Автор Тема: Каква е дефиницията за "собственик"  (Прочетена 19141 пъти)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Ти си страшна промяна на имотния пазар нема що. Купил една боксионера в малък град и даже ми открадна част от ника.  *clap* Представям си ако беше купил нещо в столицата. Такива врабци като придобият и най-дребното нещо стават пуяци *rofl*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Каква е дефиницията за "собственик"
« Отговор #1 -: 05 Март, 2011, 18:29:43 »
0
Собственик,
Имаш седем имота, или поне така твърдиш.
Колко пари, "изпечелени" от теб и само от теб си вложил в тези имоти?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Каква е дефиницията за "собственик"
« Отговор #2 -: 05 Март, 2011, 20:21:06 »
0
Ето това ще е интересна тема :)

Извадих я от друга една, където не и беше мястото, но тук може да стане интересна дискусия.

Ако обаче излезне от нормалния тон, отива в кошчето еднагически.

*drink1*

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Каква е дефиницията за "собственик"
« Отговор #3 -: 05 Март, 2011, 23:09:50 »
0
Според мен човек има право да парадира с това, което е постигнал лично. Наследствени, дарени или имоти, придобити на 1/3 от стойността им, не са такива, с който да се хвалиш.

Скитъра плати около 40 000 евро за апартамента си, Собственика го изкара "врабец", купил гарсониера в малък град (Варна!), това ме провокира да го попитам колко пари, "изпечелени" от него е вкарал в имоти.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Каква е дефиницията за "собственик"
« Отговор #4 -: 06 Март, 2011, 00:15:59 »
0
Не е задължително, например Собственик 31 парадира с 1/2 идеална част от 10 квадрата магазин. А др. Иванов парадира с неща които ги е чул през една маса. Те форумите са за това. :) Комичното на темата е, че Собственик 31 написа нещо, което характеризира напълно самия него, така често се случва.

Аз пък строя МОЛ-а на Сребърна, грузинците са ми подставени лица хахаха *music*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Каква е дефиницията за "собственик"
« Отговор #5 -: 06 Март, 2011, 00:43:49 »
0
Вече получаваш ли стрес, като чуеш "майстор"  *scare*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Каква е дефиницията за "собственик"
« Отговор #6 -: 06 Март, 2011, 10:55:57 »
0
" Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг е засадил дърво. " (Уорън Бъфет)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ta,ако тази сентенция,я приложим и към имотите,добре е,че преди поколения,някой е инвестирал
в тях,така потомците ще имат по-добри възможности,те на свой ред да оставят нещо на деца и внуци.
Собственика си е собственик,независимо как е придобил имотите си,изключвам единствено кражба и мръсни пари.
Много по-лесно е да имаш имоти защото те генерират и доходи / колкото и да не им се вярва на някои/,а тези
доходи лесно могат да се обърнат в имоти или образование на децата и т.н..
От друга страна,не виждам защо трябва да се парадира с това.
Колкото до Скитъра,аз лично го поздравявам и за достоиното му отношение към семейството му и за неговата
смелост,наистина в разгара на кризата да купи дом.Не разбирам Собственк 31,с какво право се нахвърли с/у него,
нито защо.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Каква е дефиницията за "собственик"
« Отговор #7 -: 06 Март, 2011, 20:57:37 »
-2
" Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг е засадил дърво. " (Уорън Бъфет)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ta,ако тази сентенция,я приложим и към имотите,добре е,че преди поколения,някой е инвестирал
в тях,така потомците ще имат по-добри възможности,те на свой ред да оставят нещо на деца и внуци.
Собственика си е собственик,независимо как е придобил имотите си,изключвам единствено кражба и мръсни пари.
Много по-лесно е да имаш имоти защото те генерират и доходи / колкото и да не им се вярва на някои/,а тези
доходи лесно могат да се обърнат в имоти или образование на децата и т.н..
От друга страна,не виждам защо трябва да се парадира с това.
Колкото до Скитъра,аз лично го поздравявам и за достоиното му отношение към семейството му и за неговата
смелост,наистина в разгара на кризата да купи дом.Не разбирам Собственк 31,с какво право се нахвърли с/у него,
нито защо.
.................
Нямам този навик, но ще ти обясня надълго и нашироко защо. Защото този комплексиран тип /много държа на определението си за него / реши че трябва да ми гони гарез за някаква глупост която съм казал 1 месец преди това. Нямаше модератори и други цензури и изведнъж се появи това недоразумение да ме цензурира, при положение, че съм му оказал подкрепа преди заради други негови волности.  Освен това няма капка въображение и ми открадна част от ника с който аз съм неповторим. Плагият.
Сега прочетох, че на майстора си за някои работи минал с една бира. Представяте ли си какъв майстор е намерил в малкия град в който е купил ателие със скосявания и го представя за апартамент? Освен това Димитър който смятам за ерудиран участник във форума ме провокира отново да говоря за себе си. Е, няма да го направя защото злобните гащници сривлогари и разни безимотни и малоимотни клошари само това чакат. Няма Митко, щото те не са от моята лига както се изразява моят приятел Жорж Ганчев. Защо премиер шип ще сравняваш с североизточна "в" група? Ай със здраве и прощавайте ако някой се е засегнал, но какво да направя, като вече няма социализъм и не всички сме равни? Само червените дяволи не могат да го понесат. *prof*
.................
А НАЙ-СТРАННОТО ОТ ВСИЧКО Е ЧЕ ИЗОПАЧАВАТЕ НЕЩАТА ТАКА, ЧЕ ВСЕ ЕДНО АЗ СЪМ ЗАПОЧНАЛ ТАЗИ ТЕМА И СЪМ Я КРЪСТИЛ. ПЪЛНА ЛЪЖА! ТИПИЧНО ЗА МАНИПУЛАТОРИ. *ireful*
« Последна редакция: 06 Март, 2011, 20:59:49 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Каква е дефиницията за "собственик"
« Отговор #8 -: 07 Март, 2011, 09:56:41 »
0
Е, няма да го направя защото злобните гащници сривлогари и разни безимотни и малоимотни клошари само това чакат.

Друго си е да си собственик на 5 квадрата магазин (1/2 от 10 кв.м. съсобственост) до циганския квартал - това направо никой не може да си го позволи и много ти завиждаме всички :)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Каква е дефиницията за "собственик"
« Отговор #9 -: 07 Март, 2011, 10:16:16 »
0
Е, няма да го направя защото злобните гащници сривлогари и разни безимотни и малоимотни клошари само това чакат.

Друго си е да си собственик на 5 квадрата магазин (1/2 от 10 кв.м. съсобственост) до циганския квартал - това направо никой не може да си го позволи и много ти завиждаме всички :)

...и на полуразрушена къща около Радомир и на 2дка камънаци около Сливница и на наследствена панелна боксониера в Редута...

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Каква е дефиницията за "собственик"
« Отговор #10 -: 07 Март, 2011, 10:29:02 »
0
"Нямам този навик, но ще ти обясня надълго и нашироко защо. Защото този комплексиран тип /много държа на определението си за него / реши че трябва да ми гони гарез за някаква глупост която съм казал 1 месец преди това. Нямаше модератори и други цензури и изведнъж се появи това недоразумение да ме цензурира, при положение, че съм му оказал подкрепа преди заради други негови волности.  Освен това няма капка въображение и ми открадна част от ника с който аз съм неповторим. Плагият."   Служител 31!  Момче, ти очевидно имаш комплекс за малоценност!  И тъй като си казал много глупости, уточни за коя от тях става въпрос! Каква е дефиницията за "наследник на идеални части" и трябва ли да я бъркаме със "собственик"?
« Последна редакция: 07 Март, 2011, 10:33:45 от darkside »
Ас съм българче.......

