Автор Тема: Цената на парцелите  (Прочетена 48286 пъти)

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #75 -: 05 Август, 2010, 23:25:27 »
0
Сега , ако обясниш точно какво ще спечеля аз като собственик на една банка в описаната от теб схема, цена няма да има.


jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #77 -: 05 Август, 2010, 23:31:35 »
0
       съответно бегай търси ЧСИ да ти пусне имота,само така ще можеш да закачиш на плувката някой шаран,който се мисли за щука.

Асене, много си прав, jores нали го показа това на практика - един имот, който беше обявен за 50000 и никой не го искаше, го пуснаха на търг и се купи за 60000 :)

Dodo2,
И аз смятам, че Асен1975 е прав. Но данните ти за въпросния имот не са акуратни - той се предлагаше последно в сайт за Е46 000, а беше оценен за Е41 000. Поне това си спомням, като го гледах 1 седмица по-рано. А иначе си прав, че на търга той е тръгнал от 50 000 лв. и стигна 60 000 лв.
Надявам се Jores да каже кой крив, кой прав.  :D

Този имот аз го капарирах на 45 000лв. с идеята да го ползвам или продам. Решението трябваше да го взема за по - малко от два дни /за мен сделката си струваше/. Не знам да е предлаган в сайт за 46 000Е /99,99% и да е е било от някой, който не знае какво прави/.
Та понеже сметките не ми излезнаха, а бях се вкарал в играта се стигна до търга /решението беше Ок и за двете страни/ или с две думи май всички останахме доволни, човека си получи парите с + в срока който искаше, купувача щом наддава с още седем души би трябвало да е Ок /твърдя, че към момента ако се закупи аналогичен парцел и се построи аналогична къща цената е мин. 35 000Е/, аз постигнах една цел заложена отдавна.

Додо незнам дали никой не го е искал на 50 000лв. просто аз бях на точното място в точното време и реагирах бързо /това ми е работата/. Подобна оферта /спрямо мойта гледна точка/ на пазара към момента няма, дори и на стойност близка до 60 000лв. 

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #78 -: 05 Август, 2010, 23:38:13 »
0
Два дни мълча но реших да споделя какво ми се случи,просто нямам обяснение и това ме мъчи.Обажда ми се клиент в неделя вечерта във връска с парцела.Определяме си час за Понеделник да ходиме да го види.Доиде доста елегантно облечен господин с джип Хундай Сантафе.Заведох го до парцела видяго, показах му документите , разведох го из района и на тръгване каза че ще ми се обади допълнително.Вечерта във понеделник ми звъна утре да нося документите и към 10ч да се видим на парцела.Отивам във вторник гледа пак парцела с женаму след което отиваме на бензиностанцията на Черния Кос на по напитка.Прегледа женаму документите(Наториалния акт и скицата) шес.Тогава М........ въпросния господин казва:Следя обявите от доста време знам че сваляш цената три пъти но склонен ли си да мръднеш още малко ако ти платя кеш.Съответно казах да!!!Казах колко мога да сваля.След което отидоха двамата във джипа чаках ги повече от половин час дойдоха пак двамата и М... каза.Имота ми харесва цената също имам парите искам да го купя но чесно да ти кажа неми се дават кинтите.Направо онемях.Женаму го пита,,кво правиш нали говорихме,,нека останат нещата засега така несъм се отказал.Извади една доста тлъста пачка даде ми 20лв за гориво извини се за изгубеното време и си тръгнаха.Неможах да кажа нищо.Днес е четвъртък още не се е обадил и затова реших да споделя.Необяснимо ми е как ще искам нещо ще имам парите и няма да си го купя.Дайте си мнението мого искам да знам и други гледни точки.

