Автор Тема: Цената на парцелите  (Прочетена 47418 пъти)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #165 -: 10 Януари, 2011, 17:43:01 »
0
Играч, учудваш ме. Нищо не споменаваш за парцела, ясно че още не си го продал. И пак говориш за купуване на земя, щото дядо ти така казал. Дядо ти има ли съвременните познания за страната и света и новите реалности. Или цял живот е живял на село и най-много да отиде до града един път годишно. А за страха на българина да не се прекара - ами за 20г. преход с какво ли не беше прекаран. Пирамиди, фалирали банки, безценни имоти, измами по телефона и какво ли не. И аз ако купувам нещо от непознат бих подходил недоверчиво.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #166 -: 01 Март, 2011, 21:17:41 »
0
Наглоста на някои от агенците е безпрецедентна.Просто нямам думи възмутен съм.Свалих стойноста на имота с 45000Е пред очите им,ате искат 6% за зделката.И се чудя тез клиенти сляпи ли са та невиждат часната ми обяво а търсят тез бастуни.  *beer*Пия най горчивото си пиене до днес.Но съм си навил на пръста и ще го продам тоз имот та ако ще и без пари да е.

Играч, един съседен парцел на твоя се продава за 54000 лева (1 декар). За информация...  *drink5*

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #167 -: 02 Март, 2011, 11:02:28 »
0
Jim.   Дядоми никога нее бил селянин.Това първо. Второ бил е ординарец и охрана на царя. Трето винаги е живял в Княжево.И четвърто  всички новопостроени къщи в раьона са в наш имот,говоря за 15 декара.Така че повярвай знам кое каква цена носи,та нали аз харча тез пари :D *beer*

dodo2.   И на пазара на коли има една и съща марка кола една и съща година за по 10 000лв разлика в зависимост от това какво има.Така че мисля  всеки  знае за себеси кво му харесва и кво не.И понеже пазара бил свит на коли Аз продадъх 4 и съм доволен.Така че някои може да предложи и свирка в името на зделка пък Аз немисля.Мисля,че ме разбираш.

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #168 -: 17 Март, 2011, 21:33:22 »
0
Нещо май сея проказа че нещо спряхте с коментарите господа :D :D :D :D :D.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #169 -: 17 Март, 2011, 21:35:31 »
0
Чакаме ти да я раздвижиш, като се похвалиш, че си го продал :) Има ли поне питащи?

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #170 -: 18 Март, 2011, 01:21:54 »
-2
Предлагащите фактури на илиенци са много.Пък питащите и молещите на камбанарията а и по цялото околовръсно много,но реални зделки малко.Щото бароавците с милионите и на 15 лева секс със свирка се мръщят пък иначе баровци :D :D :D :D ха наздраве *beer*.Кво ли да го смятаме за имотите,  и за мизерните купувачи кредито получатели :D :D :D :D :D :D.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #171 -: 18 Март, 2011, 12:09:20 »
0
Играч, тъй като не разбрах как точно "тая земя много народ е прекарала", си помислих, че става въпрос за земеделска земя и изхранване. Това, че няма коментари в темата не значи, че някой има нещо против теб. Просто темата започна да се изчерпва по отношение на твоя парцел. Явно цената, която искаш е доста разлина от цената, дето я спомена Додо за съседен парцел. Още преди много месеци (близо година) и аз, и Оунъра и други ти дадохме съвсем добронамерени съвети. Какво повече бихме могли да кажем...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #172 -: 16 Май, 2011, 01:56:17 »
0
Въобще не бързам за къщата в България даже не е и сигурно. Имам засега комфорта на избора - включващ случая въобще да не купувам, защото кой няма жилище в България ?! Има къде да живея в случай че ми влезе мръсна кръв в главата и реша да бистря по пенсионерски международното положение, ексурзиите или обувките с приятели(ки) в България от време на време. Тъй като и аз мисля че къщата по твой вкус е най доброто имаше период когато хвърлях поглед на крайградските парцели но и там не смятам цените за реалистични. *scare*  Но засега съм my way or highway. 8)

Това носталгията е голямо нещо :) Не случайно е измислен онзи виц за двата глиста и "Родина, сине, Родина" :)  *drink1*

Доста евтини парцели около София има вече, както и по търговете (евтини на фона на 100-300 евро/м2 в София). Ти какво имаш предвид под "крайградски"?

