсната работа и кой ще бъде Дядо Коледа. Който купува всеки ден хляб или който един ден в годината подарява шоколади ще бъде по-добър християнин.
Съжалявам, но тази Коледа по християнски ще си почивам, без да се притеснявам какво впечатление ще оставя пред себе си. Починете си и вие, оставете телефоните си също да почиват. Да не участвате в благотворителния кич за псевдосираци е единственият начин да протестирате срещу него. И въобще не би трябвало да се чувствате гузни, че масовото лицемерие ще мине без заслугите ви. Защото то предпочита от вас да бъдете мили, добри и същите, вместо да се ядосате. Милосърдният праща SMS-и, а ядосаният праща по дяволите системата, възпроизвеждаща сираци с живи родители.
Къде са родителите ви, деца от домовете. Майка ви
http://www.sobstvenik.com/?p=1442
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Пайо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-1
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Спрете с Коледните SMS изкупления
« Отговор #1 -: 23 Декември, 2010, 14:21:52 »
0
Спрете с Коледните SMS изкупления

Защото вашите са в раково отделение ли да пратя SMS
Поканете 10 души на ресторант и платете до стотинка сметката на всички, но друг да остави 10% бакшиш – да ви обяснявам ли кой ще направи по-добро впечатление на сервитьора. Цяла година плащайте прилежно данъци до стотинка, а нека друг продаде на циганите три фирми с милиони задължения, после за 20 евро да купи кашон вафли и да го занесе на децата в приюта, настанени там от бизнес партньорите му – сами ли ще се сетите кой ще е по-якият благотворителен пич. Кой ще е свършил мръсната работа и кой ще бъде Дядо Коледа. Който купува всеки ден хляб или който един ден в годината подарява шоколади ще бъде по-добър християнин.
Съжалявам, но тази Коледа по християнски ще си почивам, без да се притеснявам какво впечатление ще оставя пред себе си. Починете си и вие, оставете телефоните си също да почиват. Да не участвате в благотворителния кич за псевдосираци е единственият начин да протестирате срещу него. И въобще не би трябвало да се чувствате гузни, че масовото лицемерие ще мине без заслугите ви. Защото то предпочита от вас да бъдете мили, добри и същите, вместо да се ядосате. Милосърдният праща SMS-и, а ядосаният праща по дяволите системата, възпроизвеждаща сираци с живи родители.
Къде са родителите ви, деца от домовете. Майка ви
http://www.sobstvenik.com/?p=1442
Ядосания, привет от Осмокракия! Не знам защо, но свързвам неволно тия SMS-си  с индулгенциите. Може би допринасят за по-добър сън, по- добро място в рая, знам ли? Може би така малкия човек ( въженце стиснал в джоба) се чувства значим и някой спекулира с това чувство. Системата да върви по дяволите по ред причини , включващи и изложените от теб!  *drink1*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Спрете с Коледните SMS изкупления
« Отговор #2 -: 25 Декември, 2010, 12:43:44 »
0

Грешиш, Пайо!

Това не е индулгенция, това е съхранена човечност.
Малък или голям човек не се измерват с смс-и. Един смс, може да е много повече от преведена сума по сметка.
Малките хора... може би са Големи хора, дори ако чалга музиката им въздейства...

Иначе, всички тези благотворителни концерти, съпроводени с блясък и суета, са чиста проба фалш и прах в очите, и не решават проблема.

Весела Коледа! :) *drink1*

Пайо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-1
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Спрете с Коледните SMS изкупления
« Отговор #3 -: 25 Декември, 2010, 13:42:31 »
+1
Muza, точно концертите визирам. Всъщност са добре премерен бизнес. Това ме дразни, че обикновените хора трябва да изнесат кризата на гърба си с лишения, пестеливост , данъци , безработица и на туй отгоре и благотворителност! Ако само един ден държавните служители на всички нива се лишат от дневните си ще се получи една много интересна сума! Ако се лишат от 13-та заплата - още по-интересна! Издържаме апарат от около280000 служители които не създават продукт. Изключил съм лекари, учители и армия.Около 900млн. лева са нужни на месец с пенсиите.  Фирмата България работи на загуба. А иначе на народа и на бизнеса по три кожи дерат! Затова ще расте сивия сектор! Иначе, весела Коледа! Ти си добър човек!  Аз съм огледало - отвръщам на доброто с добро! Живота ме направи неусетно такъв.Понякога съм лош - с лошите!