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Каква е дефиницията за "собственик"
« Отговор #11 -: 07 Март, 2011, 13:53:59 »
0
"Нямам този навик, но ще ти обясня надълго и нашироко защо. Защото този комплексиран тип /много държа на определението си за него / реши че трябва да ми гони гарез за някаква глупост която съм казал 1 месец преди това. Нямаше модератори и други цензури и изведнъж се появи това недоразумение да ме цензурира, при положение, че съм му оказал подкрепа преди заради други негови волности.  Освен това няма капка въображение и ми открадна част от ника с който аз съм неповторим. Плагият."   Служител 31!  Момче, ти очевидно имаш комплекс за малоценност!  И тъй като си казал много глупости, уточни за коя от тях става въпрос! Каква е дефиницията за "наследник на идеални части" и трябва ли да я бъркаме със "собственик"?
............
Още един буквалист. Ако говориш за собствениците на идеални части които искат да ми строят зад блока, или дай някакъв съвет или просто се скрий в горите тилилейски. Освен това по какво позна, че имам комплекс за малоценност, като от доста време ме тресе мегаломанията. Ако не знаеш какво е, не гледай в речника ами чуй Black Sabbatt*1975 *alcohol*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Каква е дефиницията за "собственик"
« Отговор #12 -: 07 Март, 2011, 15:11:51 »
0
Освен това по какво позна, че имам комплекс за малоценност, като от доста време ме тресе мегаломанията. Ако не знаеш какво е, не гледай в речника ами чуй Black Sabbatt*1975 *alcohol*

Ако беше така, щеше да имаш "МОЛ", а не 5 квадрата от 10 квадрата "магазин", ако един склад за чистачката може да се нарече така. Има да гониш др. Иванов по фантазиране къде 10 години, колкото ви е разликата във възрастта. За почетния медал Остап Бендер първа степен се иска доста труд :)

Темата се откъсна с цел да се види как един надут пуяк без никакво покритие се опитва да нарече така някой, който си е купил нещо със собствени пари, които макар и не милион, надутият пуяк не е виждал накуп. Ей такива много ме дразнят.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Каква е дефиницията за "собственик"
« Отговор #13 -: 07 Март, 2011, 15:27:34 »
0
Ти затова ли откъсна темата, щото ти стана много интересно да повтаряш като папагал за някакви 5 квадрата, като всъщност аз съм придобил лично от 1994г. насам 4 имота на обща стойност 450 000лв., като в голяма степен със собствени средства. Почти сто % съм сигурен, че аз когато съм изкарвал пари по най разнообразен начин, ти си седял на килима в къщи и си си клател краката от ръба му. *yahoo*
Имал съм спестявания още през далечната 1992г. в туристспорт банк от които съм участвал в придобиване на първия собствен имот и съм работил и съм си търсил работа "труд и работна заплата" още като 16годишен през 1986г., а тука е пълно с пъпчиви клошари които като придобият една стая в 250хилядно градче от селски тип като Варна стават ".....31". Ти си същия- още невзрачен безимотен гладник, но скоро и теб те виждам с ателие и общ санитарен възел в областен център -надут като балон с хелий.
« Последна редакция: 07 Март, 2011, 15:30:24 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Каква е дефиницията за "собственик"
« Отговор #14 -: 07 Март, 2011, 15:35:24 »
0
Благодаря ти регатка, макар достойното ми отношение към семейството може да се опрости до наивното ми желание, мойто да престане да ми дудне... :D
Сега пак дудне, но този път за цветове, мебели, осветления и перденца. Забелязах, че бая се двоуми за цветовете в едната спалня. Онзи ден ми говори за тонове в синьо, вчера розовееше, а днес за лилавко ми дудне. Изглежда има тайни намерения да ми дудне скоро за пелени и памперси...  *blush*
Скитъре, подозирам че имаш намерение да се опънеш на твойто точно там, където не трябва  *drinks*

...Собственика си е собственик,............
Много по-лесно е да имаш имоти защото те генерират и доходи / колкото и да не им се вярва на някои/,.......
Това за собственика е идентично на мнението на една персона от другия форум (друго си е да си собственик), но да не казвам коя за да не се обидиш. Като казваш много по-лесно е..., от какво е по-лесно? От това да имаш съразмерни пари в банката и да взимаш два пъти повече от лихви? Двата апартамента, които давам под наем генерират доходи вече повече от 20г. общо, но далеч не са причината да мога да пратя едното дете в престижен университет в най-скъпия град в света. Да, добре е да имаш 10 апартамента, вили, хотели, яхти и др. въпросът е дали е правилно да се купи имот като инвестиция през последните 5 години. Графиките на Додо и на стария форум са красноречиви.
Додо, собственика го отделяш в нова тема, а нас, гащниците сривлогари остава и да почнеш да ни триеш.  *drinks* Той скоро пак ще почне да пуска теми. В момента атакува инвестора, ама там не са толкова възпитани като тука и едва ли ще издържи дълго.