Автор Тема: WWIII?  (Прочетена 131416 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: WWIII?
« Отговор #255 -: 21 Септември, 2012, 13:31:38 »
0

Как мислите,възможно ли е да сме толкова ЛУДИ ?
Не съм сигурен, че става въпрос за лудост. По-скоро става дума за безизходица.
Напреженията и дисбалансите растат, а няма къде да се "изнесе" и прехвърли лошата карта.
При сегашното статукво и култура (разбирай култура във възможно най-разширен смисъл) системата не може да бъде ремонтирана.
Би ли могъл някой "нелуд", който се радва на високо уважение, притежава има изключително голямо обществено влияние и е безспорен носител на общочовешки морал, ценности и добродетели, да пледира драматично и развълнувано:  Хора опомнете се, не виждате ли, накъде отиваме!?
Може, разбира се!
Ако искрено му се обърне внимание, моментално на дневен ред трябва да се постави един много важен въпрос: Как да разпределим поновому собствеността (и ресурсите), а оттам и властта?
Или: сменяме чипа и на новото устройство е записано, че собственост и власт са празни множества!?

Очевидно тези въпроси не могат да намерят  "обществено удовлетворителен" отговор. В модела е включено, че тези нещо се взимат (в битка, под една или друга форма), те не се дават. А и освен това имат огромно значение и влияние върху представите, вярванията и стремежите ни като вид.

Е, Ще разправят врели-некипели.
И дотам.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: WWIII?
« Отговор #256 -: 21 Септември, 2012, 14:22:39 »
+1

Чипът отдавна е подменен защото всичко това е илюзорно. Тези множества са били винаги кухи, и въпреки това, неистовият стремеж към тях винаги си стои.
Не разбирах какво е матрицата, не разбирам и сега, но я виждам. Не разбирам, защо много хора не я виждат, и вероятно, затова и не се опитват да бягат.
Всячески се опитвам да стоя настрана от нея, едва ли ще успея, а може би и да съм в нея, а аз да не знам.
Матрицата - това е илюзията с която се води тълпата? Аз съм част от нея ... Вчера беше една илюзия, днес друга, утре трета. Чип с илюзии.

И все пак, дано успеем да съхраним всичко онова, което не се измерва с пари, с власт,
или другото множество - на странниците. 

 *flower2*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: WWIII?
« Отговор #257 -: 21 Септември, 2012, 22:35:52 »
0

Чипът отдавна е подменен защото всичко това е илюзорно. Тези множества са били винаги кухи, и въпреки това, неистовият стремеж към тях винаги си стои.
Не разбирах какво е матрицата, не разбирам и сега, но я виждам. Не разбирам, защо много хора не я виждат, и вероятно, затова и не се опитват да бягат.
Всячески се опитвам да стоя настрана от нея, едва ли ще успея, а може би и да съм в нея, а аз да не знам.
Матрицата - това е илюзията с която се води тълпата? Аз съм част от нея ... Вчера беше една илюзия, днес друга, утре трета. Чип с илюзии.

И все пак, дано успеем да съхраним всичко онова, което не се измерва с пари, с власт,
или другото множество - на странниците. 

 *flower2*
Много интересна гледна точка, а и представена много живо и увлекателно.
Не си падам много по тези действия, ама кликам  и имаш "пчелички" от мен, или както им се вика там.

Поздрави
*drink3*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: WWIII?
« Отговор #258 -: 22 Септември, 2012, 08:29:40 »
0
Ей го инатливия Горо.  *heart*Що не го публикуваш в този раздел, а правиш разни препратки тук, извън темата за задевачницата?

И ти си толкова грешен, колкото и Начев. Искате негласно смяна на системата, (или както я наричате матрицата, защото показва огромни дефекти), а не знаете че тази матрица ви създава условия за живот – такива, които никога не бихте могли да си изработите със собствените си ръце и умения. 

