Автор Тема: Цената на парцелите  (Прочетена 47421 пъти)

localhost

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 49
  • Карма: +2/-3
  • Респект: +11
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #15 -: 23 Юли, 2010, 17:09:04 »
0
Играч -  споко, почакай. Факта, че искаш едни пари за имота си ( и е оценен преди 2 години на толкова) не означава, че ще ги вземеш. А като изчакаш известно време и не си на зор за парите сам ще се увериш кое колко струва. В момента няма никакъв пазар поради 2 причини - баМките не дават лесни кинти и народа си стиска парите.

Аз лично ти пожелавам да си доволен от сделката - :)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #16 -: 23 Юли, 2010, 17:37:42 »
0
Negramoten: Има доста истини в това което казваш но и достата неверни неща.Първо клиенти има и то доста за парцели но забележи: Опитват се чрез манипулация да свалят цената ейтака просто за спорта.После се спотайват и след две три седмици идват и опитват пак.Дали искат да ни направят на балами нас продавачите или си мислят че ядем доматите с колците незнам.И човек дори дае склонен да свали се отказва.Ако ти продаваш имот и се опитат да ти свалят 15000Е на първо четене как ще ти се сторят.На мен лигаво и несириозно.После защо си мислите че един апартамент е по ценен от земя неми стана ясно.А и точно в момента се отпускат кредити с ипотека за закупуване на земя, като ипотекираш същата.Не на последно място просто в страни от темата ще ви кажа че преди време си взех парцел в Пернишко село за 50000лв 460 кв и си построих три етажнва къща и забравих за софето.Доволен съм.Та втози ред на мисли неси спомням някой да се е похвалил ,че е купил парцел в софия за 50000лв както всички се опитвате да ме убедите.
Играч,
В ситуация като настоящата е неизбежно в речника на кандидат купувачите или просто зяпачите  да се прокраднат думи (идеи и интонация), които няма да ти харесат.
Това не трябва да те изненадва (обижда, дразни). Не вярвам да е резултат на злонамереност.
Такава е съдбата пазарна: на продавача все му е ниска цената, на купувача все му е висока.
В определени периоди пазарът "играе" за едните, после пък за другите.
Субективното ми усещане е, че тази оценка от банката, за която споменаваш, много силно влияе на виждането ти. По понятен начин доминира представите ти за ценността на парцела. Разбираемо е и напълно човешко.
В последна сметка, обаче, цената на земята си остава една фикция. Изключително се влияе от средата и условията. Едно и също нещо може да  струва и много и нищо.
Не бих обръщал внимание на стари мнения на т.н. оценители, просто защото ми харесват. Това е подвеждащо и носи печал.

За парцели, които се намират в среда на дефицит на земя (примерно в централни градски части) и е напълно нормално при реализиране на проект да се застрои пълния теор. капацитет, да се ползва целия строително-устройствен ресурс, който носи парцела, е друго. Цената на самия парцел в подобни случаи е относително по-лесно дефинируема.
В парцел като твоя, "почвата" е изключително хлъзгава.
Плюнчиш пръста и дебнеш вятъра  :)

Стори ми се, че на две места има някакво разминаване в инфото. Има ли канал, или не ?

Като стане сделката, викни да пием по едно за твое здраве тук и да гледаме нататък.
Успех !
« Последна редакция: 23 Юли, 2010, 17:44:05 от nachev »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #17 -: 23 Юли, 2010, 21:50:48 »
0

nachev.Колега вобще не вземам банката под внимание на моето виждане за цена.Склонен съм на договаряне .А от последното ти изказване виждам че непознаваш добре района.Ще ти кажа защо.Целият район от минералната вода до черния кос и вилна зона Горна баня по точно полигона всичко е скала който невярва да заповяда сам ще се увери.И дума неможе да става за свличане или нещо подобно.Иначе мерси за съвета и пожеланието.И още нещо всички парцели около нас са закупени от нас. :D от 5декара това остана щото си ходехме на къщата затова е последно. *beer* *beer* *beer*

А на всички прочели и взели участие в темата ще им  кажа един лаф който научих в село от старите хора.     

