Автор Тема: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари  (Прочетена 27839 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #30 -: 16 Януари, 2011, 21:07:42 »
0
Малко бъркаш логическата посока на знака "следва".

От горното което цитирах, единствено можем да кажем, че според теб - Марк е гащник.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #31 -: 16 Януари, 2011, 21:16:06 »
0
Никъде не съм отрекъл съществуването на демографския срив. Боравя с факти, че през последната година намалялата стойност на отрицателния естествен прираст, е компенсирана напълно от механичния прираст на получилите гражданство около 20 000 души българи извън България.
Гледай ти, като се изтрият обидите и нападките, които представляват 60% от поста ти, то той не изглежда толкова зле :)

Последните 20 години (1990-2010), средно се раждат по 70 000 деца/година. Вече тези деца ще имат деца, който след 20 години (2030) ще се раждат около 50 000. А за тези 20 години (2010-2030) средно може да приемем 60 000 деца/година.

Сега сме около 7 млн. 7,5 от статистиката не са точни, защото не се броят емигрантите. При сегашното преброяване може да имаме по-точни данни.

След 20 години ще бъдем:

1,1 млн. 61-73 години
2 млн. 40-61 години
1,4 млн. 20-40 години
1,2 млн. 0-20 години
Общо - 5,7 млн. - 0,5 млн емигранти = 5,2 млн.

След още 10 години (2040) ще бъдем:

1,1 млн. 61-73 години
1,7 млн. 40-61 години
1,3 млн. 20-40 години
1,1 млн. 0-20 години
Общо - 5,2 млн. - 0,70 емигранти = 4,5 млн.

Голяма част от имигрантите, които погрешно цитираш срдно са само около 4 хиляди/годишно и не остават в България, те взимат ЕС гражданство и се добавят към 30-те хиляди български емигранти. А дори и някаква част да остават са далеч по-малко от близо 100-те хиляди души с които намаляваме от естествен и изкуствен отрицателен прираст.

Така че демографското положение е повече от страшно и то не само за цената на жилищата. Това е тъжната картинка, без дори да добавяме проблема с разликата в раждаемостта при малцинствата и износа на деца...

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #32 -: 16 Януари, 2011, 23:02:29 »
-1
Само, че разликата между мен и теб е че твоите цифри  за разлика от моите са изсмукани от пръстите! Но имайки предвид ника ти.............
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #33 -: 16 Януари, 2011, 23:21:45 »
0
Само, че разликата между мен и теб е че твоите цифри  за разлика от моите са изсмукани от пръстите!

Данните за имигрантите ги взимам от тук: http://www.nsi.bg/EPDOCS/Migration08.pdf
Твоите 20 000 от къде си ги смучеш?

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #34 -: 16 Януари, 2011, 23:48:29 »
-1
Само, че разликата между мен и теб е че твоите цифри  за разлика от моите са изсмукани от пръстите!

Данните за имигрантите ги взимам от тук: http://www.nsi.bg/EPDOCS/Migration08.pdf
Твоите 20 000 от къде си ги смучеш?

............
Смуча ги от ДЕБЧ. Само, че тази инфо която я предоставят на мен, ще излезе след 2 месеца. Междинния резултат е че само за първите пет месеца на 2010 са 7500 души. А НСИ е от осанна до разпни го в тоя форум когато и как ви изнася.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #35 -: 17 Януари, 2011, 00:36:28 »
0
Гледай ти, като се изтрият обидите и нападките, които представляват 60% от поста ти, то той не изглежда толкова зле :)

Последните 20 години (1990-2010), средно се раждат по 70 000 деца/година. Вече тези деца ще имат деца, който след 20 години (2030) ще се раждат около 50 000. А за тези 20 години (2010-2030) средно може да приемем 60 000 деца/година.
.... Това е тъжната картинка, без дори да добавяме проблема с разликата в раждаемостта при малцинствата и износа на деца...
Ти да не се обиждаш? В другия форум собственика ми беше написал 3 изречения с 4 комплимента. Ама само ме развесели, аз не съм обидчив изобщо.
А за децата - не зная дали сега от новородените половината са българчета, ама след 20 години сигурно ще са 20 - 30 %.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #36 -: 17 Януари, 2011, 07:52:11 »
0
Джим и Неграмотен да не са едно и също лице??? :o Поста ми е адресиран към Джим, пък същия успокоява Неграмотен да не би да се е бил обидил!!! Кой кой е вече не съм наясно :D
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #37 -: 17 Януари, 2011, 10:17:06 »
0
Смуча ги от ДЕБЧ. Само, че тази инфо която я предоставят на мен, ще излезе след 2 месеца. Междинния резултат е че само за първите пет месеца на 2010 са 7500 души. А НСИ е от осанна до разпни го в тоя форум когато и как ви изнася.
Бъдещата информация, която ако изобщо съществува и извън главата ти, най-вероятно е свързана и с промяна на постоянния адрес. Както знаеш методологията да се броят емигрантите и имигрантите е по постоянен адрес, а смяната на личните документи води до грубо 10 пъти промяна на този адрес. Та ако изобщо има такава информация за 20 000 имигранти, то ще е именно поради такава промяна, която обаче не е за година, а за последните 10.

Далеч по-вероятно е информацията ти да е за емиграните, които годишно са около 30 000 :)

Друго което може да те е вкарало в тази абсурдна грешка е, ако броиш македонците с двойно гражданство за имигранти.

Но понеже знам че спора с теб е по-зле от спор с комунист, то дори да сме станали примамлива дестинация за 20 000 имигранти, то имаме 30 000 емигранти и за последните 20 години имахме средно 40 000 отрицателен естествен прираст (скоро ще имаме и 60 000 отрицателен естествен прираст, защото жените в детеродна възраст намаляват с близо 50%). Така че твърдението ти, че имиграцията ще реши демографския ни проблем, е повече от смешно.

Другото с което си противоречиш е, че казваш "имигрантите спасяват търсенето на имоти" и на следващия ред пишеш "цените на имотите нямат общо с доходите на хората". Та според теб имигрантите идват със сакове с пари и злато, за да могат да си плащат наема, който е по-висок от заплатата им? Или пък наемите ще стават все по-поносими и доходността от наем ще е под 1%? То по-добре да си вземеш облигации хем са по-нискорискови, хем са с по-висока доходност.

Чудно ми е какво мислиш за задаващата се инфлация, която обаче сега ни е внесена от вън по гадния начин. Ако преди внесената инфлация беше поради наливане на пари с което станахме и доста по-богати, то сега като идва поради по-скъпи суровини и горива, дали ще ставаме по-богати та да можем да плащаме високи цени за местни стоки и услуги (като жилища и наеми)? Или е доста по-вероятно хората окончателно да нямат възможност да плащат кредитите си. Все пак казваш, че при ЧСИ за сега не е страшно, но виждаш, че лошите жилищни кредити са 15%, а тепърва ще става страшно, а дори сега при продажбите при ЧСИ имаме над 100% годишен ръст (само за първото полугодие на 2010 има повече продажби от цялата 2009).

Ако нямаше демографски проблем и ипотеки за 10 млрд., то можеше и да твърдиш, че жилищата имат шанс да се държат като защита от инфлация и да се разглеждат като някакъв спасителен остров за инвеститорите, но при тези условия няма как, особено като се добави и строителния бум от последните 10 години.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #38 -: 17 Януари, 2011, 21:12:55 »
-1
Смуча ги от ДЕБЧ. Само, че тази инфо която я предоставят на мен, ще излезе след 2 месеца. Междинния резултат е че само за първите пет месеца на 2010 са 7500 души. А НСИ е от осанна до разпни го в тоя форум когато и как ви изнася.
Бъдещата информация, която ако изобщо съществува и извън главата ти, най-вероятно е свързана и с промяна на постоянния адрес. Както знаеш методологията да се броят емигрантите и имигрантите е по постоянен адрес, а смяната на личните документи води до грубо 10 пъти промяна на този адрес. Та ако изобщо има такава информация за 20 000 имигранти, то ще е именно поради такава промяна, която обаче не е за година, а за последните 10.

Далеч по-вероятно е информацията ти да е за емиграните, които годишно са около 30 000 :)

Друго което може да те е вкарало в тази абсурдна грешка е, ако броиш македонците с двойно гражданство за имигранти.

Но понеже знам че спора с теб е по-зле от спор с комунист, то дори да сме станали примамлива дестинация за 20 000 имигранти, то имаме 30 000 емигранти и за последните 20 години имахме средно 40 000 отрицателен естествен прираст (скоро ще имаме и 60 000 отрицателен естествен прираст, защото жените в детеродна възраст намаляват с близо 50%). Така че твърдението ти, че имиграцията ще реши демографския ни проблем, е повече от смешно.

Другото с което си противоречиш е, че казваш "имигрантите спасяват търсенето на имоти" и на следващия ред пишеш "цените на имотите нямат общо с доходите на хората". Та според теб имигрантите идват със сакове с пари и злато, за да могат да си плащат наема, който е по-висок от заплатата им? Или пък наемите ще стават все по-поносими и доходността от наем ще е под 1%? То по-добре да си вземеш облигации хем са по-нискорискови, хем са с по-висока доходност.

Чудно ми е какво мислиш за задаващата се инфлация, която обаче сега ни е внесена от вън по гадния начин. Ако преди внесената инфлация беше поради наливане на пари с което станахме и доста по-богати, то сега като идва поради по-скъпи суровини и горива, дали ще ставаме по-богати та да можем да плащаме високи цени за местни стоки и услуги (като жилища и наеми)? Или е доста по-вероятно хората окончателно да нямат възможност да плащат кредитите си. Все пак казваш, че при ЧСИ за сега не е страшно, но виждаш, че лошите жилищни кредити са 15%, а тепърва ще става страшно, а дори сега при продажбите при ЧСИ имаме над 100% годишен ръст (само за първото полугодие на 2010 има повече продажби от цялата 2009).

Ако нямаше демографски проблем и ипотеки за 10 млрд., то можеше и да твърдиш, че жилищата имат шанс да се държат като защита от инфлация и да се разглеждат като някакъв спасителен остров за инвеститорите, но при тези условия няма как, особено като се добави и строителния бум от последните 10 години.
===========
Ако не бяха горните твърдения, можеше и да те приема на сериозно, но поради това, че са факт прозираш колко си пристрастен и сривльовски настроен. Аз говоря за 2010г. конкретно, а ти намеша целия преход. Типично по сривльовски :D
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #39 -: 17 Януари, 2011, 21:15:16 »
0
Добре де има ли някакви данни колко от тия хора, за които се бие в гърдите Божидар Димитров реално са в България и работят тук?

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #40 -: 17 Януари, 2011, 21:34:40 »
0
Добре де има ли някакви данни колко от тия хора, за които се бие в гърдите Божидар Димитров реално са в България и работят тук?
...........
Предполагам, че още задавайки въпроса, си наясно, че на такъв въпрос не може да се отговори лесно. Само, че при положение че около 10 предмета от висшите си образования съм изкарал в областта на етнологията, мога смело да кажа, че за гагаузите, украинците и русите, както и за макетата ние сме много по-близки и приятни като манталитет и те се чувстват доста комфортно тук. Освен това прекрасно се справят с приобщаването си тук и се радват най-вече, че сме политически стабилни и с добри условия за бизнес. Да не говорим, че десятъка печалба тук им се вижда като рая на земята!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #41 -: 17 Януари, 2011, 22:03:37 »
0
Защо да не може - проверява се кои от всички се осигуряват тук и се казва: "а, ми те само 0.1% тук работят" (примерно).

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #42 -: 17 Януари, 2011, 22:06:15 »
0
Защо да не може - проверява се кои от всички се осигуряват тук и се казва: "а, ми те само 0.1% тук работят" (примерно).
.............
Ако се провери, кои се осигуряват нацията ще намалее доста! Един милион мангали не се осигуряват. Това значи ли че е1 000 000 шоколадови братя не живеят тук и са загърбили страната??? :D :D :D
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #43 -: 17 Януари, 2011, 22:10:25 »
+2
Затова почерних горе "и работят". Иначе и 100 милиона търтея да дойда да живеят тук, не мисля че от пърдене се прави БВП :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #44 -: 17 Януари, 2011, 22:19:35 »
0
Затова почерних горе "и работят". Иначе и 100 милиона търтея да дойда да живеят тук, не мисля че от пърдене се прави БВП :)
....................................
Лошото е че не е от пърдене! Сигурен съм обаче, че всички получили гражданство работят съвестно за разлика от мангалите, на които още никой не им търси сметка. Нека видим какво ще стане в "Градините" в "Орландовци". Ако там държава или община не направят нищо, значи Сорос е №1 и край! Край на българите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.