Матрицата е измислена така, че периферията на света да работи за добруването на Златния един милиард. Много се надявам, ние да сме от този златен милиард. Получават се едни вътрешни водовъртежи, такъв например е Германия и страните от ЕС , вторият водовъртеж е САЩ –Канада- Карибски държави. Следва Азиатския – Китай, Япония, Индия, след това е и Арабския и Африканския– снабдителя за суровините.

Има достатъчно умни глави. Навсякъде по света. Но ние не ги познаваме. Тяхната задача е да се продължи добруването на едни, за сметка на други. Ето оттук е започнало и продължава печатането на пари, дирижираната инфлация, подкупите и рушветите, Сименс и банковото задлъжняване. Защото това създаде условия периферията да се подчинява на центробежните сили, без особен зор. (Нито пари със златно покритие, нито пък – огромни военни разходи.) Ако нещо се бунтуват, включват се самолетоносачи, бомби и разни други такива играчки.

Не си мислете, че като не сте наясно с техните замисли, те са в безизходица.

Например Горо все разправя, че Каките в политиката в Европа били проблем, като непрекъснато забравя своята изначална теория, че светът е мъжки и ще смачка на магистралата всяка кучка, допуснала мисълта, че нещо зависи от нея.   :)

Противоречие. Да. Но какво толкова..

Сега били виновни шофьорите. Ами не допускаш ли, че шофоьорите са длъжни да пазят курса на колата ( независимо дали е Трабант или Лексус) и са снабдени с автопилот, който в случай на несъответствие, вкарва колата в правилния коловоз?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: WWIII?
« Отговор #259 -: 22 Септември, 2012, 11:15:23 »
0

Глобалче,
Да видим, кой на кого ще отиде на гости. Начев или Жоро.  :D *drinks*

Добруване на 1млрд? Каква е дефиницията за добруване? Може би едно множество с промиване на мозъците и унифициране на мисленето.
Под строй:

Пред нас са блеснали житаааата,
окъпани от топъл дъжд
и ний вървим вървим вървим нататаааатък
и няма край, и няма край
на шир и длъж

И всеки се надява да е извън матрицата - в този 1млрд. Хъм ...

 *flower1*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: WWIII?
« Отговор #260 -: 22 Септември, 2012, 12:18:29 »
0


Добруване на 1млрд? Каква е дефиницията за добруване? Може би едно множество с промиване на мозъците и унифициране на мисленето.

 *flower1*

Сега оставаше и да дам дефиниция за понятието „Добруване”!
Всеки случай, ще ти кажа, че това е състояние, при което потребяваш повече, отколкото си произвел. (България, според мен е в това число.)

Ако съществуваше златно-доларовия стандарт, и ако в междудържавните отношения съществуваше истинска справедливост, ( за която тук много си милее),  то тогава нефта, който се купува предимно от арабския пазар, щеше моментално да насочва всички спестени пари на европейските държави и да пълни техните (арабски) хазни. За много кратко време, те биха станала свръх-богати, биха наложили своите модели на поведение, тяхна религия и т.н.

Разбира се, правя уговорката, че износители на суровини са и други държави. ( Сещам се за Норвегия. Задайте си въпроса защо Норвегия не е член на ЕС и защо запази своята валутна единица???) .

Така или иначе, те пак са богати държави, но предимно на инфлацирали и губещи стойността си парични единици. При това в система, която друг контролира. ( ФЕД). Те имат правото основно да изнасят суровини за останалия свят, който чрез т.нар. „матрица” съумява да съхрани своето развитие за сметка на евтиното печатане на хартии, свръхзадлъжняването на по-простите и неуки държави, а някъде – и за сметка на продажността на политиците, от които страдат цели държави. Горо казва, че Каката била виновна. Аз пък казвам, че вашите политици са виновни. Сега, Горо ще каже, че лекарството е остракизъм. Добре де... Къде да е мястото на изгнанието на корумпираните политици – о.Света Елена или Сибир? Какво ще промени това?

А що се отнася до промиването на мозъци и унифициране на мисленето, няма друга формула, освен личната любознателност и интерес, които да й противодействат.
Ние в Европа се водим към онзи златен един милиард. Най-малкото имаме възможността да емигрираме към онези страни, които са център на водовъртежа, за да може да ползваме техните блага. Всичко зависи от личния избор. Докато за много страни в света изборът няма значение. Златният милиард не е най-доброто измислено нещо, но е по-добро от останалото съществуващо.  *flower1* *flower1**flower1*


nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: WWIII?
« Отговор #261 -: 22 Септември, 2012, 14:38:02 »
0
Глобал,
Думите ти прозвучаха така, че изглежда с Горо сме водили един безпредметен спор.
Случаят не е такъв.
Проблемите с Гърция имат една значителна обективна компонента (системна причина), която ние с Горо безгласно и джентълменски  "сме се споразумели" да не вкарваме като основа на разговора. Аз поне така съм го разбирал и си имах своите причини, той неговите виждания и причини.

Спорът вървеше основно в един, да го наречем Европейски план.
Разглеждахме основно частното проявление на примера на една Гърция на обективно съществуващи параметри на средата. За пълнота и справедливост трябва да се изтъкне, че Конкретната картина за Гърция се допълва още и от ред субективни фактори и обстоятелства (местни, европейски, културно-манталитетни и др.)

Само да не се възприеме казаното като знак, че спорът започва отново. Не и от моя страна. Сложили сме точка и толкова.
Пояснявам специално за теб. Споръэт водех не подтикван от желание да адвокатствам някому. Намирах обвиненията срещу една страна и особено срещу нейния временен лидер (при това жена) за неподходящи.
Водех спора с ясното съзнание, че не мога да предложа никакви смислени и реалистични варианти за промяна в правилата на играта (системата).
Оттам следват (поне) две основни следствия.
1. Ако не знаеш какво  точно искаш да постигнеш и не вярваш в него, не прави постъпки за промяна. Вероятността да стане по-лошо е напълно реална.
2. Заеми позиция, която отговаря на правилата (уважава статуквото). Дори когато това включва плащането на неприятни е тежки задължения. Последното не изключва да преговаряш за намаляване на бремето, но без да се пипа системата и по правилата.

Ти ме обявяваш за негласен противник на системата. Ако това е вярно, поне с Чърчил сме в един отбор. Ха!
Подобно опълчване би било очарователно, драматично и доста глупашко. Не харесвам нито една от тези роли,
да знаиш.

Засягаш и темата с безизходицата.
Нагнетяване на напрежение, Заплахата от прилагане на сила и използването на насилието не решават трайно никакъв проблем. В контекстна на темата, в която пишем в момента - WWIII?, това е доказателство за безизходица. Обърни внимание, че все пак сменихме терена. Вече не говорим за Гърция и Германия.
ИЗХОДИЦА  :) би било да намерят начин с думи кротки и убедителни, да убедят мен, или нека да кажем да речем НАС тук във форума, че като използват QE,  LTRO и подобни, нещата в световен мащаб ще се поправят.
И ние съвкупно да се втурнем да съзидаваме и да теглим кредити, които охотно ни се осигуряват. С тези кредити да купуваме имоти по цени от септември  2008 г. (за Бг.) с ясното съзнание, че вероятността да ни поканят да ги напуснем, е значителна.

Считаш ли това за реалистично?
Или може би мислиш, че бомбите и самолетоносачите предлагат изход?!
 

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: WWIII?
« Отговор #262 -: 22 Септември, 2012, 15:34:02 »
0
Да, разбира се Начев. Не съм проследявала из основи спора ви с Горо. Вие сте си преки участници, и вие си знаете по-добре на каква основа се е водил спора.

Естествено, ясно ми беше, че спора се води на Европейска територия. Но, като че ли изпуснахте един момент, а той е най-значителния в евро- политиката и става дума за държавата, провела след втората световна война плана Маршал.

Тя е структуро-определяща за нашите проблеми. Нещо, като скачените съдове. САЩ прави и разпространява инфлация във света, а в контекста и на Европа, най-богатите страни, които са в центъра на водовъртежа прибират парите, отдават ги на другите по-закъсали държави на по-висока лихва, тя на следващите държави - с още по-голяма лихва, защото тези държави са обичайно във висок риск. Но това са държавите от периферията на конкретния водовъртеж. Нормално е най-добрата икономика да прибира ползите, но заедно с това, тя става разпространител на заразата, а именно - високите лихви... Може би тук трябва да се пипнат нещата. Не е нормално Германия и Гърция, пък да не говорим за България да получават еднакъв кредитен рейтинг, за да има някакво осезаемо намаляване на лихвите...

Иначе, абсолютно съм съгласна с твоите следствия, изброени в две точки. :)

Направо ще си ги цитирам:
"1. Ако не знаеш какво  точно искаш да постигнеш и не вярваш в него, не прави постъпки за промяна. Вероятността да стане по-лошо е напълно реална.
2. Заеми позиция, която отговаря на правилата (уважава статуквото). Дори когато това включва плащането на неприятни е тежки задължения. Последното не изключва да преговаряш за намаляване на бремето, но без да се пипа системата и по правилата."
Сега, що се отнася до т.нар. негласен противник, мисля си, че включително и аз съм била за идеята за въвеждане на една балансирана парична политика ( т.е. налице е общо несъгласие), но както казваш, необходимо е да се знаят останалите последствия, за да се прибегне до промяна.( Мисля си, че досега не съм срещнала теория, която отчита всичко това. )

Най-главното - за безизходицата - ІІІ световна война: Как ще се води - с конвенционални оръжия или с ядрени бомби? Мисля си, всеки политик, от каквато и класа да е, си дава сметка, че при втория вариант може известно време да се живее в бомбоубежищата, но след това следва излизането на повърхността. Мисля си, че се дрънкат оръжия. Мисля си, че самолетоносачите и бомбите, освен че предлагат изход, са и главна спирачка за необмислени действия на държавите в целия свят.




Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: WWIII?
« Отговор #263 -: 22 Септември, 2012, 17:30:45 »
0
Музе, това изрових за теб:
MATRIX The REAL MATRIX

Ще перефразирам един незнаен автор: Най-добрият (продуктивният) роб е този, който си мисли, че е свободен.
И любимото ми:
Цитат
Не забравяйте, че тази планета не е модел за рационална мисъл и онова, което се счита за здрав разум тук, кара останалата част от вселената да настръхва.


Поздрави!



Скити,
Не знам, дали е най-продуктивният роб, но със сигурност, свободата прави робите, а не ограничаване и.
Благодаря! :) *drinks*

Глобалче,

Цитат
Сега оставаше и да дам дефиниция за понятието „Добруване”!
Всеки случай, ще ти кажа, че това е състояние, при което потребяваш повече, отколкото си произвел. (България, според мен е в това число.)


Точно това, не е добруване, а поробване чрез задлъжняване. Поредната илюзия, с която се мачка и управлява, и хората стават малки човечЕта.

 *flower1*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: WWIII?
« Отговор #264 -: 22 Септември, 2012, 18:25:18 »
0


Точно това, не е добруване, а поробване чрез задлъжняване. Поредната илюзия, с която се мачка и управлява, и хората стават малки човечЕта.

 *flower1*

Всичко щеше да е изрядно, ако имаше някакъв начин вносът на инфлация ( което довежда до поскъпването на всичко) да се покрива освен проинфлационно в конкретната държава и от нейния валутен и фискален резерв. Когато източниците не достигат, щеш не щеш, отиваш към трупането на дълг. Това е част от матрицата. :) *flower1*

.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: WWIII?
« Отговор #265 -: 22 Септември, 2012, 19:02:34 »
0
Да, разбира се Начев. Не съм проследявала из основи спора ви с Горо. Вие сте си преки участници, и вие си знаете по-добре на каква основа се е водил спора.

Естествено, ясно ми беше, че спора се води на Европейска територия. Но, като че ли изпуснахте един момент,
Права си за това, не мога да отрека! Спорът не е воден в светлината на тази даденост. А тя е много важна.
Правилата се създават от силните и победителите.

Цитат
Най-главното - за безизходицата - ІІІ световна война: Как ще се води - с конвенционални оръжия или с ядрени бомби? Мисля си, всеки политик, от каквато и класа да е, си дава сметка, че при втория вариант може известно време да се живее в бомбоубежищата, но след това следва излизането на повърхността. Мисля си, че се дрънкат оръжия. Мисля си, че самолетоносачите и бомбите, освен че предлагат изход, са и главна спирачка за необмислени действия на държавите в целия свят.
Тя вече се води.
Трудно ми е да кажа от колко време точно. Има разни варианти за интерпретиране.
Друго в момента не мог ада кажа.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: WWIII?
« Отговор #266 -: 22 Септември, 2012, 19:41:54 »
0

Тя вече се води.
Трудно ми е да кажа от колко време точно. Има разни варианти за интерпретиране.
Друго в момента не мог ада кажа.

Е,точно световен конфликт /световна война/няма да е особено коректно да се нарече,защото със сигурност някои бивши империи в  състояние на дълъг процес на дезинтеграция не биха взели директно участие.Примерно Русия,Турция и Япония. В целия пък ЕС има един самолетоносач,френски.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: WWIII?
« Отговор #267 -: 22 Септември, 2012, 20:02:09 »
0
Е,точно световен конфликт /световна война/няма да е особено коректно да се нарече,защото със сигурност някои бивши империи в  състояние на дълъг процес на дезинтеграция не биха взели директно участие.Примерно Русия,Турция и Япония. В целия пък ЕС има един самолетоносач,френски.

Прав си, световна война в тесен смисъл (гореща война) няма.
Всичко останало е въпрос на дефиниции и интерпретации.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: WWIII?
« Отговор #268 -: 23 Септември, 2012, 11:54:52 »
0
Скити,
Не знам, дали е най-продуктивният роб, но със сигурност, свободата прави робите, а не ограничаване и.
Благодаря! :) *drinks*

Музичка, това не го разбрах. Как свободата прави робите и как ограничаването на свободата не прави роби?

Ех, Скити, това е част от моя тюрлю гювеч.  :D
Макар и да не съм силна по обясненията, ще се опитам да го обясня частично.

До един момент, кредитите не бяха достъпни за всички. Една част си работеха и разбираха от мотивация. Друга, понеже са свободни, решават, че им е нужна почивка и хоп - молба за напускане и айде на борсата. Нямат свободата да изтеглят едни пари, но не са роби.в този смисъл.
Когато кредитите станаха, когато ни заливаха папа рекламите, всеки имаше достъп до тях, всеки имаше свобода да взема. Следствието го знаем. Част от хората, за да си внасят вноските, започнаха да ходят в чужбина, да изработят сезонно някой лев  и да ги изсипят в банките, за да си погасят задълженията. Без претенции за работата, за условията (чиста проба роби). Друга част, дори и да са тук, се снишават, само и само да не ги изгонят от работа, обаче си казват - един път да стане еди какво си (например да продам нещо си) и ще съм свободен. Дано не забравят предишната свобода какво им е донесло.
По време на соца, нямаше свобода да се излиза навън, и макар да имаше кредити, изплащането им беше сигурно. Защото имаше "скрита" безработица. В резултат, имаше една армия от работещи "безработни", които ходеха на работа, да чакат да им свърши работното време, за да вземат заплата. Продуктивност - никаква.

Същото, според мен, е и на държавно ниво. Държавите имаха достъп, свободата, до едни "евтини" пари и се оформи групата на ПИИГС. Забележи, няма оценка на кредитен риск - има само задължения и извиване на ръце, с цел подчиняване.
Няма "разпни го" за поробителя (този който е дал парите без оценка на риска), а има "разпни го" за този, който е имал свободата да вземе парите и също не си е правил сметка преди да ги вземе.

