Автор Тема: Цената на парцелите  (Прочетена 47423 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #30 -: 28 Юли, 2010, 10:58:00 »
+1
nachev. От едно добро намерение какво излезе.Хлъзнахте ме по нанадолното понеже повечето се познавате.Почесахте си езиците (неговоря за всички,щото имаше и обективни) пък и накрая леко и виновен ме изкарвате.Нищо подобно.

1.Темата е как да отценим имота си.
2.Да стигнем до някаква реална отценка за района
3.На каква цена вкрайна сметка ще продадем.

И понеже доста от вас небяха съгласни с цената,пуснах го по договаряне в няколко сайта.Обадиха се доста хора ,за 1 ден 8 човека.Питат орентировъчно за цена.Навсички казах да си определят сами цена която ги устойва  щом са запознати с района и да ми се обадят.Никой не се обади.Какво мислите за това? Пак ли е скъпо :D :D :D
Играч, снощи късно  видях поста ти, но не бях в състояние да отговоря. Мисля, че сега съм.
В първите изречения звучиш много човешки, долавя се и някаква горчивина, та си рекох: наистина си длъжен да обясниш на човека поне твоето субективно виждане, та ако ще и да се наложи предаване на ненужна информация или повтаряне на досадни подробности.

Този форум е млад и се дължи на творческото дръзновение на няколко човека: Додо, Скитъра, Барбарон, Булкан, Димитър и др. и на нечий финансов ангажимент (така и не разбрах чий и как форумците могат да допринесат със скромна лепта).
Не на последно място този форум го има и защото нашите прекрасни дами успяват с много такт да успокоят  страстите в моменти, когато побеснелите мъжкари са тови да се стъпчат и набодат с рога взаимно :)

Преобладаващата част от активните участници се преселихме тук от един друг форум (името не споменавам, защото нямам договор за реклама с тях) и причината беше, че там се стигна до непремерени действия спрямо представители основно на една група форумци, които фолклорът нарича "сривльовци". Това са хора, които имат негативни очаквания за пазара на недвижими имот. Деликатно наричам действията "непремерени", но в действителност те си бяха направо репресивни. Източник на тези действия станаха личности, които имат някакви остри дефицити, или просто изпълняваха корпоративна поръчка. С годините животът и пазарната действителност в по-голяма степен потвърдиха верността на тезите на сривльовците. Засега. Това по разбираем начин никак не се е харесвало на домакините (сайт за имоти) и техните рекламодатели (инвеститори, строители, агенции). Последваха разрив и миграция.
Сам по себе си това е тъжен факт защото онзи сайт и форум съществуват от 2002 г.
Действително част от персонажите тук се познават отдавна, но стажът никога не е бил фактор за установяване на някаква йерархия, такава фактически липсва и по-скоро синдромът "старо куче" е непознат. В това отношение слагам този форум едно стъпало по-високо от инвестиционния, където и до ден днешен се поздравяват за достигната бройка постове, гледат да "навъртат" по възможност повечко и сегиз-тогиз се чуват се чуват подкани от рода" ей ти с 500-те мнения, я да мълчиш когато говорят хора с 5000 мнения.
 
Надявам се сега, че знаеш малко повече за средата тук и  разбираш, че тук има и доста хора, от които не може да очакваш овации за изконното ти намерение и желание на продавача: да продаде стоката си на възможно най-висока цена.
Това обаче по никакъв начин не означава, че някой ти се е надсмивал. Добре си дошъл с всичките ти мнения, аргументи, надежди и желания. Бъди внимателен с хората, подканвай ги и те да те щадят, ако има някакво от твоя субективна гледна точка преминаване на границата на добрия тон и нещата ще са наред.

Сега за имота ти.
По мое скромно мнение, в момента пазар (особено на земя) няма. Има оферти, които отразяват желанията на едната страна. Има и спорадични сделки, при които някакъв частен случай на продавач след дълги и изнурителни преговори се съгласява с някакъв частен случай на купувач.
Естествено е, че ще се гледат сайтове с оферти и ще се събира информация за желанията на продавачите, но най-ниската цена сред офертите още нищо не значи.
Имотът, да не говорим за земята е особена стока. Изтъкана е от нишки физика и геология, преплетени със социални и емоционални такива. И шевици от красиви надежди и бъдеще.
Временно забравяме за спекулантите (разбираш ме, надявам се).

Май не искам да те занимавам със субективните си социални и икономически възгледи. Само ще предложа.
Поогледай се пак около теб.

По подхода ти. Искахме "свободен" пазар. Имаме го. При пазара всичко се свежда до продажбите.
Един продавач "трябва" да е в състояние да обяви и защити цената си.
Не е невъзможно да предоставим и на купувача инициативата за офериране. Немците дори имат една специална, отделна дума за "оферна на купувача". Разбрали са хората, че в този акт има нещо по-особено.
Моето субективно виждане е, че за Бг условия това е категорично неприемливо.
Може, по изключение, но в рамките на една строго формализиране и стандартизирана процедура. Като при търговете.
Ако става дума за земя и един продавач ми каже. Дай ти цена - ще си помисля много неща, но все не в полза на продавача:
- иска от мене да демонстрирам, колко много желая стоката му. Направя ли го, той засилва позициите си, давам му бонус. Нама да стане!
- хитрува. Знае, че купувачът ще опита да смъкне и после той ще се направи на един честен и несправедливо обиден човек, когото се опитват да ограбят алчните купувачи.
- отчаян е. Всички опити  да продаде са се провалили и сега разчита на някой случаен глупак.
Нали разбираш, че всичко изброено няма никаква, ама никаква връзка с тебе конкретно. Това са си мой чисто субективни общи размисли.

И всичко това е вярно именно и особено защото у нас  няма пазар. Нещо може да струва много, може и нищо.
Онези приказки от американските филми, при която се прави оферта от купувача, на която не може да кажеш "не" са красиви, но си остават приказки. Не са подходящи за условията и манталитета ни.

С добри чувства, които този път се надявам, че съм успял и да предам!

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #31 -: 28 Юли, 2010, 17:44:11 »
0
...................
Още в началото се обръщате към "Играч" и цитирате негови мнения. Аз не мога да ги видя изобщо, само при мен ли е така? Това (от 27.07) е първото, което виждам, а и вляво пише, че има само 1 мнение. Къде е проблема?

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #32 -: 28 Юли, 2010, 17:51:23 »
0
Jim,
Аз не обичам много да правя справки назад, но преди няколко дни се спомена, че колегата играч е изтрил свои стари мнения. Вероятно се е почувствал некомфортно поради някаква причина.
Няколко души се опитахме да го убедим, че не е имало лоши помисли.
Радвам се, че комуникацията се възстанови, но старите мнения са затрити.
Това не е само при теб така.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #33 -: 28 Юли, 2010, 18:01:54 »
0
Джим, Играч се обиди и си изтри мненията, защото не успява да продаде парцела в Княжево...
Преди малко и Барбарон написа в темата, че обажданията (без да предложат цена) са били само за проучване на пазара, най-вероятно от други продавачи. Но и той си изтри мнението. Някаква мода е явно. Яд ме е на Барбарон, защото неговите мнения и начин на мислене са полезни и приятни за четене. Дано да му мине по-скоро.

Барбарон, погледна ли си ЛС?

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #34 -: 28 Юли, 2010, 18:13:17 »
+1
Абсурд:

 Несъм се обидил! Няма за какво.Но отношението на някои хора  според мен е грешно.За да се развива форума за да има обективни мнения и на други потребители които сега влизата като гости  тона и отношението трябва да са на друго ниво.Иначе има какво да се научи.Могат и доста ползи да се извлекат.Убеден съм в това.

А що се отнася до имота,послушах някой от вас и го намалих дано някои се задави от цената :D пък ще му нося бира да си прокара *beer*Шегувам се.Цял живот съм търговец.Няма какво да не съм продал.Страшно няма въпроса е колко си склонен да изгубиш и от къде да ги избиеш.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #35 -: 29 Юли, 2010, 00:06:38 »
0
Това триене не е много редно. Започвам да чета някоя тема и след няколко поста разбирам че нещо съм пропуснал. Да, ама не намирам какво. Оказва се, че една част от дискусията е изтрита - получава се много тъпо. И какъв е смисълът от това триене, при условие, че не е написано нищо обидно и осъдително? Това, че някои приемат нечие мнение за глупаво или абсурно не значи, че трябва да се трие. Всеки преди да напише нещо го обмисля - защо след това ще се "срамуваш" от това мнение, ще го триеш и ще развалиш дискусията за "новите" участници/читатели.
Играч, преди години имаше един английски сериал - "Играчът", с удоволствие го гледах. Главният герой беше много оправен, може би и ти си такъв. Е, сега може и да продадеш със загуба, но животът не свършва, много хора (инвеститорите в имоти 2007-2008)  са на загуба. И у нас, и по света. Както и да е. Успех в продажбата.
Барбарон, кога за последно си бил в Бг? Мисля, че е добре за теб да дойдеш и да постоиш поне месец, за да се потопиш в родната действителност. При тези французи си им възприел маниерите и си станал много чувствителен. Да се обидиш на Пунди, разбирам, но на Начев, Муза или някой друг от "нашите" - абсурд. Моля, не си трий мненията *drink1*

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #36 -: 29 Юли, 2010, 00:44:20 »
0
Абсурд:

 Несъм се обидил! Няма за какво.Но отношението на някои хора  според мен е грешно.За да се развива форума за да има обективни мнения и на други потребители които сега влизата като гости  тона и отношението трябва да са на друго ниво.Иначе има какво да се научи.Могат и доста ползи да се извлекат.Убеден съм в това.

