Автор Тема: Осветление: LED, луминесцентно, лунички и вся остальная сволочь...  (Прочетена 7404 пъти)

Scyther 31

  • Гост
« Последна редакция: 25 Юни, 2011, 00:16:18 от Scyther »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Скитър, стигнал си вече до осветлението. :)

Сметките са такива, но аз бих ги разпределила на различни кръгове. Трафчетата имат изходи, поне за два кръга, дали и не бяха 3. Така, можеш да намалиш сечението на кабела. Ако ползваш 1 трафче, непременно го вземи по-голям. Трябва да имаш запас - около 15%. Може и да вземеш 2 трафчета, които да ги вържеш на различни ключове. Съответно кръговете да ги разпределиш така, например, да ти свети през лампа.
Виж и каква максимална дължина на кабела дават от трафа до последната луничка.

:) *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Колкото повече (крушки) толкова по-добре - аз обичам светло. Сега си премерих антрето - 6 квадратни метра имат 6 крушки по 35 вата май = 210 вата и е добре светло. То не е само 6 квадрата, общо 9 квадрата с 10 крушки, значи 350 вата.

Крушките са лунички от тези които се включват с две пирончета.

Така че бих казал 100 вата за 10 квадрата ще е доста мижаво, по-скоро за спалня. Хубаво е да е повече, а да може да се регулира силата с потенциометър. Не е задължително винаги да е най-силно..


А пък аз сега искам да си направя таваните с дифузна светлина (да светят целите тавани) с опънат таван и над него LED осветление от тези които са на ленти. Виж това не знам как се смята колко количество ще ми трябва. А и разни дървени философи ме убеждават колко вредно било за очите LED осветлението, та се чудя. Някой има ли мнение?

Като този, но целия таван:


Използват се такива LED на ленти:



Ей, щом си стигнал до осветлението, значи му се вижда края? :)  *drink6*
« Последна редакция: 18 Февруари, 2011, 04:09:21 от dodo2 »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Бая метри лента ми се вижда, че ще отидат.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Направо от вносител. :)
Един такъв знам - Мис 69. Имаха в София прес - на 4-ти или 5 -ти етаж. Имат и в Казичене, но не знам точно къде.
Във Варна също имат представителство - Рода кар.

 *drink11*


Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Бая метри лента ми се вижда, че ще отидат.

Да, ама от Китай може с километри да се купува на 1/100 цена. Това тук май се смята за някакъв "лукс" защото като смятах по офертни цени тук излизаше много $$$$$$.

Скоро ми бе споделено как от Китай една си е обзавела хотела с доста хубави мебели, като парчето заедно с доставката излизало 40 лева (спални, гардероби и т.н.). Което хич не ми се вярва, но пък може и да е така.

Дядо Мечо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 47
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Нищо чудно да е истина. Наскоро организирах внос от Китай. Машинка която тук се продава за по
над 350-400 лв. излиза 25-30 лв. с доставката.
 *drink1*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Те затова богатите немци си пращат децата от малки да учат китайски. :)

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Нищо чудно да е истина. Наскоро организирах внос от Китай. Машинка която тук се продава за по
над 350-400 лв. излиза 25-30 лв. с доставката.
 *drink1*

За хотел в Созопол, 127 стаи, обзаведени заедно с картините без матраци на цена 103 лева за стая.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG