Автор Тема: Китайският модел - капитализъм или социализъм?  (Прочетена 25646 пъти)

koganev

  • Гост
Китай е антропологична бомба.
И е на 128 място в света по БВП на глава от населението.
Тоест бедна държава с население, което е заплаха за социалното и биологичното равновесие. Ужас!!! Там или ще се налива, за да стои Партията и да изпълнява по 1000 смъртни присъди на ден, или светът ще се залее с китайчета, които не само че не са работливи, както се лъже у нас, но са и ужасно мързеливи и неподлежащи на очовечаване.
Единствената надежда за цивилизования свят да се спаси от тежко кръвопролитие в Азия (и не само там)  е китайците да се образоват и очовечат докато още са си собственост на Партията.

Най-големият масов убиец е Мао. По памет - 110 000 000 жертви на културната революция и големия скок. Сталин е едва на второ място. Очакванията ми за развитието на Китай са сходни с развитието на азиатската част на СССР. Тоест връщане дълбоко във феодалните времена. За разлика от СССР, където се решаваха съдбите на народите от източния блок, в Китай ще се решават съдбите на т. нар. Западен блок. Огромната разлика е в това, че ние бяхме поробени, а онези са просто измамени.

Додо2, СССР си имаше ГУлаг и около 12-15 000 000 постоянни (едни умират, други идват) безплатни роби за около35-40 години и въпреки това се сгромоляса. И ние си имахме СВ и разни затвори и лагери, но и ние сме за смях. Евтината работна ръка е най-смешното "предимство".

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Вече не помня, но може и да сме коментирали "празните, (призрачни) градове" в Китай.
Не е читава и там работата.
Тези неща просто трябва да се видят.

China's empty city - 10 Nov 09



valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Между другото, преди около ... десетина години в Нюзуик излезе една статия, за която пазя спомени и до днес. Бе посветена на темата, как биха се разселили китайците по света, ако Китай си отвори свободно границите за поданиците си.
 Около 100-тина милиона в посока на САЩ и поне още толкова в посока на Европа. По около 40-50 в посока Австралия и Япония.
 Казвам ви го за да не се чудите, защо Китай среща такава широка международна подкрепа, въпреки репресивният си режим.
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Китай е антропологична бомба.
И е на 128 място в света по БВП на глава от населението.
Тоест бедна държава с население, което е заплаха за социалното и биологичното равновесие. Ужас!!! Там или ще се налива, за да стои Партията и да изпълнява по 1000 смъртни присъди на ден, или светът ще се залее с китайчета, които не само че не са работливи, както се лъже у нас, но са и ужасно мързеливи и неподлежащи на очовечаване.
Единствената надежда за цивилизования свят да се спаси от тежко кръвопролитие в Азия (и не само там)  е китайците да се образоват и очовечат докато още са си собственост на Партията.

Най-големият масов убиец е Мао. По памет - 110 000 000 жертви на културната революция и големия скок. Сталин е едва на второ място. Очакванията ми за развитието на Китай са сходни с развитието на азиатската част на СССР. Тоест връщане дълбоко във феодалните времена. За разлика от СССР, където се решаваха съдбите на народите от източния блок, в Китай ще се решават съдбите на т. нар. Западен блок. Огромната разлика е в това, че ние бяхме поробени, а онези са просто измамени.

Додо2, СССР си имаше ГУлаг и около 12-15 000 000 постоянни (едни умират, други идват) безплатни роби за около35-40 години и въпреки това се сгромоляса. И ние си имахме СВ и разни затвори и лагери, но и ние сме за смях. Евтината работна ръка е най-смешното "предимство".
+1. Да са 'живи и здрави' корпорациите които изнесоха производството там. Ето затова са 'чудо'.  Според мен имат един очеизваден 'бъг'. Над 8000 йероглифа да създадеш за това което нашата раса е постигнала  с 30-тина символа - за да изразиш всички понятия от света. Е ако това не говори за липса на въображение какво по очеизвадно !? Работя и с китайци и като слушам говора им смятам че като звуци езика им не е нещо уникално като фонетика (пример холандският има по трудни фонетични съчетания с много гърлени звуци).
Признавам им че  могат да са много детайлни в работата и 'тъп но упорит' е най близкото като характеристика. И те си го знаят - не спират да имигрират в Канада и по света въпреки 'възхода' там.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил

Признавам им че  могат да са много детайлни в работата и 'тъп но упорит' е най близкото като характеристика. И те си го знаят - не спират да имигрират в Канада и по света въпреки 'възхода' там.

Ти пак си в Торонто, ако не си се разхождала до Ванкувър, иди да видиш там какво става. Всеки трети почти е китаец.
I say what I do and do what I say.

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил

Признавам им че  могат да са много детайлни в работата и 'тъп но упорит' е най близкото като характеристика. И те си го знаят - не спират да имигрират в Канада и по света въпреки 'възхода' там.

Ти пак си в Торонто, ако не си се разхождала до Ванкувър, иди да видиш там какво става. Всеки трети почти е китаец.
За съжаление още не съм успяла да посетя Британска Колумбия. Природата е божествена там не че  другите провинции нямат свойта красота - както са езерата тука например. Понеже живея на север от Торонто (почти до Аврора) не ги виждам наоколо, но на работата нон-стоп. Не знам дали си забелязал обаче един факт - аз за 15 години тука не видях азиатец бездомник или просяк. Сигурно няма такива и на 'социал'. Не знам как е в Щатите но имаш ли някакво обяснение?

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил

Признавам им че  могат да са много детайлни в работата и 'тъп но упорит' е най близкото като характеристика. И те си го знаят - не спират да имигрират в Канада и по света въпреки 'възхода' там.

Ти пак си в Торонто, ако не си се разхождала до Ванкувър, иди да видиш там какво става. Всеки трети почти е китаец.
За съжаление още не съм успяла да посетя Британска Колумбия. Природата е божествена там не че  другите провинции нямат свойта красота - както са езерата тука например. Понеже живея на север от Торонто (почти до Аврора) не ги виждам наоколо, но на работата нон-стоп. Не знам дали си забелязал обаче един факт - аз за 15 години тука не видях азиатец бездомник или просяк. Сигурно няма такива и на 'социал'. Не знам как е в Щатите но имаш ли някакво обяснение?

Природата е супер с Британска Колумбия, просто невероятна. Иначе колкото и да се превъзнася Ванкувър, аз нещо не мога да го възприема много (става въпрос за лично усещане, ходил съм много пъти). Никъде в Торонто, Монтреал, Отава, Халифкас не съм виждал цял квартал - почти гето и то съвсем близо до Gastown (центъра демек), по земята се търкалят спринцовки, игли, обитателите - бамове и наркомани. Обяснението, което ми дадоха е, че има едва ли не негласно споразумение с полицията - контингента да се ограничава в този район, излезнат ли от там, ги прибират. Другото е, че меката зима във Ванкувър привлича много скитници. Аз лично предпочитам атмосферата на Онтарио и Квебек, независимо от меката зима и наистина далеч по-интересната природа в BC.

За китайците - ами няма и да видиш просяци. Забележи бамовете са предимно местни и от бялата раса. Тук-там някой черен се намира, ама и той е роден в Канада (при индианците знаеш, че проблема е друг). Дошлите от някъде, не са дошли за да стават бамове, това им обезмисля цялата идея и затова се стараят и работят усърдно. Китайците са най-дисциплинирани от емигрантите (и не само от тях), според мен са и най-висок процент от студентите в университетите като цяло (тук имам предвид като раса, независимо дали са родени в Канада или не). Много са упорити, търпеливи (не искат всичко "сега или утре", както доста от руснаците) като се поставят в една наистина пазарна среда (не като в червен Китай), към това като се прибави и голямата им общност (винаги някой друг китаец ще ги вземе на работа най-малкото) и постигат големи успехи, в която и област да се захванат.
« Последна редакция: 31 Май, 2010, 13:24:57 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Либов ли е да я е опишеш или нещата в БГ



извинявам се спама в темата :-[