Форум за имоти > Имоти

Суперфиция

(1/3) > >>

vfrz:
След поотминаването на еуфроията, породена от балонирането, ми е интересно как стоят нещата с преотстъпеното право на строеж. Визирам големите градове предимно (Варна в частност 8)).
Ако някой има преки наблюдения (последното не включва вътрешните усещания на силно пристрастните ;)), ще се радвам да ги сподели - има ли пазар в момента, процент на предлагано обезщетение и разни други условия по сделката.
Благодаря предварително.

vfrz:
Явно 2011 не е била точно годината на суперфицията :) Мислех си дали 2012 не е малко по-различна, та реших да съживя темата :)

Интересно ми е да чуя дали има въобще такъв пазар в момента и за какви нива на обезщетение може да става дума.

Благодаря предварително.

Ivel:
Догодина пак се обади по това време, пък ако забравиш няма страшно, може и по-догодина! :D

vfrz:
Супер! *drinks* Не се изненадвам ни най-малко.
Все пак някой с конкретни впечатления?

selena7777:
 :)Съсобственичка съм (след смъртта на съпруга ми заедно със сина ми) на къща, построена на общинска земя през 1957. Къщата е построена от баща ми с право на ползване върху парцела, но след покупко-продажбата й през 1987г., на която вече станахме с моя съпруг собственици, правото на ползване на парцела според закона отпадна и ние вече имахме само правото на строеж. От некомпетентност декларирах в данъчното земята като с право на ползване и всичките години съм плащала данък върху ЗЕМЯ И СГРАДА. Миналата година посетих няколко нотариуса с въпроса дали мога да придобия собствеността върху УПИ-то по давност. Всички категорично отхвърляха тази възможност без обяснения, но един от тях каза следното "вие първо ликвидирайте правото на строеж".
Може ли някой да ми обясни каква е връзката между правото на строеж и придобиването на собствеността върху УПИ-то общинска собственост ? Известно ми е, че тази

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия