Автор Тема: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари  (Прочетена 27943 пъти)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Писна ми от три мантри повтаряни от безимотни гащници - сривлогари рутещи цените7
1.ЧСИ
2.ДЕМОГРАФСКИ СРИВ
3.ЦЕНИТЕ НА НИ съотвестващи на заплатите в България.
......................................
Три пълни щуротии- 1. Процента на имотите при ЧСИ е пренебрежимо малък от всички кредити.
2.Отрицателния естествен прираст тази година за пореден път намалява и е напълно компенсирана от получилите гражданство българи зад граница.
3.Заплатите в БГ нямат нищо общо с внасяните пари отвън които изкривяват търсенето и предлагането. Така че заплатите въобще не ги гледайте. Аре весела нощ! :P
« Последна редакция: 09 Януари, 2011, 00:34:09 от admin »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: МАНТРИТЕ НА БЕЗИМОТНИТЕ ГАЩНИЦИ-СРИВЛОГАРИ
« Отговор #1 -: 08 Януари, 2011, 23:23:59 »
0

Е, що в другия форум - даунъри и влогари, а тук сменяш терминологията.  :D

Добре де, няма да гледаме заплатите, чии са тези пари и какво търсят?

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: МАНТРИТЕ НА БЕЗИМОТНИТЕ ГАЩНИЦИ-СРИВЛОГАРИ
« Отговор #2 -: 08 Януари, 2011, 23:34:03 »
-2

Е, що в другия форум - даунъри и влогари, а тук сменяш терминологията.  :D

Добре де, няма да гледаме заплатите, чии са тези пари и какво търсят?
.............................
Щото тука т.н. даунъри са огромно болшинство и са ми основния таргет. За това искам да съм пределно ясен и за клошарите не знаещи и дума ингилизки. Плюс това сме в БГ.
Парите търсят единствено възвръщаемост. Раздаването им от централни банки в странство през банки майки до дъщерни банки в БГ след това се вливат като струя от душ върху населението, за да купува и да връща два пъти  повече. Тази алчност е спонтанна и естествена като природата и съм сигурен, че ще се повтори. Тогава мизерните книжлета ограничени като количество въртящи се в БГ няма да играят никаква роля. *drink3*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: МАНТРИТЕ НА БЕЗИМОТНИТЕ ГАЩНИЦИ-СРИВЛОГАРИ
« Отговор #3 -: 08 Януари, 2011, 23:46:14 »
0
Собственик,
Какво ти пречат хората, имащи пари в банка и нежелаещи да ги "вложат" в НИ?
Какво ти пречат хората, живеещи под наем?

Ти нали си по-умен от тях, радвай се на този факт и си живей живота, не си губи времето да просвещаваш неуките.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: МАНТРИТЕ НА БЕЗИМОТНИТЕ ГАЩНИЦИ-СРИВЛОГАРИ
« Отговор #4 -: 08 Януари, 2011, 23:49:52 »
-2
Собственик,
Какво ти пречат хората, имащи пари в банка и нежелаещи да ги "вложат" в НИ?
Какво ти пречат хората, живеещи под наем?

Ти нали си по-умен от тях, радвай се на този факт и си живей живота, не си губи времето да просвещаваш неуките.
......................
Първите не ми пречат, но ме дразнят с твърдението си , че влога бил някаква инвестиция :D :D :D
Вторите въобще не ми пречат, даже на тях разчитам, но до момента в който си помислят, че те ще поставят условията. В такива моменти се чудя как да ми плащат, но без да ми ползват имота ??? ;)
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: МАНТРИТЕ НА БЕЗИМОТНИТЕ ГАЩНИЦИ-СРИВЛОГАРИ
« Отговор #5 -: 09 Януари, 2011, 00:32:00 »
0
Според теб няма демографски срив, така ли?

Забелязал съм, че по признака "нагоре-надолу" за цените на НИ, се образуват две групи и едната е на "въпреки" на другата, независимо какво казва. Ето аз сега ако кажа, че шоколад Lindt е много вкусен, ти ще чувстваш вътрешен порив да твърдиш обратното.

В този смисъл да не се съгласиш, че има демографски срив (колкото и да ти е неприятна тази дума), си е чиста инерция.

Другото забавно ми е, това твърдение: "вие две години чакате срив и още не го дочакахте". Отворете си очите бе :) За две години 35% надолу, а който има парички в банката е 15% нагоре - или общо 50% разлика. С други думи ДВА ПЪТИ разлика. Т.е. сега такъв човек може да си купи два пъти по-голямо жилище от преди две години.

Това ако не е срив, какво е?

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #6 -: 09 Януари, 2011, 02:20:23 »
0
Собственик, изобщо няма да гледам ЧСИ и милиардите, внасяни отвън. И съм готов напълно да отрека демографския срив и да стана ъпър при едно условие: Да ми покажеш акт за раждане на второто си дете. Но докато имаш 10 имота, които ти носят много хилядарки месечно и не можеш да си позволиш второ дете недей да ни обясняваш какви сме нещастници.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #7 -: 09 Януари, 2011, 09:59:17 »
-2
Собственик, изобщо няма да гледам ЧСИ и милиардите, внасяни отвън. И съм готов напълно да отрека демографския срив и да стана ъпър при едно условие: Да ми покажеш акт за раждане на второто си дете. Но докато имаш 10 имота, които ти носят много хилядарки месечно и не можеш да си позволиш второ дете недей да ни обясняваш какви сме нещастници.
.................
Виждам, че до късно си творил и не си спал, докато се завираш под чаршафите ми да видиш дали ще направя второ дете :D Споко, ти ще бъдеш от първите уведомени. Гаранция :)
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #8 -: 09 Януари, 2011, 11:53:34 »
0
Споко, ти ще бъдеш от първите уведомени. Гаранция :)

Ааааа, и мен, и мен.... Когато се роди детето... От мен дрешките. Особено, ако е момиченце... ще го затрупам, чак... :) :) :)

 *drink9*


Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #9 -: 09 Януари, 2011, 12:38:18 »
0
Споко, ти ще бъдеш от първите уведомени. Гаранция :)

Ааааа, и мен, и мен.... Когато се роди детето... От мен дрешките. Особено, ако е момиченце... ще го затрупам, чак... :) :) :)

 *drink9*
.................
И теб, и теб щом държиш. Благодаря за дрешките предварително :D Ама само  мен ли натоварвате на плещите да боря демографския срив. Дайте и вие смела заявка за поколение. Дори и в квартира да сте, има вече отново изгодни ипотеки. Днес ми пристигна оферта заедно със сметка за водата- от "Емпорики" банк- фиксирана лихва за първите 5 години - 6.35%., за първите три години - 5.85%. Това толкова се доближава до едни 5.45% на "Сиджи", за които ме обявихте за лъжец. Почакайте още малко и ще ви навирам фиксирани за цели периоди.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #10 -: 09 Януари, 2011, 12:53:12 »
0

 :)

Удоволствието ще бъде изцяло мое, да знаеш... :)

Остави демографската криза. Много е хубаво за теб и за съпругата ти... Децата са единственото, наистина стойностно нещо в този живот. Всичко друго - имоти, пари, цени са...

Колкото до кредитите. Точно в този момент, не бих агитирала никого за кредит. Нещата се обръщат, вярно е. Накрая, може да се окажат печеливши, тези с кредитите, по един или друг начин. Макар че, е трудно, почти невъзможно, да си го представим.
Убедила съм се, че масово хората нямат необходимата кредитна култура, ако мога така да го кажа.
В резултат на което, сега сме в една, не много завидна ситуация, като цяло...

 :)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #11 -: 09 Януари, 2011, 13:25:42 »
0
Собственик, ние не отричаме демографския срив, за разлика от теб. И то при условие, че ти също си от допринасящите за този срив. За да се подобрят нещата тези, които имат 1 или 0 деца трябва да поработят, а не тези с 2 и повече.
Когато чуя, че някой емигрант е преуспял в чужбина питам колко деца има. Ако отговорът е 1 значи не е толкова преуспял. Имам приятели, чиито второ дете се роди в чужбина - това за мен са успелите, не на приказки, а на практика.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #12 -: 09 Януари, 2011, 13:39:21 »
0
Собственик, ние не отричаме демографския срив, за разлика от теб. И то при условие, че ти също си от допринасящите за този срив. За да се подобрят нещата тези, които имат 1 или 0 деца трябва да поработят, а не тези с 2 и повече.
Когато чуя, че някой емигрант е преуспял в чужбина питам колко деца има. Ако отговорът е 1 значи не е толкова преуспял. Имам приятели, чиито второ дете се роди в чужбина - това за мен са успелите, не на приказки, а на практика.
................
И ти ме четеш като дявола евангелието! Никъде не съм отрекъл съществуването на демографския срив. Боравя с факти, че през последната година намалялата стойност на отрицателния естествен прираст, е компенсирана напълно от механичния прираст на получилите гражданство около 20 000 души българи извън България. ОТРЕЧИ ФАКТА, А НЕ СЕ НАПЪВАЙ ДА МИ ВМЕНЯВАШ ТЕЗИ. От половин час те гледам как се мъчиш да публикуваш едно съобщение! ОСВЕН ТОВА НЕ ЗАБРАВЯЙ ОБЕЩАНИЕТО СИ ДА СТАНЕШ ЪПЪР! И НЕ ГО РАЗВОДНЯВАЙ >:(
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #13 -: 09 Януари, 2011, 13:46:57 »
0
На тебе май каквото ти кажат по телевизора го взимаш за чиста монета. Минали сме покрай компенсирането, че даже сме на плюс. По улиците вече македонска реч се лее.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #14 -: 09 Януари, 2011, 15:12:10 »
0
На тебе май каквото ти кажат по телевизора го взимаш за чиста монета. Минали сме покрай компенсирането, че даже сме на плюс. По улиците вече македонска реч се лее.
..................
Когато сривльо говори с факти, не търпи възражения, но когато на сривльо му показват факти, почва да се съмнява , не само в медиите , но вижда конспирация навсякъде дори и в себе си. :D
Нали ти беше написал поста за шоколадчетата линд? Самия ти не го забравяй! *drink5*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.