 Не се учудвай това е заради тази криза в мозъците на всички е влязла има ли я реално или не за мен по-скоро не. Хората са станали свърх предпазливи, много правилно човекът (купувача) си е признал, че всичко е наред ама не му се дават кинтите. И аз се улавям, че постъпвам точно така, по-рано купувах смело без много да гледам а сега всичко го пресявам през сито и пак не се решавам. Даже започвам да си мисля че ставам скъперник, какъвто не смятам да съм бил до сега. Накратко разказвам какво ми се случи миналата седмица. Търся един апартамент, нещо ми е влезло в главата ама не съм много убеден че трябва да го реализирам. И ми предлагат един супер апартамент на две нива, почти оправен на супер локация, абе почти няма каво да се желае. Предлаган е до сега за 100КЕвро и хората свалили на 80К. Аз го гледам кефя се харесва ми всичко, представям си как ще го оправя, кукла ще стане и ...си мисля че и за 60К трудно ще се навия да го купя сега. Казах им все пак моето предложение за 60, тишина за сега, но ако се обадят и кажат да аз май пак няма да го купя. Такива са сега времената за добрто или за лошо !

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #79 -: 05 Август, 2010, 23:38:34 »
0
       съответно бегай търси ЧСИ да ти пусне имота,само така ще можеш да закачиш на плувката някой шаран,който се мисли за щука.


Асене, много си прав, jores нали го показа това на практика - един имот, който беше обявен за 50000 и никой не го искаше, го пуснаха на търг и се купи за 60000 :)


Dodo2,
И аз смятам, че Асен1975 е прав. Но данните ти за въпросния имот не са акуратни - той се предлагаше последно в сайт за Е46 000, а беше оценен за Е41 000. Поне това си спомням, като го гледах 1 седмица по-рано. А иначе си прав, че на търга той е тръгнал от 50 000 лв. и стигна 60 000 лв.
Надявам се Jores да каже кой крив, кой прав.  :D


Този имот аз го капарирах на 45 000лв. с идеята да го ползвам или продам. Решението трябваше да го взема за по - малко от два дни /за мен сделката си струваше/. Не знам да е предлаган в сайт за 46 000Е /99,99% и да е е било от някой, който не знае какво прави/.
Та понеже сметките не ми излезнаха, а бях се вкарал в играта се стигна до търга /решението беше Ок и за двете страни/ или с две думи май всички останахме доволни, човека си получи парите с + в срока който искаше, купувача щом наддава с още седем души би трябвало да е Ок /твърдя, че към момента ако се закупи аналогичен парцел и се построи аналогична къща цената е мин. 35 000Е/, аз постигнах една цел заложена отдавна.

Додо незнам дали никой не го е искал на 50 000лв. просто аз бях на точното място в точното време и реагирах бързо /това ми е работата/. Подобна оферта /спрямо мойта гледна точка/ на пазара към момента няма, дори и на стойност близка до 60 000лв. 



Ок,
приемам, че грешката е моя. Иначе миналата събота бях на имота и има страхотна гледка към София от едната страна. Само кухненският бокс и банята е трябвало да си разменят местата   :D. Мое мнение.

Асен1975,
с теб не сме кореспондирали по форумите. Обаче в другия форум беше дал пример за твой близък, продаващ в Лозенец апартаменти (ако не греша). Беше писал, че банката си осчетоводява като печалба и несъбираеми вноски и начислени такси. Преди месец питах 1 приятел банков счетоводител (след немалко количество алкохол  :P) и той потвърди това, което беше писал, и ми сподели, че БНБ трябва да хлопне кепенците на не 1 и 2 банки (е не спомена на всички, ама на голям брой от тях). Та в тази връзка мерси за инфото и 1 извинение за офтопика към автора на темата.
Може ли да коментираш ако разбира се нямаш нещо против изнесените данни в следната статия: http://www.blitz.bg/news/article/84580. Инвестициите намаляха драстично, както и паричните потоци на българи от чужбина към роднините им в България.
Благодаря предварително.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #80 -: 05 Август, 2010, 23:39:55 »
-1
link: Един случай обаче е бил много интересен. В него банката е участвала с предложение почти три пъти над първоначалната цена и над два пъти над следващото най-добро.


