Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Политика

Китайският модел - капитализъм или социализъм?

<< < (5/5)

annvlad:

--- Цитат на: BulCan в 30 Май, 2010, 08:16:43 ---
--- Цитат на: annvlad в 30 Май, 2010, 06:56:12 ---
Признавам им че  могат да са много детайлни в работата и 'тъп но упорит' е най близкото като характеристика. И те си го знаят - не спират да имигрират в Канада и по света въпреки 'възхода' там.

--- Край на цитат ---

Ти пак си в Торонто, ако не си се разхождала до Ванкувър, иди да видиш там какво става. Всеки трети почти е китаец.

--- Край на цитат ---
За съжаление още не съм успяла да посетя Британска Колумбия. Природата е божествена там не че  другите провинции нямат свойта красота - както са езерата тука например. Понеже живея на север от Торонто (почти до Аврора) не ги виждам наоколо, но на работата нон-стоп. Не знам дали си забелязал обаче един факт - аз за 15 години тука не видях азиатец бездомник или просяк. Сигурно няма такива и на 'социал'. Не знам как е в Щатите но имаш ли някакво обяснение?

BulCan:

--- Цитат на: annvlad в 31 Май, 2010, 06:08:31 ---
--- Цитат на: BulCan в 30 Май, 2010, 08:16:43 ---
--- Цитат на: annvlad в 30 Май, 2010, 06:56:12 ---
Признавам им че  могат да са много детайлни в работата и 'тъп но упорит' е най близкото като характеристика. И те си го знаят - не спират да имигрират в Канада и по света въпреки 'възхода' там.

--- Край на цитат ---

Ти пак си в Торонто, ако не си се разхождала до Ванкувър, иди да видиш там какво става. Всеки трети почти е китаец.

--- Край на цитат ---
За съжаление още не съм успяла да посетя Британска Колумбия. Природата е божествена там не че  другите провинции нямат свойта красота - както са езерата тука например. Понеже живея на север от Торонто (почти до Аврора) не ги виждам наоколо, но на работата нон-стоп. Не знам дали си забелязал обаче един факт - аз за 15 години тука не видях азиатец бездомник или просяк. Сигурно няма такива и на 'социал'. Не знам как е в Щатите но имаш ли някакво обяснение?

--- Край на цитат ---

Природата е супер с Британска Колумбия, просто невероятна. Иначе колкото и да се превъзнася Ванкувър, аз нещо не мога да го възприема много (става въпрос за лично усещане, ходил съм много пъти). Никъде в Торонто, Монтреал, Отава, Халифкас не съм виждал цял квартал - почти гето и то съвсем близо до Gastown (центъра демек), по земята се търкалят спринцовки, игли, обитателите - бамове и наркомани. Обяснението, което ми дадоха е, че има едва ли не негласно споразумение с полицията - контингента да се ограничава в този район, излезнат ли от там, ги прибират. Другото е, че меката зима във Ванкувър привлича много скитници. Аз лично предпочитам атмосферата на Онтарио и Квебек, независимо от меката зима и наистина далеч по-интересната природа в BC.

За китайците - ами няма и да видиш просяци. Забележи бамовете са предимно местни и от бялата раса. Тук-там някой черен се намира, ама и той е роден в Канада (при индианците знаеш, че проблема е друг). Дошлите от някъде, не са дошли за да стават бамове, това им обезмисля цялата идея и затова се стараят и работят усърдно. Китайците са най-дисциплинирани от емигрантите (и не само от тях), според мен са и най-висок процент от студентите в университетите като цяло (тук имам предвид като раса, независимо дали са родени в Канада или не). Много са упорити, търпеливи (не искат всичко "сега или утре", както доста от руснаците) като се поставят в една наистина пазарна среда (не като в червен Китай), към това като се прибави и голямата им общност (винаги някой друг китаец ще ги вземе на работа най-малкото) и постигат големи успехи, в която и област да се захванат.

gogolcho:
Либов ли е да я е опишеш или нещата в БГ



извинявам се спама в темата :-[

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия