За всичко останало > Строителство и ремонти

Осветление: LED, луминесцентно, лунички и вся остальная сволочь...

(1/2) > >>

Scyther 31:

Muza:

Скитър, стигнал си вече до осветлението. :)

Сметките са такива, но аз бих ги разпределила на различни кръгове. Трафчетата имат изходи, поне за два кръга, дали и не бяха 3. Така, можеш да намалиш сечението на кабела. Ако ползваш 1 трафче, непременно го вземи по-голям. Трябва да имаш запас - около 15%. Може и да вземеш 2 трафчета, които да ги вържеш на различни ключове. Съответно кръговете да ги разпределиш така, например, да ти свети през лампа.
Виж и каква максимална дължина на кабела дават от трафа до последната луничка.

:) *drink11*

dodo2:
Колкото повече (крушки) толкова по-добре - аз обичам светло. Сега си премерих антрето - 6 квадратни метра имат 6 крушки по 35 вата май = 210 вата и е добре светло. То не е само 6 квадрата, общо 9 квадрата с 10 крушки, значи 350 вата.

Крушките са лунички от тези които се включват с две пирончета.

Така че бих казал 100 вата за 10 квадрата ще е доста мижаво, по-скоро за спалня. Хубаво е да е повече, а да може да се регулира силата с потенциометър. Не е задължително винаги да е най-силно..


А пък аз сега искам да си направя таваните с дифузна светлина (да светят целите тавани) с опънат таван и над него LED осветление от тези които са на ленти. Виж това не знам как се смята колко количество ще ми трябва. А и разни дървени философи ме убеждават колко вредно било за очите LED осветлението, та се чудя. Някой има ли мнение?

Като този, но целия таван:


Използват се такива LED на ленти:



Ей, щом си стигнал до осветлението, значи му се вижда края? :)  *drink6*

gogolcho:
Бая метри лента ми се вижда, че ще отидат.

Muza:

Направо от вносител. :)
Един такъв знам - Мис 69. Имаха в София прес - на 4-ти или 5 -ти етаж. Имат и в Казичене, но не знам точно къде.
Във Варна също имат представителство - Рода кар.

 *drink11*

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия