Автор Тема: СПАЛНЯТА  (Прочетена 22967 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #105 -: 23 Декември, 2010, 02:56:36 »
0
Dodo, не е важна спалнята, важното е какво има в гардероба  ;) ;) ;) :D :D :D

И гардероб ще си скова  :P

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #106 -: 23 Декември, 2010, 06:14:26 »
0

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #107 -: 23 Декември, 2010, 13:08:02 »
0
Dodo, като ще пробиваш тавана (предполагам ще сложиш планка отгоре), пробий го два пъти и вържи леглото от двете страни. Ще издържи двама души, а и ще бъде като люлка. Ако единият край е закрепен за стената, а другият виси, не знам дали постепенно (след като правите 20-30 пъти гимнастика с жена ти) няма да се появят проблеми (разхлабване). Тежестта е основно надолу, но има и леки хоризонтални движения.
Пък ако отгоре тавана не е твой, можеш да си направиш триъгълна метална конструкция, на която да виси леглото ти. Аз може да си направя такова лятото (може и да използвам клоните на дърветата), за да спя на открито, но трябва да сложа мрежа.... 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #108 -: 23 Декември, 2010, 19:21:59 »
0
Тук продават "левитиращи" спални. Не са захванати за тавана.




А ако търсиш нещо по-сложно за изпълнение:




Е точно такова искам като първото, ама да е дървено. А когато е дървено без да виси предната част от тавана май няма как да стане.. То и ако е метално сигурно ще пружинира неприятно. А втория вариант виси от тавана. Имаше преди и един странен вариант с магнитно поле. :)

Jim понеже горното не е мое, мислех просто с обикновен ринг болт на 10 cm дълбочина, а дупката запълнена с двукомпонентна смола, която става много здрава.



Рамката + матрака + нас двамата ще сме под 200 кила сигурно, така че няма кой знае какви натоварвания. Ще видим :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #109 -: 23 Декември, 2010, 21:15:06 »
0

Идеи, може да ти са от полза.

Начин, да не се хваща за тавана. Обърни внимание под леглото.





Хващане за тавана.



Още един вариант...



Нещо такова имах предвид. Тук цялата табла е окръжност. Останах с впечатление, че искаш рамката да ляга на земята.


Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #110 -: 23 Декември, 2010, 22:32:33 »
0
В предишния си пост отбелязах хоризонталните движения на твоя вариант. Сега си мисля, че те са основния проблем. Ако седнеш странично от висящата страна, то товара ти ще го поеме тавана, но хоризонталната компонента ще я поеме болта в стената. Тя не е голяма, но пък рамото е доста голямо и рано или късно нещо ще се счупи. Ако имаш един голям пирон, забит в дърво, с повечко усилия ще го извадиш с тесла. Но ако рамото (дръжката) на теслата е 1,8 метра, то изваждането е лесно. Във варианта на Димитър това е избегнато със светлата дървена подложка отдолу - почти няма хоризонтално (ляво - дясно) движение поради триенето. Но вместо този сандък едни крака биха свършили по-добра работа.
Аз имах предвид третата снимка на Муза - но се консултирай със строител/архитект доколко може да се разчита на това закрепване. Тези болтове ще издържат по 100 килограма натоварване, въпросът е с течение на времето няма ли да се разхлабят. Ти ако си местиш лаптопа непрекъснато, буксата или куплунга на захранващия (или ФТП) кабела някога ще направят проблем.
Моята спалня е като последната снимка без задната (авангардната) част. Матракът се вдига леко (на пружини е) и отдолу има място за разни работи. Не помня колко струваше преди 1-2 години заедно със скрина. Много удобно.
Не знам заслужава ли си усилията да откриваш колелото  *drink1* 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #111 -: 23 Декември, 2010, 23:59:52 »
0
Тя сега ни е такава която се вдига и се пъхат неща отдолу, затова искам да си направя нещо различно :)

Мислех си за този страничен напън. Обаче самата рамка е доста стабилна - ако беше само един стърчащ лост - да, щеше да се изкърти лесно. Но като е рамка (да речем квадрат) от греди по 10 сантиметра, свързани с патентованата планка, която изобретих ( :D ) освен това, за да могат да се сложат подматрачни рамки има от долната страна захванати железни профили и става много стабилна конструкция, която за да се получи изкривяване трябва да стане от квадрат ромb, а това ще е невъзможно.

Само ме притеснява ако виси в предната част от тавана, някой някога няма да види стоманените въжета и ще се обеси :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #112 -: 30 Декември, 2010, 14:23:15 »
0
Аз съм се замислял, обаче както казах по физика съм много слаб и не знам как да сметна :)

Оня ден 3 часа учих физика на металите. Стигнах до извода, че няма да виси от тавана - още по-добре. Ще има два забучени в стената стоманени U профила, които ще се вградят в две дървени греди. Та от това което научин, успях да сметна с колко ще се огъне стоманената греда в края, ако в края се приложи сила 2000 нютона - някъде към 1.5 милиметра. Аз мислех че ще е повече, а 1.5 милиметра не е нищо, сега само трябва да измисля забучването в стената и там някаква конструкция от стомана от тавана до пода, че да не се изкърти :)

Така леглото ще е съвсем стърчащо от стената, както го исках.

 *drink11* *drink9* *drink5* *drink1*

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #113 -: 31 Декември, 2010, 19:47:28 »
0
Тя сега ни е такава която се вдига и се пъхат неща отдолу, затова искам да си направя нещо различно :)

Ревнивец!!!  :P :P :P :D :D :D :D
Защо ще я сменяваш тази спалня, ами нека си има местенце за пъхане на "неща отдолу". Ако си ларж, дори ще "му" оставиш бутилчица минерална вода и други неща от първа необходимост  ;) ;) 8) 8) 8)


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #114 -: 02 Януари, 2011, 00:25:22 »
0
Аз съм се замислял, обаче както казах по физика съм много слаб и не знам как да сметна :)

Важното е, че си много силен по математика.
Сметни F = средната честота на ... оная работа :)
После измери L = височината от тавана до ... оная работа. Сигурно знаеш, че g = 9.80665 м/с²
Сметни http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81
Ако се получи f близко до вашето F - очаквай семейни проблеми, след като си направиш висящото легло - люлка ;)


Това е за махало.. я дай как се смята за стърчащ стоманен профил с характеристиките на UPN 65x42 с дължина 2 метра :) Аз едвам сментах с колко ще се огъне

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #115 -: 02 Януари, 2011, 00:26:37 »
0
Тя сега ни е такава която се вдига и се пъхат неща отдолу, затова искам да си направя нещо различно :)

Ревнивец!!!  :P :P :P :D :D :D :D
Защо ще я сменяваш тази спалня, ами нека си има местенце за пъхане на "неща отдолу". Ако си ларж, дори ще "му" оставиш бутилчица минерална вода и други неща от първа необходимост  ;) ;) 8) 8) 8)

Ама то е много натъпкано, там човек не може да се крие  :-\

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #116 -: 21 Януари, 2011, 12:06:27 »
0

ADAMO & OLIVIA RUIZ CE GEORGES


 ;) :D *flower2* *flower1* *flower2* *drink7* *drink7* *drink7*

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #117 -: 01 Февруари, 2011, 04:53:44 »
0
 :)     Ай....   
Приказка за лека нощ

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #118 -: 04 Май, 2011, 01:18:40 »
+1
Тoto Cutugno - Buona Notte - превод
    :)