Додо и ти ли вярваш на това. Комунистите си нямат работа и това е следващата им дилема. Много лесно се палите на написаното от някой без да търсите смисъл от действията. Дълго време са обучавани в школи за заблуда на общественото мнение. Асен май произлиза от точно такава школа, но каква е целта ще се разбере по-късно.
Емигрант който се опитва да манипулира по такъв начин е или шизофреник или има задни помисли, ако се сещата за друга логична причина казвайте.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #81 -: 05 Август, 2010, 23:43:37 »
0
Вярвам, че е предложена тази цена, не вярвам да е платена, затова там попитах какво стана със случая и кой е бил на второ място (вероятно пак свързано с банката лице).

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #82 -: 05 Август, 2010, 23:48:50 »
+1
Малка доза истина премесена с много спекула и песимизъм. Имам чуството, че имаш образзование на психолог. Извлече едни данни, които нямат нищо общо с пазара и направи дълбоки изводи върху тях. За пример ще дам проста сметка:
в момента средната цена е 500EUR/кв.м за страната:
Твоята прогноза е 500/15 = 33 EUR/кв.м
Такава цена няма да има и след 100 години - вярвай ми.
Иначе поздравления за разказа има литературна стойност.

винаги,докато не почна кредитния бум от 2002 насам и бг задлъжня до ушите,имотите в саофия са стрували меджу 100 и 200 $,което е към 70-150 евро.........
    такава е реалната им цена-всичко след това е в следствие на задлъжняване-парите трябва да се връщат С ЛИХВИТЕ,а имотите не носат добавена стойност към БВП.......
     в момента на всичкото отгоре имаш презастрояване и намалено население........което дори дължи пари,преди бгетовец пари не дължеше на никой,сега над 50% дължат повече,отколкото изкарват!
  съответно ако сметнеш паричната маса преди,спрямо тоталното екуити на държавата-парите,които хората имат за да купуват,спрямо същестуващите имоти-цената е била 70-150 евро.....
  в днешно време това съотношение отива към 50-100 евро на метър........земята е по балонирана от апт.-за тва може би отношението специялно при апт е 5-10 пъти спад,докато пък при зенмята ще е над 20 пъти-което всъщност изравнява изчисленията ми за обща обезценка от 15 пъти,спрямо изследване на свободна парична маса към съществуващо екуити......
   пример:
   може и апт в лозенец да падне от 600 евро на 100 евро,което е 6 пъти,но земя в лозенец е струвала към 700евро на кв,а в момента не може да бъде продадена и на 35 евро на кв........което е обезценка от 25 пъти..........
     с други думи декапитализацията в отделните отрасли на имотния маркет е различна,но тоталните пари спрямо екуити говори за дилевъридж от 15 пъти..........
        да ти давам ли примери с земя по боровец,която е изкупувана по 100 000 евро за декар от гамени като ПИБ,а в момента не струва и 50 евро за декар,защото е гола поляна и нищо друго........тук например имаш 2000 пъти ОБЕЗЦЕНКА!!!!!!!!!
      в горни и долни лозен цените вървяха по 40 000-60 000 евро за декър на поляни,които в момента струват 100 евро на декър-нямаш инфраструктура,нито строители ,които в следващото десетилетие да са готови да строят там-съответно тва е земледелска зема,струваща 500 ПЪТИ повече!тва е реалната цена-100 евро,а "исканата" цена е нищо повече от прихологичка настройка от МИНАЛОТО..........
       та.......общия дилевъридж според мен е 15 пъти,а разделен на отрасли-имотите 3-5 пъти от сегашните нива,докато земя около софия и КУРортите-над 30 пъти дилевъридж.....
      и....няма как да се "проборите" с това-нито пресата ще помогне,нито господ(нищо,че е българин),защото БВП в последните години скочи в следствие на задлъжняване ,което отиде в имоти,сега го чака двуцифрен спад(не го слушай дянков дето казва,че БВП ще расте-човека е идиот и медиен палячо,нчма нищо общо с човек,който трябва да финансов министър.........в софия нямаш нито едно издадено разрешително за строеж от началото на годината,наш дянков очаква ръст в БВП........палячо.....
      като "епилог":бг никога не е била толкова зле ,колкото е в момента-по времето на виденов е била около 3-4 пъти по добре,отколкото е в момента,вЕвай ми-просто все още прихологическата нагласа от подема в последните години и растящите цени ви пречат да прогледнете кво се задава и за кво иде реч........както и помощ от медиите,само че ако можеше с медии да се управлява икономика.......
   очаквай под 100 евро средна цена за софия-таймфрейма е кога държавите ще резнат кранчето на банките........щото само банките в момента са "причината" цените още да не са рухнали.......и се смучат държавни резерви,които се изпаряват прогресивно в момента.........а те не са вечни!

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #83 -: 06 Август, 2010, 00:03:49 »
-1
Единсвеното вярно в написаното е , че строителния сектор е в колапс. Същото е и във фирми разчитащи на държавни поръчки. Но сравнение на икономиката с Виденово време изобщо не може да се прави. Фирмите работят и спада не е драстичен. Софикс също се сети да отчете този факт. Прекалено много са вече фирмите които работят със собствени капитали и какво е положението на банките им се отразява само индиректно (през спада на потреблението). Така. че чакай изненади.

ПС. А Дянков прави най-правилното - не прави нищо.
« Последна редакция: 06 Август, 2010, 00:07:29 от valio1900 »

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #84 -: 06 Август, 2010, 00:55:11 »
-1
Колеги с риск да убидя някои от вас ще ви кажа следното.Несъм теглил кредит никога!!!Сам съм си изградил бизнеса.Без ничия подкрепа.Било ми е доста трудно,Признавам.Но такъв негативизъм и умряло чувство за живота което видях от вас биха унищожили и безтуй уморения народ.Ако всички расъждават като по голямата маса от вас то по добре земята да се затрие от колкото да живеем в нея.На някои от вас май са им доста читанките в главите говоря откровено.Всеки сам може да се самоопредели от кои е.Ще ви кажа само нещо.Една баба от селото в което съм в момента преди около 4месеца е продала в Бояна парцел 1470км точно над гробищата за 96 000Е.Повярвайте ми вобще не разбира от банки и статистики, а син и понеже е кръчмар в селото и понеже е много умен я преби,че го е дала толкоз евтино.Лично (вече днес ) ще го поканя да прочете постовете ви че да си заобича майкаси.Пък джипа който си купи е от подаянието на същата тази проста женица.И не на последно място само двама от вас се опитаха да разяснят нещо конкретно.Мисля ,че бяха чесни особено Ivel (Благодаря за което).Но както и във други форуми и в този доста гладни и кръвожадни кучета дебнат.Гладни за статистики обслужващи чужди интереси и себедоказване във виртуалното пространство.Щото в живота отрепки смазани от ежедневието и с наебани жени от съседите. :P :-* :oЛека на всички.
« Последна редакция: 06 Август, 2010, 01:04:16 от Играч »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #85 -: 06 Август, 2010, 01:39:18 »
0
         може да ти се стори странно,но така както си обявяваш имота и за 20 000 евро трудно ще го продадеш,но ако го пуснеш чрез ЧСИ,може и да 50 000 евро да го шитнеш!защо:

Я, Асен се появил! Веднага всичко живнало.
Ако не си чел - да знаеш, че с повод и без такъв често си споменаван тук. Коментарите са били предимно силно позитивни (болшинството) и смесени (малцинство, към което з а определени неща съм се присъединявал и аз).
Това, че имаш свойството да дудиш духовете и да не оставаш безразлични читатели, не подлежи на съмнение.

Много верни неща си написал. Някои (малка част) хиперболизирани, но и друг път съм казвал, че там ти  е очарованието, пък и хиперболата си е легално средство при общуване. Не е забранено.

Само това горното в цитата??. Може  би не те  разбирам, може да бъркам, че си падаш доста писмовен, може и ти нещо да се заблуждаваш.
С ЧСИ работа не съм имал практически до сега, но знам какно вършат.
Просто доколкото чета и правя справки по нашите закони при необходимост, съм на мнение, че законът определя частния съдебен изпълнител като едно лице, на което държавата е възложила специфични функции, с изчерпателно описани права и задължения и работата му се изчерпва с  задачата по принудително удовлетворяване на претенции от частноправно естество в рамките на едно отделно изпълнително дело.

