Автор Тема: СеРе Се  (Прочетена 25833 пъти)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
СеРе Се
« -: 15 Януари, 2011, 12:02:30 »
0
Докъде ще доведе заливането от всички посоки със СРСта ::)


Пайо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-1
  • Респект: +7
    • Профил
Re: СеРе Се
« Отговор #1 -: 15 Януари, 2011, 12:12:51 »
0
"Слушкате ли деца?"   "Слушкаме, слушкаме, по 24 часа и си записваме.........."

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: СеРе Се
« Отговор #2 -: 15 Януари, 2011, 21:31:08 »
0
До това, че май ще позная каквото казах преди 2 години - избори 3 в едно и ББ - президент. И после ще играе играта на Гоце 10 години.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: СеРе Се
« Отговор #3 -: 15 Януари, 2011, 22:55:38 »
0
След този последния запис политическото бъдеще на ББ е поставено под въпрос. А за президент ще трябва да извади някой друг щото вече нито той, нито ЦЦ. Кристалина пък дори и да се навие да напусне поста на еврокомисар, не може да се кандидатира, защото не е живяла последните 5 години в БГ. Най-логичният му избор според мен е Николай Младенов, макар че едва ли ще му е най-удобен.

А предсрочни избори в настоящата ситуация, значи минаване през парламентарна криза (което няма как да се случи според мен) и служебно правителство на Първанов (което не ми се вижда по-добра алтернатива).

В една по-бяла държава при такъв запис, моментално правителството си отиваше.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: СеРе Се
« Отговор #4 -: 15 Януари, 2011, 23:23:44 »
0
До президенстките избори този точно запис ще е забравен, ББ е много напред по подкрепа от който и да е, а за избор са необходими 50%.

Освен ако дотогава не го разгромят тотално, а той по някаква причина реши да не отвърне на удара. Нищо чудно да отстрелят някой скоро, така че да се уталожат страстите. Защото тия СРС определено са изпускане на духа от бутилката. То е ясно че винаги бившите служби са управлявали, използвайки настоящите за инструмент, че СРС се използват само за изнудване ("ти сега с нас ли си или против нас") и това разтръбяване в пресата ми се струва последен отчаян ход на някой :)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: СеРе Се
« Отговор #5 -: 16 Януари, 2011, 00:32:39 »
0
Аз не бих вярвал толкова на социологически агенции. И на Костов му вещаеха втори мандат, ама царя вземе 120 места в парламента.

Компроматите срещу сегашното управление са много сериозни и няма да бъдат забравени. Може да бъдат забавени, но не и забравени.

За СРСтата трябва да се ограничи законово ползването им колкото се може повече. И без това реална полза почти няма от тях - процентът, който послужва за осъдителна присъда е твърде малък. Както и последващия контрол върху веднъж разрешените.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: СеРе Се
« Отговор #6 -: 16 Януари, 2011, 14:45:42 »
0
Ще видим, тази година ще е интересна. :)

nearvana

  • Гост
Re: СеРе Се
« Отговор #7 -: 16 Януари, 2011, 20:16:18 »
0
"...Но има за съжаление и нещо друго, за което пак няма обяснение. И трите разговора са водени от ОЗ ген. Ваньо Танов – който повече от категорично дава да се разбере, че знае, че е подслушван. И трите разговора обаче представляват на практика негов монолог: участието на неговите събеседници в тях е минимално. На практика генералът изплаква своите терзания като шеф на митницата – и топи целенасочено за всичките си неблагополучия вътрешния министър Цветанов. Прави го – забележете – знаейки, че го слушат, като очевидно би могъл да си представи и как могат да бъдат използвани неговите думи. Случайно ли е това? Плод на емоционална реакция?

За старо ченге като ген. Танов това ми се вижда – меко казано – малко вероятно. "

ето и цялата статия.

http://www.svobodata.com/page.php?pid=4734&rid=154&archive=

интересен поглед върху нещата

поздрави!

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: СеРе Се
« Отговор #8 -: 16 Януари, 2011, 20:24:34 »
0
да, но това е от 07.01

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: СеРе Се
« Отговор #9 -: 16 Януари, 2011, 21:04:48 »
0
Прави ми впечатление, че покрай подслушванията, излизат коментари, че било невъзможно да е от частна фирма (i.e. А.П. :) ).

GSM комуникциите са толкова зле, че с правилната техника, всеки може да записва всеки, без да иска разрешение от който и да е съд или оператор. Това само за информация, който прочел - прочел. На едно мероприятие скоро даже двама души показаха как това става с подръчни средства и няколко телефона от най-евтините. :)

nearvana

  • Гост
Re: СеРе Се
« Отговор #10 -: 17 Януари, 2011, 11:51:58 »
0
да, но това е от 07.01

точно, и въпреки това изводите важат и за новите записи макар и когато е писано да не са били още публикувани.  това говори че анализа  е ок.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: СеРе Се
« Отговор #11 -: 17 Януари, 2011, 13:11:34 »
0
Мисълта ми беше, че вече и ББ е в лепкавата субстанция, защото досега той беше встрани от всичко, даже над всичко - можеше да маха министри, вицета, да прави каквото си иска, без да е засегнат особено ореола му.

nearvana

  • Гост
Re: СеРе Се
« Отговор #12 -: 17 Януари, 2011, 13:46:30 »
0
Мисълта ми беше, че вече и ББ е в лепкавата субстанция, защото досега той беше встрани от всичко, даже над всичко - можеше да маха министри, вицета, да прави каквото си иска, без да е засегнат особено ореола му.

да прав си, и точно това прави засилването му към президентската кампания още по-императивно. силов намек да не се опитва много да противоречи и  да се пробва за президент докато може .... ясно е че тези записи сега ще излязат скалъпени и тн

nearvana

  • Гост
Re: СеРе Се
« Отговор #13 -: 23 Януари, 2011, 01:20:50 »
0
що ли вярвам пове4е на

http://delian.blogspot.com/2011/01/blog-post_2114.html

отколкото на "експертизата" на мвр

 *drink11*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: СеРе Се
« Отговор #14 -: 23 Януари, 2011, 12:53:21 »
0
Тази "експертиза" на МВР следва да се приема по-скоро като обяснения на засегната страна  :)