Друг пример. По време на соца имаше ограничение за имотите. На семейство по 1 имот. Един, един(!), ама и грижите (робуването) около този имот са едни. Сега има свобода - колкото имоти искаш, можеш да ги имаш. Имотът обаче иска грижи. И ставаш роб на имоти. Вместо да бъдеш повече време, например на почивка, част от него отива за тях.

Трети пример ... в личен план.  Не знам дали ще ме разбереш... Ако искаш да си запазиш хората около теб (не само семейство, а и приятели) - дай им пълна свобода и ще бъдат най-верните. Сами ще се направят такива. Ако ги ограничаваш, изпитваш, изискваш от тях неща и т.н. ще избягат от теб, дори и да не е физически, но духовно със сигурност. Ако въпреки това, пак избягат, значи не си струва да са до теб, т.е. ти вече ти си им бил роб. Това е много грубо, защото точно там няма робство, или ми се иска да е така, но не знам, как да го обясня по друг начин.



Може би, защото ние, хората, не знаем какво да правим със свободата си; и защото освен свобода, има и отговорности. Границата между отговорност и робство е много тънка, и като че ли понякога си оправдаваме собственото робство с отговорност. Не знам ...

Дали (от цитираната от теб мисъл), е най-продуктивният роб, не мога да преценя. Вътрешно ми се иска да кажа, че най-продуктивният е този, който наистина е свободен, защото не е притиснат от обстоятелствата.

Тюрлю гювеч.  *rofl*

 *flower2*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: WWIII?
« Отговор #269 -: 26 Септември, 2012, 11:28:59 »
0
Ей ся станааме империя. Ай,  *drink4*
Трябва май само да си осигурим и съюзничеството на "македонците". Тях отдавни ги занимава един много важен въпрос: за копането на вразите! Предполага се, че имат опит и достижения.
А когато си тръгнал да правиш империя, трябва да имаш подготовка по този важен логистичен проблем.

Иначе, майтапът да остане настрана. Положението е много сериозно.
В тази връзка искам да съм справедлив, поне доколкото е възможно.
Не съм сигурен, дали на нашата окаяна страна не и беше отредена една много гадна роля, след организирането на този атентат в Бургас. Поне засега се държим прилично. Дано имаме добри съветници и истински приятели.
Въпросът: кой има интерес от това?  остава без ясен и еднозначен отговор.  Най-различни сили биха могли да опитат да извлекат някакви си там техни "ползи", да си реализират някакви намерения.
За важното и същественото  като цяло приемам и поведението на премиера. Оставяме настрана простотиите за дюнерджииниците. Нека да се отбележи, че намирам и за него добра приказка. Със сигурност на него му е оказван натиск, или поне някакви форми на натиск. Човекът държи, а това не е лесно. По-добре нека той се занимава с този въпрос, че ако остане в ръцете на външния ни министър, лошо!
Вярно, че дебелашки и нескопосано нарече британския премиер Дейвид, че били говорили и за трагедията, но не се подаде на внушението, че зад нея стои Хизбула. Вместо това изтъкна, че ние нямаме категорична информация за участието на Хизбула и поиска такава ако британските служби разполагат с нея.

Още по-характерно беше положението при срещата с Нетаняху. Със сигурност много им се искало да изкопчат от него едно признание, но добре, че не успяха. А положението беше деликатно. В  началото на мандата си ББ неколкократно се позоваваше на добрите си отношения с Нетаняху и на съветите, които е получил от него (вярон, в икономическата област).
Може и да сме в един отбор, но Бг си има свои интереси.

Много ми е неприятна мисълта, че това се случи в Бг защото е известно, че Бг е страна, която лесно се съгласява и вика "Да". Много страна сега искат вероятно да чуят едно "Да" от нас. А ето, че е дошъл момент да се казва и "Не".
Чисто човешки съчувствам на нашия премиер. Правилното му поведение да сега (без задължителните два, три зиг-зага) показва освен другото и това, че на този етап отвъд Атлантика все още не са поставили някакво ясно искане към него. Дано не го и направят!
Може ли да има сигурност в това за утре, обаче.
Тежка е царската корона, но това не отбива мераците на мнозина да я сложат на главата си.