                         Защо не се правят деца на Центъра на селото?

                                      Защото всеки ще дава акъл!

                                                                                                        Та и тук май ще стане същото

Не вярвам, че ми се случва  :)
Колега, хлъзгавата почва е символ. За какви скали ми говориш.
Надявам се, че поне оттук нататък ще ти стане ясно, за какво приказвам.
Акъл не давам и с децата надявам се съм приключил.

Извинявай за включването.
Няма да се повтори.
Има много силен шум по канала.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #18 -: 23 Юли, 2010, 22:01:58 »
0
valio1900.Колега ти гадател ли си.Ако познаваш да заложа на теб :D

Нали си "Играч" залагай какво чакаш. Комара явно те влече.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #19 -: 23 Юли, 2010, 22:30:03 »
0
Negramoten: Има доста истини в това което казваш но и достата неверни неща.Първо клиенти има и то доста за парцели но забележи: Опитват се чрез манипулация да свалят цената ейтака просто за спорта.После се спотайват и след две три седмици идват и опитват пак.Дали искат да ни направят на балами нас продавачите или си мислят че ядем доматите с колците незнам.И човек дори дае склонен да свали се отказва.Ако ти продаваш имот и се опитат да ти свалят 15000Е на първо четене как ще ти се сторят.На мен лигаво и несириозно.После защо си мислите че един апартамент е по ценен от земя неми стана ясно.А и точно в момента се отпускат кредити с ипотека за закупуване на земя, като ипотекираш същата.Не на последно място просто в страни от темата ще ви кажа че преди време си взех парцел в Пернишко село за 50000лв 460 кв и си построих три етажнва къща и забравих за софето.Доволен съм.Та втози ред на мисли неси спомням някой да се е похвалил ,че е купил парцел в софия за 50000лв както всички се опитвате да ме убедите.
Играч, последните 2 години сделките стават именно на 10-50% под офертната цена. Като на Горубляне е, гледаш на колата пише 10 000 ама само като се спреш и ти казват 7 000, а накрая я взимаш за 5. Това е елементарен психологически подход, като този в моловете, но там за да има намаление, дадена стока трябва няколко месеца да се е продавала на високата цена, че иначе ги погват от КЗП. Така че си напиши "Без коментар на цената" и няма да търпиш подобни "обиди". Между другото, надали си с най-ниската цена в района, а просто другите са обявили по-високи ОФЕРТНИ цени...

Апартамента е по-ликвиден защото:
1) Има далеч по-малко разходи - транспорт, поддръжка, охрана (а намаляването на тези разходи по време на криза са доста важни).
2) Може да се дадае под наем. Доходност и от 2% пак е по-добре отколкото само разходи.

Последен съвет ще ти дам, защото гледам, че не искаш повече. Остави емоциите на заден план, в противен случай със сигурност ще те подведат.

Nachev, Играч явно доста лично приема неуспехите да продаде парцела, споменава че няма смог, също и че няма свачища, без някой да го е питал. Накрая е естествено да се опита да се разтовари, като обиди непознатите хора от форума, които не му казват това което иска да чуе, както направи localhost. Явно той тук е търсил успокоение, че всичко ще е наред (че ще продаде парцела или че бизнесът му пак ще е като преди кризата), а не отговор на въпроса, защо не успява да си продаде парцела.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #20 -: 24 Юли, 2010, 03:46:08 »
0
В крайна сметка емоциите надделяха и Играч си изстри постовете.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #21 -: 24 Юли, 2010, 12:17:38 »
0
Nachev, Играч явно доста лично приема неуспехите да продаде парцела, споменава че няма смог, също и че няма свачища, без някой да го е питал. Накрая е естествено да се опита да се разтовари, като обиди непознатите хора от форума, които не му казват това което иска да чуе, както направи localhost. Явно той тук е търсил успокоение, че всичко ще е наред (че ще продаде парцела или че бизнесът му пак ще е като преди кризата), а не отговор на въпроса, защо не успява да си продаде парцела.

Леко неуютно ми стана защото се опитах да кажа на човека няколко добронамерени и успокоителни думи. Няма да претендирам, че чак са били приятелски, но не съм помислил и за миг да залагам на негативизъм.
Разгеле, станала е раздумка.
Ти като чете поста ми, смяташ ли го за заядлив или злонамерен?
Знам, че с тебе отколе се разбираме прекалено добре и може и да бутнеш малко бонусче в моя полза :), но така и не разбрах, що подскочи този човек. Тъжно.

Отговорът му няма да го квалифицирам. Каквато и дума да употребя, все ще е субективно.

Обстановката започна да влияе видимо и прекалено тежко и на емоционалния свят на хората.
Това измамно блато, в което живяхме в периода, който условно съвпада с периода на ръст на цените на имотите, започна да гние и ето ти ги резултатите.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #22 -: 24 Юли, 2010, 15:44:22 »
0
Не е нито заядлив, нито злонамерен поста ти, а просто Играч бе обзет от емоции. За това и тръгна за свлачища да говори, все едно някой му обижда парчето земя.
Лошото за него е, че тези емоции надделяват и най-вероятно ще му попречатда сключи изгодна сделка. Ще отлага пазарлъка и накрая, когато вече няма да може да отлага ще продаде на колкото му дават. Но така действат повечето хора. Имотите винаги са били доста емоционален сектор, особено наследствените и тези със сантиментална стойност :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Цената на парцелите
« Отговор #23 -: 26 Юли, 2010, 02:19:13 »
+3
Много ми е драго да видя постове на сладко бебе Неграмотен и сладко бебе Начев, едни от най-добронамерите форумци, които познавам.

Относно темата ще се опитам да внеса малко конкретика.

От една страна "цените" нищо не значи. Най-общо казано се делят на международни, вътрешни и регионални. Оттам опитите за корелация нерядко "издишат".

После в заглавието на темата следва парцелите.

За да се подходи към анализ па на тая дума, пак трябва освен горния фактор, да се отчетат и определени функции, които изпълняват т.нар. "цени".

Пак най-общо казано са: информационна, разпределителна, стимулираща, балансираща и прочие. Тоже има и фактори, които влияят освен на функциите им като да речем: стойнообразуващи, ценоотклоняващи, "смесени", демек, които при определена конюктура "натискат" в едната посока, а при друга "наобратно".

За БГ-то конкретно трябва да се отчита лицемерния стандарт от държавата и баМките, т.е. въведоха се понятия като данъчна, пазарна, ликвидационна и прочие оценки, според зависи "за къде" трябва.

Като цяло в т.нар. "парцели" се калкулират най-много очаквания и то дългосрочни. Всеки приема за нормално, че на това място щяло да стане еди-какво си и вече е калкулирал труда и доходите на поколения 'орица или т.нар. емоции, за които се спомена. Сиреч се създава поредната "фабрика за мечти" от типа Софето не е България, Морска столица и прочие "столици", които бълва човешкото въображение, но няма да го прави продавачът, а друг и той колко щял да "спечели" от това.

По принцип не искам да заемам позиция, защото нямам и право, но едната гилдия на купувачите услужливо забравя, че само до преди 20 години пазара на имотки в БГ беше почти 100% държавно-регулиран и вече пресмятат с пазарни формули на 300-годишни развити пазари как трябвало да бъде.

Другата група на продавачите, водени от поривите на мисълта и фантазията "правят сметки" какво можело да стане на техния парцел без да имат представа от детайлите и ситуацията с монополистите, които административно оскъпяват феноменално много всеки един бъдещ продукт. Затова при международни сравнявания се получават комични елементи с родната действителност.

Пътят, който имаме да извървим ще е дълъг, докато достигнем т.нар. пазарни методики за оценка на развитите. Мойсей е водил евреите 40 години през пустинята докато измре и последния роден роб, та за да го забравят що е това. Тук ни чакат поне още 20 години на "преход".

П.П. Пазете си достойнството, уважавайте позицията на всеки, колкото и да е "абсурдна", защото човещинката ще ни е нужна повече от всякога към хората, предвид "модерната глобализация", задала се насреща ни.

Чиърс на бебетата сладки!  *drink11* *drink11* *drink11*
« Последна редакция: 26 Юли, 2010, 02:34:17 от marandi »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #24 -: 26 Юли, 2010, 11:48:49 »
0
.......

От една страна "цените" нищо не значи. Най-общо казано се делят на международни, вътрешни и регионални. Оттам опитите за корелация нерядко "издишат".

После в заглавието на темата следва парцелите.

За да се подходи към анализ па на тая дума, пак трябва освен горния фактор, да се отчетат и определени функции, които изпълняват т.нар. "цени".

Пак най-общо казано са: информационна, разпределителна, стимулираща, балансираща и прочие. Тоже има и фактори, които влияят освен на функциите им като да речем: стойнообразуващи, ценоотклоняващи, "смесени", демек, които при определена конюктура "натискат" в едната посока, а при друга "наобратно".

За БГ-то конкретно трябва да се отчита лицемерния стандарт от държавата и баМките, т.е. въведоха се понятия като данъчна, пазарна, ликвидационна и прочие оценки, според зависи "за къде" трябва.

Като цяло в т.нар. "парцели" се калкулират най-много очаквания и то дългосрочни. Всеки приема за нормално, че на това място щяло да стане еди-какво си и вече е калкулирал труда и доходите на поколения 'орица или т.нар. емоции, за които се спомена. Сиреч се създава поредната "фабрика за мечти" от типа Софето не е България, Морска столица и прочие "столици", които бълва човешкото въображение, но няма да го прави продавачът, а друг и той колко щял да "спечели" от това.

По принцип не искам да заемам позиция, защото нямам и право, но едната гилдия на купувачите услужливо забравя, че само до преди 20 години пазара на имотки в БГ беше почти 100% държавно-регулиран и вече пресмятат с пазарни формули на 300-годишни развити пазари как трябвало да бъде.

Другата група на продавачите, водени от поривите на мисълта и фантазията "правят сметки" какво можело да стане на техния парцел без да имат представа от детайлите и ситуацията с монополистите, които административно оскъпяват феноменално много всеки един бъдещ продукт. Затова при международни сравнявания се получават комични елементи с родната действителност.

Пътят, който имаме да извървим ще е дълъг, докато достигнем т.нар. пазарни методики за оценка на развитите. Мойсей е водил евреите 40 години през пустинята докато измре и последния роден роб, та за да го забравят що е това. Тук ни чакат поне още 20 години на "преход".

П.П. Пазете си достойнството, уважавайте позицията на всеки, колкото и да е "абсурдна", защото човещинката ще ни е нужна повече от всякога към хората, предвид "модерната глобализация", задала се насреща ни.
......
Респект, Маестро !
Реших да подбера по-силните пасажи като цитат, но се оказа при повторното изчитане, че всички са силни!

Тук малко допълнителна приказка. Лошата дума, отправена към ближния, обикновено поражда обида и отприщва агресия и желание за отпор и реванш. Виртуалната среда отрязва физическите и социалните различия и създава условия за дълги, жестоки и изтощителни баталии. Е, не е изключено в редки случаи обектът на атаката да се почувства мотивиран и при следващо включване да бъде по-аргументиран и убедителен. Все пак гледам на тази хипотеза като на изключение, по-скоро.
В среда на агресия по принцип центърът на тежеста е отместен в посока да поразиш врага, а не да докажеш или свършиш "блестящо" теза, акт, друго.

Изкуствено или прекалено захаросаният разговор също имат видими и понятни недостатъци. Тук се сещам, как примерно Асен при първите ни "контакти" открито се противопоставяше на опити от моя страна да дам положителен отзив на нещо и го считаше еднозначно за белег на някакъв скрит недъг или грях. Аз пък направих усилие да не му се сърдя и предпочетох да "потърся" добри неща в него. Успях, разбрахме се и се чувствам по-добре.
На други колеги казах "извинявай" и пак се чувствам по-добре.

Маранди, в твоя случай с горния пост не ми се налага ни да съм добронамерен, ни "учтив", ни "захаросан" .
Написал си нещо много интересно и впечатляващо.
Отива в златния фонд.

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #25 -: 27 Юли, 2010, 20:49:46 »
0
nachev. От едно добро намерение какво излезе.Хлъзнахте ме по нанадолното понеже повечето се познавате.Почесахте си езиците (неговоря за всички,щото имаше и обективни) пък и накрая леко и виновен ме изкарвате.Нищо подобно.

1.Темата е как да отценим имота си.
2.Да стигнем до някаква реална отценка за района
3.На каква цена вкрайна сметка ще продадем.

И понеже доста от вас небяха съгласни с цената,пуснах го по договаряне в няколко сайта.Обадиха се доста хора ,за 1 ден 8 човека.Питат орентировъчно за цена.Навсички казах да си определят сами цена която ги устойва  щом са запознати с района и да ми се обадят.Никой не се обади.Какво мислите за това? Пак ли е скъпо :D :D :D


Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #26 -: 27 Юли, 2010, 21:13:19 »
0
Играч, предполагам, че 7 от 8-те души не са те взели на сериозно и затова не са се обадили.
А осмият се чуди: "ако предложа сумата Х и той се съгласи, как да съм сигурен, че нямаше да се съгласи и на Х - 5000?" и затова не се обажда.

Има два начина да разбереш каква му е цената в момента:
1. Почваш от висока цена и сваляш постепенно докато продадеш.
2. Почваш от ниска цена и вдигаш, докато спрат да ти се обаждат, после една стъпка назад.

Успех в продажбата.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #27 -: 28 Юли, 2010, 00:05:17 »
0
Играч, не ти пишем само за цената, а за това, че в момента парцелите станаха почти непродаваеми. Поне моето мнение е такова. Намаляха търсещите парцели за къща, не защото не им харесва чистият въздух и тишината, а защото не могат да си го позволят.

Разбира се, че и цената има огромно значение. Няма непродаваема стока, а само висока цена. Пусни го за 10 000 евро и на мига ще изкочи някой, на който дори не му трябва, но предпочита да вложи част от спестяванията си в земя на изгодна цена.

Лошото според мен е, че колкото повече чакаш, толкова по-зле ще става. Аз не виждам скоро светлина в тунела, за това и не мога да те успокоя.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #28 -: 28 Юли, 2010, 00:09:02 »
0
Купувачите намаляха и затова, защото не може тук цените да са N пъти по-високи от EU. А парцелите тук са с целогодишен достъп (в скоби - "но само с БТР").

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #29 -: 28 Юли, 2010, 00:34:06 »
0
Купувачите намаляха и затова, защото не може тук цените да са N пъти по-високи от EU. А парцелите тук са с целогодишен достъп (в скоби - "но само с БТР").

Додо2, много си прав. Да вземем например Австралия на 20 км от Пърт (милионен град, най-развития на западното крайбрежие) продават този парцел: http://www.realestate.com.au/property-residential+land-wa-mount+helena-2773006

Излиза 100 евро/кв. Само че на снимките се вижда перфектния път как стига до входната врата. Също има ток, вода и телефон, както и училища в близост. Дневно без проблем се изкарват 100 евро.

А ние търгуваме парцели в джунглата за повече пари.