Не може да се завърти около него някой светнат и да каже: Я да ми шитнеш имотеца, щото знам, че около тебе все отворковци се навъртят.
Мълчи да не чуят брокитата, че ще ни скочат  :)
Ох, малко сложно го казах, ще ме прощаваш, ама умирам за сън и утре пътувам и поне 1 седмица няма да пипам нет. Ура..

localhost

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 49
  • Карма: +2/-3
  • Респект: +11
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #86 -: 06 Август, 2010, 05:00:46 »
0
Колеги с риск да убидя някои от вас ще ви кажа следното.Несъм теглил кредит никога!!!Сам съм си изградил бизнеса.Без ничия подкрепа.Било ми е доста трудно,Признавам.Но такъв негативизъм и умряло чувство за живота което видях от вас биха унищожили и безтуй уморения народ.Ако всички расъждават като по голямата маса от вас то по добре земята да се затрие от колкото да живеем в нея.На някои от вас май са им доста читанките в главите говоря откровено.Всеки сам може да се самоопредели от кои е.Ще ви кажа само нещо.Една баба от селото в което съм в момента преди около 4месеца е продала в Бояна парцел 1470км точно над гробищата за 96 000Е.Повярвайте ми вобще не разбира от банки и статистики, а син и понеже е кръчмар в селото и понеже е много умен я преби,че го е дала толкоз евтино.Лично (вече днес ) ще го поканя да прочете постовете ви че да си заобича майкаси.Пък джипа който си купи е от подаянието на същата тази проста женица.И не на последно място само двама от вас се опитаха да разяснят нещо конкретно.Мисля ,че бяха чесни особено Ivel (Благодаря за което).Но както и във други форуми и в този доста гладни и кръвожадни кучета дебнат.Гладни за статистики обслужващи чужди интереси и себедоказване във виртуалното пространство.Щото в живота отрепки смазани от ежедневието и с наебани жени от съседите. :P :-* :oЛека на всички.

Играч: така и не разбрах причината поради коята си постна имота тук във форума ? Факта, че пише "Форум за имоти" не означава че тук са се събрали брокери и продавачи и само се надлъгваме. Може би това ти е била първоначалната нагласа съдейки по първите ти постове (изтрити вече) - искал си да обявиш имота си и да го продадеш.  Е сбъркал си :)

А бабата за колко е продала не е обективна оценка за цената и на твоя имот. Сам даде пример с човека дошъл на оглед и накрая се отказал - ами може и в неговата глава да е минала мисълта, че може да купи нещо по-ефтино след месец или два.
Ако вземеш малко и прочетеш постовете и погледнеш статистиките веднага ще се набие на очи че има нещо нередно в пазара за имоти, случващо се за първи път в БГ - падане на цените на имотите. След падането на соца това е първият балон за БГ и някои могат да го отнесат много зле.  Отмина времето на баМките викащи "па-па-па" и брокерите уверяващи те, че ако не го вземеш имат клиент за същата сума и утре е продаден. Сега вече на пазара са останали хора с пари и с мислене - първо мислят, гледат, правят си сметките и после купуват. Отмина и времето на недостига на жилища и високите наеми и всеки може да живее и работи в София при нормални условия и без да е заробен от баМките.
Иначе казано  *sheep* станаха  *valcho*. А предишните  *valcho* станаха ....  >:(  :o и без клиенти.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #87 -: 06 Август, 2010, 06:33:08 »
+2
...
    или продавачите в бг грубо сметнато в момента искат към 15 милярда евро за имотите си и 90% са такива като теб,дето им трябват парите в момента......
     да видим купувачите-в момента я има,я няма 100 милион евро в наличност за инвестиции в имоти ...
БарбаСтресТест за банките в държавата Барбарония (сумите са в хиляди лева):






   



Асене, а тези 60 милиарда депозити в банките защо не ги слагаш в наличните за инвестиции?

ами барбароне-по принцип правилно разсъждаваш,но това ,КОЕТО НЕ ЗНАЕШ Е,че статистиката в БНБ е нещо средно между медийна кампания и циркаджийство........
     знаеш ли защо?
  ами защото голяма част от дълга на банките в бг с обявява в БНБ като............. депозити :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
     или тия 60 милярда,част от тях са външен дълг......ще го намериш в графата "депозити на нерезиденти".......и не случайно тази графа е кръстена така-че колкото се може по малко хора да вдяват за кво иде реч,щото в бг дума нерезидент НЯМА!!!!!!!!!
       и съответно бат ти бойко и недоразумението дянков излизат в пресата и казват,че българина много е забогатял,но не искал да си харчи парите,но някои много добре знаеме,че тези "депозити" всъщност е външен дълг......
     тва не са пари,които съществуват в бг,а са пари,КОИТО СЕ ДЪЛЖАТ ОТ БГ В ЧУЖБИНА!!!!!!!!!
        което не е лъжа, а е ДВОЙНА ЛЪЖА-не само че тези пари не съществуват,те дори са дължими!
     или един лев дълг,обявен за депозит-той не само не е реален,ами е дължим-което е НЕ +1лев в бг,а е -1 лев в бг!!!!!!
  ще ти го обясня и по просто,за да разбереш абсурда в статистиката на БНБ:
   се едно ти дължиш 1000 лева,но да обявиш,че имаш 1000 лева-реално си на дефицит 2000 лева-не само ги нямаш тези пари,но и ги дължиш! добре дошъл в бг-българономиката българономична,дело на всеки българономист!
       ще новини от циркаджийницата искаш ли?:
   в статистиката на БНБ дълга е обявен в евро-37 милярда,а резервите във валутни лева-22 милярда(което е 11 милярда евро),но за простолюдието звучи по "прилично".........
   едното в евро,другото във "валутни лева"........
     тва браточка няма нищо общо с цивилизована държава......тва е хитър петъровица-държава от хитрещи и надхитряни........
     валутните резерви се обявяват в лева,дълга се обявява в евро.........банковия дълг се обвява като депозит......дължими пари,обявени за съществуващи в наличност..........и тва е статистика на ДЪРЖАВНАТА ЦЕНТРАЛНА БАНКА НА ДЪРЖАВА В ЕВРОСЪЮЗА.........в 21 век..........

п.п.
разбира се,че има някой друг милиярд в депозити на българи.....само че това са "умните" пари-те не търсят в момента да влизат в имоти!за да са запазени до сега в кеш,означава,че тези хора мислят като мен!а аз как мисля можеш да провериш по форумите-от 3 години(от как съм във форумите),казвах всеки да продава всичко и да обръща в кеш,защото в бг кеша ще е единственото нещо ,което ще поскъпва в бъдеще!
  съответно хората с кеш в момента не ги броя за бъдещи "инвеститори" в имоти...тези милярди НЯМА да влезнат в имоти,защото са парите на истинските хитър петъровци......броя само парите на бай ганьовци,които се миослят за хитър петъровци-а те я имат 100 милиона,я нямат и толкова......
   за да намерим осредняване не трябва да се броят умните пари,а само тези на глупаците,които се мислят за умници!
и срещу тявх поставяме цени на продавачите от рода:"я толко сакам,па ти ако сакаш".........само че иде времето на
"я толко сакам,па ти дай колко моаш,МОЛЯ ТЕ" .......или еволюцията на хитър петъровците в бай гановци и накрая в андешковци........до сега е на ниво от "я толко сакам,па ти ако сакаш(хитър петър)" в ниво "я толко сакам,ама ша смъкнем(бай ганьо)"...........а последното ниво е "я толко сакам,ама че ти го дам за толко ,колко имаш(андешковци)"....

и като четеш бг статистики,отново ти обръщам внимание,че нямат нищо общо със статистики в ЦИВИЛИЗОВАНА държава!във франция сметта се обявява за смет,в бг сметта се обявява за сливи.........във франция триците се обявяват за трици,в бг триците се обявяват за зоб......
    та......ако не знаеш как да четеш искров и дянков,по добре недей ги чети,че ще те подхлъзнат така,както хлъзгат българина години наред и ще останеш накрая "изненадан" и гледаш като насран,както 80% от българите гледат в момента....насрано........и не за друго,а защото са били лъгани ,а са вярвали.........
   

koganev

  • Гост
Re: Цената на парцелите
« Отговор #88 -: 06 Август, 2010, 13:15:51 »
0
Ха! Асенката ис бак!  :D Уелкъм ве, майна.

