Автор Тема: Цената на парцелите  (Прочетена 47730 пъти)

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #150 -: 25 Ноември, 2010, 20:10:35 »
0
Наглоста на някои от агенците е безпрецедентна.Просто нямам думи възмутен съм.Свалих стойноста на имота с 45000Е пред очите им,ате искат 6% за зделката.И се чудя тез клиенти сляпи ли са та невиждат часната ми обяво а търсят тез бастуни.  *beer*Пия най горчивото си пиене до днес.Но съм си навил на пръста и ще го продам тоз имот та ако ще и без пари да е.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #151 -: 25 Ноември, 2010, 20:17:17 »
0
Пиши ми на ЛС докъде си свалил цената?

На мен преди ми се стори доста висока, сравнено с подобни парцели които съм виждал на по-добри места...

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #152 -: 25 Ноември, 2010, 20:49:35 »
0
Пуснах ти на лични

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #153 -: 25 Ноември, 2010, 21:55:11 »
0
Свалил си с 45000Е ?? Направо не ми се мисли каква сума си искал  :o :o :o  Ако го беше свалил с толкова възрастния ти клиент, дето го чакаше до 20 септември щеше ли да я купи? И ако искаш да продадеш недвижим имот в момента, чакането едва ли е правилната стратегия, гледайки графиката на цените...

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #154 -: 26 Ноември, 2010, 14:00:11 »
+1
Jim Кога за последно си губил 100 000лв?Ще ти кажа защо питам, защото аз за 15г това май ще ми е 3 тия път.От тъпите имоти аз лично пари немога да искарам разбрах го, *beer*пия една студена бира и продължавам пътя си на татък.Това беше грешка.А за това че се чудиш за цената.Ще ти кажа:

  Когато за нещо си имал сключена зделка и си бил с минимална печалба но печалба.Трудно след пропадането на същата би продал с 100 000лв загуба но аз го правя.Сещаш ли се сега.Заинатил съм се че ще го продам и ще го направя.Но няма да го дам на този дето мисли че е по терикат от мен и ме работи .Ще го дам без пари но на човек а не на затлъстял от корупция дятка ЯСНО.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #155 -: 26 Ноември, 2010, 17:10:49 »
0
Съжалявам, 100 000 лв. са голяма сума наистина. Всички, купили 2007-2008 г. са загубили, като това са много хора. Идеята ми е, че ако в момента някой ти дава някаква сума за имота, то след 3 месеца ще ти дават 95% от тази цена, след още три - 90%. Така показват графиките на цените и такава е тенденцията. Т.е. това че го продаваш от 6 месеца (поне в този форум) явно не е в твоя полза. Оунър правилно те беше посъветвал - избираш си една дата, и ако намериш купувач, добре, ако не, след тази дата продаваш на каквато цена ти предложат. Иначе и след 6 месеца ще пишеш, че си се заинатил и твърдо искаш да го продадеш. Успех.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #156 -: 26 Ноември, 2010, 22:30:10 »
0

Играч,

И защо това? Ти нали се занимаваш с бизнес? Какви са тези емоции, дет' са те треснали? Като те хванат, иди в другата стая, изпуши една цигара (ако пушиш) или направи нещо друго ( оммм, омммм), да се кротнеш и продължаваш.

Който ти дава парите, какво има да му мислиш, кой какъв е.

нИ моа те рАзбера...  :D *drink1*

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Цената на парцелите
« Отговор #157 -: 26 Ноември, 2010, 23:57:39 »
-1
Играч, когато започнеш да правиш сделки вместо зделки, тогава ще попаднеш на тарикати, вместо терикати. Разликата не е голяма, но понякога е недостижима. Тогава повод за гордост ще е е кога си спечелил, а не загубил 100 000 евро...

Играча е супер пич, ама се го налазват смешковци дето с пръдня, боя искат да правят.
А да знаеш откъде идва думичката Сделка.Нещо като клетва е.Та не е ясно кое е грешно.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Scyther

  • Гост
Re: Цената на парцелите
« Отговор #158 -: 27 Ноември, 2010, 00:59:04 »
0
Това е последния ми коментар, че и без това пресрочих плануваното. Беше ми приятно!
« Последна редакция: 25 Юни, 2011, 00:34:41 от Scyther »

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Цената на парцелите
« Отговор #159 -: 27 Ноември, 2010, 01:41:08 »
-1
По-скоро ме вълнува откъде идва "зделка". Тогава ще му мислим кой е пич и кое е грешно.
Все си мислех, че нивото на този форум е малко над базисното, но изглежда съм грешил, щом спорим "сделка" или "зделка"...


Скитъре, прости ора сме и сме под нивото ти, ама е тия знаят.
http://en.wiktionary.org/wiki/zdela
А каква е връзката между сделка, здели и римските паници ще се наложи сам да се сетиш.
И не ме трий пак че ми писна от провинциалните ти номера на квартален полицай.
Аааааааа, и цената на играча не е паднала с 45000 а е точно 45000.И ще ги вземе.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #160 -: 27 Ноември, 2010, 13:56:29 »
0



Muza: Имаш право определено.Съгласен съм но поонова време решавахме нещата импулсивно и със замах.Май раздразнението и нервите са ми отам сигорно защото доста от приятелите ми ги няма.Пък живота сега е друг и ми е трудно да се навеждам ако ме разбираш.Но съвета ти ще го имам в предвид. *beer*
« Последна редакция: 28 Ноември, 2010, 13:05:38 от Играч »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #161 -: 27 Ноември, 2010, 15:18:02 »
+1

Ех, Играч, до болка те разбирам...

Ще ти разкажа, защо ти написах това, съвсем осъзнато и изпитано...

Като завърших и започнах, по принуда, работа като началник в производствено предприятие. По принуда, защото на другите места не ме искаха - без стаж, с дете, предполага се, че ще имам второ...

Някаква хлапачка, която трябваше да съумее да се справи и с това, че използвайки слабостта ми (неумения и незнания), се възползваха от мен (миеха си ръцете с мен)... Макар че, се учех в движение, много бързо...
Въпреки това, съм събудила, явно и симпатии.

Тогава, бях подпалила за нещо и готова да тръгна с рогите напред. Още повече, че беше съвсем принципен въпрос.
Един възрастен колега ми каза: Винаги много избързваш. Научи се да изчакваш. Седни сега, изпий кафе, сок? Послушах го, взехме да говорим за незначителни неща... Малко по-късно звънна телефона и... нещата бяха получили обрат...

Излишно е да ти казвам, че и сега съм пълна с емоции. И сега, все съм си същата. Но, си налагам да отида в "другата стая"... И сега, страшно съм благодарна на този човек.

Както са се променили (обърнали) нещата от преди, към по-лошо, така ще се обърнат отново, към по-добро...

Онези приятели ги няма, но имаш други. Просто се огледай за тях., виж ги... :)

Ако това ще те успокои и вдъхне кураж:
Когато става въпрос за пари, не е навеждане! Когато си принуден, не можеш да преодолееш и тръгнеш срещу себе си, собствените принципи, тогава може би е навеждане...

Желая ти, най-искрено, успех! :) *drink1*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #162 -: 27 Ноември, 2010, 15:35:28 »
0

Скитър,

Не знам, какво е продиктувало решението ти да си изтриеш и акаунта.

Пожелавам ти, минимални ядове с ремонта, много късмет и да бъдете много щастливи и спокойни. :)

Най-важното, бъдете здрави!  :)  *drink1*

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #163 -: 10 Януари, 2011, 12:44:22 »
0
Здравейте на всички.Тук определено се пише само за имоти и че щели да падат,щели да се качват и какво ли още не.Прогнози чудесии страшни.Но истината е друга.Нещо от действителноста,нещо от вчера от онзи ден и от днес.Обявих 4 автомобила за продан.С по 1000лв под цените обявени в сайтовете.Клиенти дал господ.Но въпроса е какви.Гледаха ги сякаш купуват кола за вечно ползване.Смешна история.След това още един пазарлък и накрая Аз във момента нямам парите налични но до два три дни ще се обадя.Продадъх колите (3 от тях) на сериозните с още средно 500:700лв загуба.Защо ви разказвам това.Защото се убедих че във хората има психоза.Българина ужасно се страхува да не се преебе.Било криза и това изчерпва темата.Истината е друга настройката на клиентите е да купуват евтино и то много.И си мисля че това скоро няма да свърши.Може и да са прави но може би не.Аз със бизнеса приключвам защото е безмислено да си скъсваш нервите,ден и нощ да тичаш и на края да продаваш на загуба.Така че разпродавам всичко и край.Пък с парите ще си купя пак земя напук на цялата шибания с имотите.Щото дядоми казваше(ДЕТЕ таз земя доста народ е прекарала и нас ще прекара.Платихме с кръв за нея и за кървави пари  ще се продава).Тогава бях дете но сега знам какво е искал да каже човека.Няма чисто щастие,винаги щее оцапано с кръв и под човешка.Кризата според мен е в главите.Българина е като стадо овце,една да тръгне и гледай кво става.Пък после друг ни бил виновен.

И на края: АКО ИСКАТЕ ДА ПРОДАДЕТЕ НЕЩО ДНЕС ЦЕНАТА Е 10% ОТ СТОЙНОСТА

                               ТОВА СА ПАРИТЕ И СПОСОБНОСТИТЕ НА БЪЛГАРИНА
                                :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

ПЪК ЗА ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ БОГАТАШИ ПРОСТО НЕМИ СЕ ГОВОРИ КЪДЕ СЕ НАМИРАТ

                                      но това е друга тема *beer*

Пайо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-1
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #164 -: 10 Януари, 2011, 14:42:00 »
0
Играч, един съвет: ако ще купуваш земя, гледай да не е в западната част на Османската империя (ако ги приемат в EU това е БГ) а някъде по на запад, дори и да е по-скъпо! Иначе за манталитета на "Бай Ганю-купувач" си прав. Умира от страх да не се пр..бе! Добре си се отървал от колите. Вероятността да се превърнат в недвижим имот е много голяма!И цената не е на кв.м. а на кг.!