А що се отнася до имота,послушах някой от вас и го намалих дано някои се задави от цената :D пък ще му нося бира да си прокара *beer*Шегувам се.Цял живот съм търговец.Няма какво да не съм продал.Страшно няма въпроса е колко си склонен да изгубиш и от къде да ги избиеш.
Добре, не си се обидил, а ядосал на отношението на някой от участниците. Ако аз съм от тях - извинявай, не съм искал да те ядосвам. Радвам се, че отново пишеш. И аз смятам, че е полезно, че се върна, надявам се да останеш и след продажбата.

Относно имота - успех с продажбата. Дано парите които му вземеш, да ги пренасочиш на добро място. Щом имаш богат опит с търговията, то и това ще го изтъргуваш добре. :)

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #37 -: 29 Юли, 2010, 00:54:08 »
0
Това триене не е много редно. Започвам да чета някоя тема и след няколко поста разбирам че нещо съм пропуснал. Да, ама не намирам какво. Оказва се, че една част от дискусията е изтрита - получава се много тъпо. И какъв е смисълът от това триене, при условие, че не е написано нищо обидно и осъдително? Това, че някои приемат нечие мнение за глупаво или абсурно не значи, че трябва да се трие. Всеки преди да напише нещо го обмисля - защо след това ще се "срамуваш" от това мнение, ще го триеш и ще развалиш дискусията за "новите" участници/читатели.
Играч, преди години имаше един английски сериал - "Играчът", с удоволствие го гледах. Главният герой беше много оправен, може би и ти си такъв. Е, сега може и да продадеш със загуба, но животът не свършва, много хора (инвеститорите в имоти 2007-2008)  са на загуба. И у нас, и по света. Както и да е. Успех в продажбата.
Барбарон, кога за последно си бил в Бг? Мисля, че е добре за теб да дойдеш и да постоиш поне месец, за да се потопиш в родната действителност. При тези французи си им възприел маниерите и си станал много чувствителен. Да се обидиш на Пунди, разбирам, но на Начев, Муза или някой друг от "нашите" - абсурд. Моля, не си трий мненията *drink1*

Триенето е полезно е за самомодерация - ако видиш, че поста ти не е на мястото си. Неприятно е, че се злоупотребява, когато човек е афектиран.

А Барбарон според мен изобщо не е много чувствителен, дори тестостерона му идва в повечко - виж за какви глупости се сдърпаха в гръцката тема. Просто явно нещо му се е насъбрало и го изби и във форума, като си изтри хубавите графики и разсъждения. След някакво време ще му мине и пак ще си стане стария Барбарон. Дано да успее да върне и полезната информация, че хората с по-лоша памет, като мен, след като се присетят за нещо ходят по неговите теми да проверяват :)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #38 -: 29 Юли, 2010, 01:36:42 »
-6
Тука хора да разбират от имоти няма, има специалисти по всичко. Да за не звучи като заяжданебъда голословен, някой да се занимава професионално с имоти, та давате съвети?
29 Юли, 2010, 01:36:42 - Скрито мнение поради висок отрицателен вот. Покажи мнението.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #39 -: 29 Юли, 2010, 22:38:43 »
0
Да Имотко, тук има специалисти по всичко - интелигентни хора с богата обща култура. Те имат професии и "занимаването" с имоти е между другото. Преди около 3 години посъветвах моя роднина да не купува апартамент въз основа на мненията на неспециалистите Асен, Куку и другите (повечето от които са тук). Обаче моята роднина послуша близката си приятелка - специалистка - брокерка и купи. Едва ли има нужда да казвам кой е бил прав.
Познавам няколко брокера (само здравей-здрасти). Общото между тях е, че нямат професия, висше образование и интелектуалното им ниво не е високо (меко казано). Само за един имам преки наблюдения, за другите мнението ми се базира от чуто от приятели, на които напълно вярвам. Това не значи, че и ти си такъв, разбира се.
Преди време погледнах другия форум, имаше тема за демографската криза. Някой "специалист" беше казал, че природата празно място не търпи, като изчезнат българите, ще дойдат китайци, индийци. Да, ама всяка година изчезва по един средно голям град (като брой население), а китайците и индийците все не идват. Може би са тръгнали, ама са спрели да пият кафе по-пътя.
За какво изписах толкова мастило - като си специалист, предложи нещо конкретно по темата и по повдигнатите въпроси, пък тези които четат сами да преценят кой е прав, кой е специалист.
Надявам се, че и моя пост няма да ти прозвучи като заяждане, далеч съм от подобни намерения.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #40 -: 29 Юли, 2010, 23:33:09 »
-7
Не ме разбирайте погрешно. Пишете, бришете, Начев се вживява, дава многословни съвети без яснота, после ги обяснява, после обяснява обясненията. Други пригласят, пет човека казват, че имота е боклук, пет - че струва колкото Жигула на старо. Полза никаква, само два поста са почти професионални, да не казвам кои, то си личи.
Форумът е за дискусия, а този е профилиран-за имоти. Не е БГ-мама. Всички разбират от бебета, от имоти не. Молбата ми е само непрофесионалистите да не бъдат категорични в съветите си, след като нямат практика по даден въпрос.
Брокерите имали ниско интелектуално ниво? Егати наглата самодоволна простотия. Тъпи доктори, даскали и адвокати не познавате ли? Защото аз знам много.
29 Юли, 2010, 23:33:09 - Скрито мнение поради висок отрицателен вот. Покажи мнението.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #41 -: 30 Юли, 2010, 00:49:28 »
+3
% отношение на тъпите брокери към нетъпите, сравнено със същото при докторите, даскалите и адвокатите е в порядки повече. Сравнимо е само с % отношение на тъпите и нетъпите таксиджии.

За потвърждение на горното е достатъчно да се вдигне телефона и да се обади на краен брой произволно избрани обяви.

 *drink5*

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #42 -: 30 Юли, 2010, 10:50:25 »
0
Не е само до тъпотата .
Трябва и да си нагъл, иначе няма да пребъдеш като брокер.

koganev

  • Гост
Re: Цената на парцелите
« Отговор #43 -: 30 Юли, 2010, 12:48:09 »
+2
Защо сте натиснали брокерите? Направете пробно 20 обаждания в държавните структури, които, за разлика от брокерите, ПО ЗАКОН са длъжни да ви вършат работа. Прогнозата ми е 0% ефективност. С какво да си обясним това? Конспирация? Политика?

Не. Просто са тъпи. Но за 0% трябва и наглост. Значи тъпи и нагли.

Обратно - попитайте случайно 20 човека на улицата каква асоциация ще предизвика у тях изразът "глупав и нагъл". Вероятно над 15 ще отговорят, че се сещат за политик или друг държавен служител.

България ги ражда тези достойни синове и дъщери!

В една друга тема някой ми се скара, че не обичам България ПРАВИЛНО. Щото аз я обичам безмерно и страдам за нея, като я гледам в ръцете на мутри, комунисти и обикновени свине, които я превръщат в мутро-комунистическа кочина. Но явно не я обичам КАКТО ТРЯБВА, щом си позволявам да обръщам критично внимание на тези битовизми. Понеже за парцели става въпрос, мога да предвидя, ако има Господ и ако Той наистина е българин, че цената на парцелите ще да падне до около 20ст. за декар, за да се подлъжат някакви нормални хора да изкупят цялата ни територия, че то това е май единственият начин да запазим България чиста и подредена. Иначе мутрите-комунисти, френетично покрепяни от глупаците-патриоти ще сторят на България такива ужасни неща, че после и без пари да я даваме, никой няма да я иска...

Брокерите си вършат работата така, както всички в България - с нагло и високомерно пренебрежение към крайния резултат. И затова резултатите винаги са плачевни.

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #44 -: 30 Юли, 2010, 16:45:32 »
+1
Неможх да се стърпя.Агенците и Брокерите.Ми искам да ви попитам кой ги създава?Как така станаха изведнъж толкова силни и вещи в занаята.И скакво са в услуга в дадена зделка.НИЩО не правят!!! А защо тогава клиентите ги търсят.Нели това поредния парадокс в България.В крайна сметка чии интерес защитават и какво друго освен комисиоонто ги интересува.Неможе да рекламират имота ти 3:4 месеца и  дори веднъж да не са ходили да го видят,пък за документи и прочие да не говорим.Стоят си в лъскавите офиси в удобните кресла и чакат поредната отчаяна рибка.Според мен трябва да има сайт само за продавачи ЧЛ които изрично да опоменават,че неискат взаимотношения с Брокери и Агенци.Мисля ,че това щее една добра стъпка в имотния бранш.

Днес имах 2 огледа,клиентите неможаха да повярват че им давам правото да си самоопределят цената при даден ориентир от 56999Е.Доста изненадани останаха и от решението ми ,че съм намалил цената с 10 000Е преди два дни.Послушах колегата съфорумец,,Dimitar,,дано стратегията със свалянето е правилна.Сега очаквам офертите им.Определено района им хареса и останаха доста изненадани от квартала.Но 50 метровия черен път до парцела май не много.Но каквото такова.Поне няма посредници между нас :D :D :D
« Последна редакция: 30 Юли, 2010, 16:48:28 от Играч »