Автор Тема: задължителни минимални наеми!  (Прочетена 3880 пъти)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
задължителни минимални наеми!
« -: 25 Април, 2011, 01:01:02 »
-2
Мисля, че е време да се направи сдружение на хазяите и да се въведат задължителни минимални наеми. Примерно аз гарсионера Е200, за двустаен Е250, за тристаен - Е300 и т.н.
Важното е да спрат спекулациите на наемателите да извиват ръцете на хазяите, че трябва да им намалят наемите, понеже било криза. Кризата в останалия свят отдавна свърши и скоро се очаква да свърши и тук. Защо лекарите си въведоха минимална цена на преглед, адвокатите имат минимална тарифа за услугите си, а хазяите да нямат минимална наемна цена за отдаване на имот? Също така трябва да се криминализира неплащането на комунални услуги от наемателите, ако партидата не е на тяхно име.  Иначе си оставаме в комунизма, дето някой потребява, пък не плаща. *valcho*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: задължителни минимални наеми!
« Отговор #1 -: 25 Април, 2011, 03:33:47 »
+3
Тук май няма да свърши кризата, а ще свършат спестяванията на правителството и ще стане още по-зле. И пак ще започне да се говори за борда и т.н.
Картелите са незаконни.

zliqhui

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +3/-3
  • Респект: +1
    • Профил
Re: задължителни минимални наеми!
« Отговор #2 -: 26 Април, 2011, 17:13:02 »
+3
Мисля, че е време да се направи сдружение на хазяите и да се въведат задължителни минимални наеми. Примерно аз гарсионера Е200, за двустаен Е250, за тристаен - Е300 и т.н.
Важното е да спрат спекулациите на наемателите да извиват ръцете на хазяите, че трябва да им намалят наемите, понеже било криза. Кризата в останалия свят отдавна свърши и скоро се очаква да свърши и тук. Защо лекарите си въведоха минимална цена на преглед, адвокатите имат минимална тарифа за услугите си, а хазяите да нямат минимална наемна цена за отдаване на имот? Също така трябва да се криминализира неплащането на комунални услуги от наемателите, ако партидата не е на тяхно име.  Иначе си оставаме в комунизма, дето някой потребява, пък не плаща. *valcho*
Като не ти стигат парите за качествен алкохол, по-добре спри да пиеш. Почна много да се излагаш напоследък.

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: задължителни минимални наеми!
« Отговор #3 -: 29 Април, 2011, 13:59:51 »
0
Мисля, че е време да се направи сдружение на хазяите и да се въведат задължителни минимални наеми. Примерно аз гарсионера Е200, за двустаен Е250, за тристаен - Е300 и т.н.
Важното е да спрат спекулациите на наемателите да извиват ръцете на хазяите, че трябва да им намалят наемите, понеже било криза. Кризата в останалия свят отдавна свърши и скоро се очаква да свърши и тук. Защо лекарите си въведоха минимална цена на преглед, адвокатите имат минимална тарифа за услугите си, а хазяите да нямат минимална наемна цена за отдаване на имот? Също така трябва да се криминализира неплащането на комунални услуги от наемателите, ако партидата не е на тяхно име.  Иначе си оставаме в комунизма, дето някой потребява, пък не плаща. *valcho*

Ами давай, организирай ги, ама последно лекарите ги подгониха за картел, проектантите също, има и много други случаи ... :)
Пък и за кви квартиранти дето извиват ръце и не искат да плащат? Марш на ВЪН! Нали така беше? :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: задължителни минимални наеми!
« Отговор #4 -: 10 Януари, 2012, 21:04:01 »
0
http://www.monitor.bg/article?id=321527

Една сериозна причина защо трябва да има задължителни минимални наеми! Иначе всеки гащник крадящ вино ще ползва имота и ще трябва да го лежиш. :D :D *drink2*
Карам на мартини бианко, но ще трябва да си почна домашното, което държа в старата къща, *alcohol* че имам малки съмнения към един обущар, който ми е наемател
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: задължителни минимални наеми!
« Отговор #5 -: 10 Януари, 2012, 22:32:38 »
0
То и сега има минимални наеми - 0.00 лева на м2.

Може би ще искаш да има и закон против празните имоти :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: задължителни минимални наеми!
« Отговор #6 -: 11 Януари, 2012, 20:20:12 »
0
Хазяи плениха наемател *rofl* *rofl* *rofl* *rofl* *rofl* *rofl* *rofl* *rofl*
http://www.dnes.bg/crime/2012/01/11/haziai-pleniha-naematel.148504

Ето до какво води липсата на минимални наеми. *rofl* *rofl* *rofl* *drink5* *alcohol*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.