Асене, да знаеш, че холандският ми зет толкова хареса ракията, че едвам я опазвам. Твоята съм я скрил в едно шише от 21-годишно гленфидич, та да не я надуши.

Иначе да ти кажа, че мед ми капе, като чета написаното от теб. Голям проблем е хиперболата, която ти е като запазена марка, щото хората те възприемат твърде буквално, обаче настъпващите събития са в точно този ред. А за тарикатлъците и минавките си трогателно безмилостен, но пък това е един съвсем реален и засега непреодолим български проблем. Българинът живее, за да не се мине и да не го фанат...

Нека форумците да са наясно, че аз проследих две твои средносрочни прогнози и те са верни на 99%. Две от две не е кой знае какво, но пък и двете прогнози бяха осмивани и подигравани повсеместно из форумите. Докато едната, отнасяща се до финансовите пазари, беше донакъде мистерия, то другата, отнасяща се до макроикономическия модел у нас, беше напълно разбираема за мен. Вероятно и на други им е направило впечатление, че в многото ти ирония и хипербола има заряд ... и от там изскача зайчето, както се казва, та сега дори и да имат нещо на въпреки, си траят. А тези, които се подхилкват и излизат със становище "пълни глупости", вероятно скоро ще трябва да признаят пред себе си, че са поизбързали.

Дано да не те ядосат отново и да се загубиш из вселената, щото този форум все пак си остана чист от банери и доколкото виждам не брои кликовете, т.е. няма наплив заради самия наплив.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #89 -: 06 Август, 2010, 15:01:34 »
+1
Колеги с риск да убидя някои от вас ще ви кажа следното.Несъм теглил кредит никога!!!Сам съм си изградил бизнеса.Без ничия подкрепа.Било ми е доста трудно,Признавам.Но такъв негативизъм и умряло чувство за живота което видях от вас биха унищожили и безтуй уморения народ.Ако всички расъждават като по голямата маса от вас то по добре земята да се затрие от колкото да живеем в нея.На някои от вас май са им доста читанките в главите говоря откровено.Всеки сам може да се самоопредели от кои е.Ще ви кажа само нещо.Една баба от селото в което съм в момента преди около 4месеца е продала в Бояна парцел 1470км точно над гробищата за 96 000Е.Повярвайте ми вобще не разбира от банки и статистики, а син и понеже е кръчмар в селото и понеже е много умен я преби,че го е дала толкоз евтино.Лично (вече днес ) ще го поканя да прочете постовете ви че да си заобича майкаси.Пък джипа който си купи е от подаянието на същата тази проста женица.И не на последно място само двама от вас се опитаха да разяснят нещо конкретно.Мисля ,че бяха чесни особено Ivel (Благодаря за което).Но както и във други форуми и в този доста гладни и кръвожадни кучета дебнат.Гладни за статистики обслужващи чужди интереси и себедоказване във виртуалното пространство.Щото в живота отрепки смазани от ежедневието и с наебани жени от съседите. :P :-* :oЛека на всички.

Хе хе, сигурно съм станал "сеирджия", такива постове започват да ме кефят :):) Както казва бат' Маранди - "трябва да има хумор". :):) Женицата с парцела и синът и (селският кръчмар) дето я пребива, че продала евтино, а тя му купува "жипка".  Добре облечения гос'ин с "ХУндай Санта Фе" как отброява 20 кинта от тлъстата пачка... Абе това направо е сценарий за филм на Костурица... Безценно! Умирам да видя на живо и физиономиите на гладните и кръвожадни кучета със статистиките, обслужващи чужди интереси (Барба или Додо2 например)... За жените - човек никога не може да бъде сигурен, ама поне е знак, че ги харесват комшиите :):);) Само да не се откажеш да пишеш, че ще изпаднем пак в едно скучно "благоприличие" :):):)
I say what I do and do what I say.