Автор Тема: Колко бихте дали за парцел за къща в София?  (Прочетена 7970 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
В някой от хубавите квартали, не в Триъгълника :) И кои квартали могат да се нарекат хубави за парцел с къща. Градска къща, т.е. парцелът може и да е малък - не е нужно да се пекат пържоли или яздят коне. :)

pmp

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
  • Карма: +11/-4
  • what? what the fuck is "what"?
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Колко бихте дали за парцел за къща в София?
« Отговор #1 -: 27 Януари, 2011, 09:45:50 »
0
 Винаги е нужно да се пекът пържоли  *drink5*
къща в София, не е къща...
Близо съм до сделка за парцел /с вехта къща на асфалт в края на селото посока Байлово, гората почва на 10отина метра от къщата/ в Белопопци - 800кв - 14к лв е цената която търсят...ама дали ще я намерят... 20 мин по Ботевградско и си на външно, няма задръствания, пътя към Елин Пелин го оправиха скоро.  Не се набутвай в клоаката ще страдаш...
« Последна редакция: 27 Януари, 2011, 10:01:52 от pmp »
We see the winners and try to "learn" from them, while forgetting the huge number of losers.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Колко бихте дали за парцел за къща в София?
« Отговор #2 -: 27 Януари, 2011, 18:35:10 »
0
Aма на мен средния вариант не ми харесва... Или ще е тук или някъде в забито село. Третия вариант е извън България. :)
Иначе детска градина, училище - не си е работа извън София.

svetko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 22
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Колко бихте дали за парцел за къща в София?
« Отговор #3 -: 27 Януари, 2011, 21:10:38 »
0
Навътре от околовръстното мисля , че не е добър вариянт за фамилна къща , особенно за тези които търсят спокоиствие .
Според мен цените за 500-700 кв. м. безпроблемен парцел с ток/вода/канал би трябвало да са :
Симеоново.Драгалевци,Бояна -60000 до 150000
Банкя,Горна баня,Княжево - 40000 до 50000 Е
Бункера,Бистрица,Панчарево,Кокаляне,Лозен - 35000 до 40000 Е
Божурище,Гурмазово,Пожарево, Пролеша - 25000 до 30000 Е
Костинброд,Волуяк,Мрамор,Мировяне,Требич,Нови Искър - 25000 до 35000Е
Подгумер,Войняговци,Локорско - 20000 до 25000 Е
Казичене,Кривина,Негован,Световрачене,Кубратово,Чепинци - 15000 до 20000 Е
Тези цени за момента не съществуват, продавачите искат около 30% - 40% нагоре .

mindless™

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 49
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +9
    • Профил
Re: Колко бихте дали за парцел за къща в София?
« Отговор #4 -: 27 Януари, 2011, 23:24:11 »
0
Тук съм напълно сългласен със svetko и според мен най-добрия вариант е в границите на София, но от външната страна на околовръстното.
Където и да съм ходил из София (не претендирам да е навсякъде), къщите по кварталите, които са оснатали все още са обградени от кооперации или високи блокове, а празни парцели буквално няма. Със сигурност това не важи за някой места в центъра, където има основно къщи, но и там няма свободни парцели.
Колкото до цената, аз преди време отворих една тема, целяща да определи по някакъв начин реалистична пазарна цена за парцелите, но това се оказа невъзможно.
Реално парцелите струват, колкото поискат продавачите, стига да има кой да им ги даде.

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Re: Колко бихте дали за парцел за къща в София?
« Отговор #5 -: 28 Януари, 2011, 10:27:48 »
-1
svetko:  Има ги тези цени.Направих си труда да поразгледам по сайтовете.Друг е въпроса,че за тези пари някой клиенти си мислят че трябва парцела да им е като от холивудски филм :D Имам познат които в Банкя изкупи всички парцели дето бяха буренясали и обрасли от години.Говоря за парцелите срещу старата бензиностанция. А сега им направи по една хубава къщичка(на едната и знам бюджета 1 500 000лв) и си ги продава,на иначе уж бедните българи.

mindless™ Несъм съгласен със следното:Реално парцелите струват, колкото поискат продавачите, стига да има кой да им ги даде.

Едно е да искаш,друго е парцела да струва и трето е клиента да е платежно способен.Ще ти кажа веднага защо така мисля.Щото селянчетата със по 20 000лв се прескачат по огледи на иначе струващи имоти по 50 000Е.И се големеят сякаш са ебаси баровците.Пък парите спестявани от баща и майка и още един куп баби и дядовци.Точно заради такива чергари повечето продавачи им писна и не склоняват на пазарлъци.Просто от уважение към себеси.

А що се отнася до цените на парцелите в момента и без пари да го даваш клиента пак ще се пазари това е жестоката истина.

trap

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 31
  • Карма: +1/-1
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Колко бихте дали за парцел за къща в София?
« Отговор #6 -: 29 Януари, 2011, 00:02:15 »
0
pmp, района който си посочил ми е един от любимите. Още повече, че имаме много приятели там. Като започнеш от разклона на подбалканския та чак до Байлово и Саранци обаче това градини, училища, са кът, а  "мургавелите" ги нямат за нищо в този район. А специално тия Белопоп-ските са "световно" известни. В Байлово и Г.Малина няколко пъти са ги церили направо с коловете и много, много не припарват обаче в самото Белопопци ... не виждам кой ще ги спре.
За "градска" София и къщи - забрави. Винаги се намира някой, който да иска да построи някой многоетажник и да ти гледа в басейна :) Само за пример - района от Симеоновско до Хладилника, че и до околовръстното беше префектен за целта, а виж каква я свършиха.
За мен добри локации могат да се очертаят от "Камбаните" до Лозен и от Подгумер през Костинброд  до Банкя, но само при положение, че оправят пътните артерии и транспорта. Това обаче не виждам как може да стане докато парите се харчат по склоновете на Витоша (а те дори и за там не стигат).

pmp

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
  • Карма: +11/-4
  • what? what the fuck is "what"?
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Колко бихте дали за парцел за къща в София?
« Отговор #7 -: 02 Февруари, 2011, 15:31:02 »
0
trap за бразилците си напълно прав!
We see the winners and try to "learn" from them, while forgetting the huge number of losers.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Колко бихте дали за парцел за къща в София?
« Отговор #8 -: 02 Февруари, 2011, 20:18:52 »
0
А някой има ли впечатления от Кръстова вада? (Освен че река Лайнянка я пресича :) )

trap

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 31
  • Карма: +1/-1
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Колко бихте дали за парцел за къща в София?
« Отговор #9 -: 03 Февруари, 2011, 03:17:59 »
0
Ако е наследство и с цел продажба е перфектно  :D