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #173 -: 16 Май, 2011, 21:34:40 »
0
dodo2  Сега въпроса е защо толкова евтино го продаваш? Кво му е да-не-би да е заложен или нещо такова? 

  Угодия няма :D :D :D :D :D Страшна работа.Голамо приключение се оказа да разговаряш с (Купувачи-селяндури-ташаци).

                                                    НЯМА ТАКЪВ СМЯХ
А всички иначе били чорбаджии предприемачи и кво ли още не.СМЯХ (ЦЪРВУЛИ)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #174 -: 16 Май, 2011, 23:09:20 »
0
Нещо не ти схванах въпроса? Може би и ти не си разбрал какво става.

Горното е продължение на разговор от една друга тема, защото тя не е за цената на парцелите. Та така.

Какво казваше? :)

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #175 -: 17 Май, 2011, 17:20:37 »
0
Въобще не бързам за къщата в България даже не е и сигурно. Имам засега комфорта на избора - включващ случая въобще да не купувам, защото кой няма жилище в България ?! Има къде да живея в случай че ми влезе мръсна кръв в главата и реша да бистря по пенсионерски международното положение, ексурзиите или обувките с приятели(ки) в България от време на време. Тъй като и аз мисля че къщата по твой вкус е най доброто имаше период когато хвърлях поглед на крайградските парцели но и там не смятам цените за реалистични. *scare*  Но засега съм my way or highway. 8)

Това носталгията е голямо нещо :) Не случайно е измислен онзи виц за двата глиста и "Родина, сине, Родина" :)  *drink1*

Доста евтини парцели около София има вече, както и по търговете (евтини на фона на 100-300 евро/м2 в София). Ти какво имаш предвид под "крайградски"?
Додо тоя виц за носталгията е тъп. Въобще нещата са доста по сложни. Да факт е че има носталгия - не знам има ли емигрант да се срамува от това но има и друго: това е привързаността (хайде да не казвам обич чак) към новата Родина колкото и странно да звучи. Когато съм в България започват да ми липсват просторите на Канада - езерата и, залезите  и изгревите ,  синия и бляскав студ през зимите, да не говорим за комфорта и уюта на цивилизоваността достигнала събърбията или крайградските зони. Така че сложно е.....Некои нашенци тука взимат втори имот по Флорида, аз четох за Аризона - по точно Седона. Е защо това да не е някъде в България - някъде някъде - шопско трябва да е или най много граовско щото съм от тоя край.
Кои са 'крайградски' зони пак не може да се отговори съвсем еднозначно. Значи приставката 'градски' има основно значение т.е. да има инфраструктура от времето на късния 20 век - водоснабдяване, канализация, телекомуникации, сметосъбиране по график, поща и  що годе бърз достъп с колата до града с умерено задръстване може. Много важен елемент е медицинското обслужване ( здрави сме да чукна на дърво) но много хора приказват как биха си живели на село на стари години което е възможно според мене само временно. Аз знам какво значи в България да си някъде си и да чакаш Бърза Помощ, или доктор да търсиш ако си на такова място. За разстоянията - малко съм позагубила представа - тука знаеш 100 км са нищо но в България на времето Пловдив да речем ми се виждаше далече. Сигурно това не се е променило така че радиуса се дифинира не повече от 20 км. *drink5*
« Последна редакция: 17 Май, 2011, 17:24:16 от annvlad »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #176 -: 25 Октомври, 2011, 22:15:01 »
0
Тъкмо да питам Играч - дай рапорт. В твоя район доста се разпродава (т.е. прави се опит, какво се купува не знам). Ти продаде ли?