Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Валутни курсове и гледане на боб, и карти "Таро"

Франкове, Крони и други привлекателни валути

<< < (2/4) > >>

Нико:
и аз сериозно споменах турската лира, макар да нямам наблюдения върху нея. Вързана ли е за някоя валута и тя, например долар...

Ivel:
Еми да след толкова много негативи натрупани от долара за всички тези години, купища изгубени пари - тогава изкарвах долари а трябваше
 да харча в евро, как да не ми писне а и в Европа нещата си изглеждаха ОК, кой би могъл да допусне, че ще я оплескат така по комсомолски.
Сега изкарвам в Евро и харча пак в евро, така че особено не ми пука за еврото ама все пак пропуснати ползи, трябваше да остана 50/50.
Още едно доказателство за верността на думите "Никога не казавай никога"! В Америката вече подухва ветреца на оптимизма а в Европата
нещата не са стигнали още дъното, ще трябва да ги изтърпим тези няколко години и работите ще започнат да се оправят и тук.
От всичко това обаче светът, особено бъдещите икономически тигри си направиха необходимите изводи в това число и за обратните страни
на долара, тоест духът вече е пуснат от бутилката и е въпрос на време когато пак ще има проблеми с долара. И това ако всичко върви гладко в Америката  без форсмажори а те не са изключени.

BulCan:
Canadian dollar hits lowest in nearly 7 months

http://ca.news.finance.yahoo.com/s/25052010/6/finance-canadian-dollar-hits-lowest-nearly-7-months.html

tihia:
Като говорим за валути не бива да отминаваме все по налагащото се твърдение, че следващата световна криза ще бъде тази на валутите.Те все повече се отдалечават от същността си и придобиват ролята на лесно средство за моментно вързване на гащите за правителствата, най-вече чрез безконтролното им печатане.В краткосрочен план може би е доходоносно да се хванеш за някоя от световните, но само толкова според мен.Изненадите ще дойдат от Азия. Очаквам да се появи Азиатски аналог на еврото с много по силни позиции. Не може да си икономически мощен и това да не резултира в даден момент върху валутата ти.
Все пак не забравяйте, че от този свят ще отнесем само спомените си и нито стотинка повече. Не прекалявайте със спестовността.

Собственик 31:
Най-привлекателната валута за мен беше тази за която все още си спомням с носталгия!
Холандския гулден. 1995г. аз и един мой колега правихме тигели от едни чейндж бюра на Попа, до едни други на Витошка. На Попа курс продава на гулдените беше по-тънък от курс купува на Витошка! Няколко разходки дневно ни се отразяваха доста здравословно ;)По-сладко изкарани пари от мен нямаше. Имам спомен, че и $ беше с разлика но по-малка и ние затова бяхме фенове на гулдените. :D В абсурдите на прехода ставаха странни неща!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия