Автор Тема: Крайградска къща или апартамент в центъра  (Прочетена 62954 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #135 -: 21 Август, 2010, 01:54:16 »
-1

П.П. Не си противореча защото дори и от една годишен да си там има неща които се изучават на университетско ниво, като типа къща разположение на стаите и защо е така, навици обреди и обичаи на възрожденските българи които вече са забравени. Пътни настилки между къщни пространства и други пространства на българите които ако те занимая ще те отегча въпреки че приемам да си кореняк Арбанасчанин :)

Виж,

аз съм аматьор, но доста съм чел, влючително и за възрожденската архитектура. Поне успях да разбера от къде произлиза понятието "в къщи" да кажем ;)

Иначе по Арбанаси като бяхме тинейджъри редовно наемахме по 1 къща за купони, беше 40 кинта на вечер и се сцепвахме от купон 30-40 човека, понеже са големи къщичките.

Ся се промениха малко нещата, стана по-скъпичко там, но както и да е ....

Нека да има хумор ;)

П.П.П. Лека и спокойна и панеляка не е проблема, проблема е нивото там, което тегли всички надолЕ. Надявам се да избягаш час по скоро оттам.

 *drink11* *drink11* *drink11*
« Последна редакция: 21 Август, 2010, 01:58:34 от marandi »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #136 -: 21 Август, 2010, 02:08:10 »
-1
Да в къщи е основното помещение с камината. Всеки уважаващ себе си майстор е градил камината на границата на стената между две помещения на къщата за да може топлината да остава вътре. Приземния етаж винаги е бил за добитъка. На втория етаж са се правели импровизирани тоалетни на които би завидяла и английската кралица от това време. Българина е бил много религиозен и е приготвял три вида хляб. Всеки празник е бил от огромно значение за бита на хората.
Пожелавам ти на теб Маранди лека нощ и не мисли за спасяването на моята панелна душа. Аз и моите опции ми вдъхват оптимизъм! :D *valcho*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Winnetou

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 27
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +4
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #137 -: 21 Август, 2010, 11:03:37 »
+2
Дали този който се кръжщава, чете или се въплъщава във  Винету- вожда на апачите- книга която съм чел когато бях в трети клас или този който чете Сьорен Киркегор и Жан Пол Сартр или футуролога  Алвин Тофлър.;)

Останах без думи ;-). Къде го този дето чете Киркегор и Жан-Пол Сартр (или Тофлър - в смисъл, че не е решил още кое да прочете ли? ;-) ). Аз виждам един хвалип***ко с тежък комплекс на тема селски произход и благосъстояние. Толкова тежък, че присъства в почти всеки пост.

Айде сполай на трола и като го видиш пак този дето чете Сартр, да му пратиш много здраве от необразованите индианци.
« Последна редакция: 21 Август, 2010, 11:05:40 от Winnetou »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #138 -: 21 Август, 2010, 12:51:45 »
0
Мaранди,

Ако трябва да бъдем точни, аз я напусках чалгата. Чалга, чалга - баш кючеци...  :D
Ми... то не бе криза, то не бяха горещини, човек припатква в един момент.  :D
Спокойно! Изчерпа ми се репертоарът от бисери . Чак за Коледа, ако ми дойде пак музата и ме вдъхнови...  :-\ :D

А сега сериозно. Аз също не харесвам чалга. Нито знам певиците, още по-малко песните им. Ако не е майтап, изобщо не отварям клиповете из музикалните сайтове. Както и не харесвам Лили Иванова.. Както и Веско Маринов... Има хора, които си ги харесват. И, не виждам нищо лошо в това. Музиката въздейства по различен начин, на различните хора. Това са музикални теми, които не са профилирани. Преди време, се ограничавах да пускам рок, метъл. Защото се "цапала" темата. Харесвам лиричните, тъжните песни, но не мога нонстоп да ги слушам. Едва, когато се включи Регатка, едва ли не, оспамихме с нея музикалните темите с рок. Затова, не е хубаво да се правят забележки... Кой каквото си харесва, нека да си го пуска. Не винаги музиката определя доколко човек е стойностен или не.

 *drink11*

Собственик,

Твоята любима актриса има дете, което се справя и представя блестящо. Както и тя. Което и костваше мнооого бачкане, ще и коства и занапред. Изобщо, ако търсиш несломим  несломим дух - при нея е със сигурност...
Добрият тон е двустранен процес. Виждаш, снощи се е получило. Т.е. пак да ти кажа. От теб си зависи, не от когото и да е било.
 *drink11*

По темата. Харесвам къща, но в града. От старите, с каменните основи, мазето със сводове.
 Поддръжката на къща е далеч по-голяма, от тази на апартамент. Не само като средства, но и като време. Имотите, преди всичко отговорност и задължения.

P.S. Една песен съм изпуснала. Да отида ли да я пусна...   :-\ :D :D :D *drink11*

« Последна редакция: 21 Август, 2010, 12:53:17 от Muza »

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #139 -: 21 Август, 2010, 13:10:31 »
0
Поддръжката на къща е далеч по-голяма, от тази на апартамент. Не само като средства, но и като време. Имотите, преди всичко отговорност и задължения.

Това често съм го срещал. Какво точно имате предвид?
Не съм живял в къща, но имам намерение да живея и то не в града.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #140 -: 21 Август, 2010, 14:55:09 »
0
quote author=Winnetou link=topic=70.msg11118#msg11118 date=1282377817]
Дали този който се кръжщава, чете или се въплъщава във  Винету- вожда на апачите- книга която съм чел когато бях в трети клас или този който чете Сьорен Киркегор и Жан Пол Сартр или футуролога  Алвин Тофлър.;)

Останах без думи ;-). Къде го този дето чете Киркегор и Жан-Пол Сартр (или Тофлър - в смисъл, че не е решил още кое да прочете ли? ;-) ). Аз виждам един хвалип***ко с тежък комплекс на тема селски произход и благосъстояние. Толкова тежък, че присъства в почти всеки пост.

Айде сполай на трола и като го видиш пак този дето чете Сартр, да му пратиш много здраве от необразованите индианци.
[/quote
=-=-=--=====-
=-=-=-=-=-=-=-=
=-=-=-=-=-=-=-=-

факта, че се обръщаш ту в първо ту в трето лице в една смислова форма е достатъчно показателен за грамотността ти. Но това сигурно се дължи на факта че вместо Сартр четеш К. Май. :D :D :D. Другото с което те свързвам че ти си от най-истеричните и патологични сривльовци. Какво се случи със дупката на дъното на цените? И ти някога нещо закупи ли си? Дори нова батерия за душ, като част от интериора на НИ? Не ми отговаряй знам, тесно е в квартирката. Освен тесно ще бъде и скъпо, хазяите изедници, а собствениците омразни надувковци. Айде не ме занимавай с комплексите си, защото смятам да си пийна една мента със спрайт за аперитив. *drink3*
[/quote]
« Последна редакция: 21 Август, 2010, 15:44:32 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #141 -: 21 Август, 2010, 17:10:45 »
-1
Марадни, твоя приятел с парцелите в Арбанаси и Златни пясъци защо да се удави? Парцелите са стрували 3000000 евро, сега струват 1500000. Пак си плува човека, даже много херо ще му завидят. 

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #142 -: 21 Август, 2010, 17:24:50 »
0
Поддръжката на къща е далеч по-голяма, от тази на апартамент. Не само като средства, но и като време. Имотите, преди всичко отговорност и задължения.

Това често съм го срещал. Какво точно имате предвид?
Не съм живял в къща, но имам намерение да живея и то не в града.

Това, което имаш повече за разлика от апартамента, е покрив и двор - и двете изцяло твои. за останалото няма сериозна разлика.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #143 -: 21 Август, 2010, 18:48:28 »
0
Поддръжката на къща е далеч по-голяма, от тази на апартамент. Не само като средства, но и като време. Имотите, преди всичко отговорност и задължения.

Това често съм го срещал. Какво точно имате предвид?
Не съм живял в къща, но имам намерение да живея и то не в града.

Това, което имаш повече за разлика от апартамента, е покрив и двор - и двете изцяло твои. за останалото няма сериозна разлика.

Мислих, че имат предвид това, че в къщата се нанасят след като оправят една стая, а останалите ги правят впоследствие. А някои къщи не са измазани външно и до ден днешен.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #144 -: 21 Август, 2010, 19:22:30 »
0
ами то Муза спомена поддръжка а не груб строеж. Някои ентусиасти или откровени мошеници твърдят че са готови да налеят 400 бона за къща в провинцията която после не би се продала и за 40 ама нейсе. :D Отново на преден план изпъква локацията, а не апартамент или къща. За мен въпроса се свежда до избора колко независим искаш да бъдеш? Независимостта на собствения имот /разбирай каща  с двор/ се заплаща от по-голямите разходи за поддръжка и повечето труд който се налага. Примерно да ринеш сняг в двора и пред къщата. Ако се отопляваш на дърва да ги мъкнеш и цепиш, почистването на есенни листа, зазимяване на чешми и шахти, поддръжка на покрива след тежка зима или паднала градушка, чистене на комини.  Да не говорим ако е селска къщата колко още работа ще си намериш. Мен лично тези дейности не ме притесняват особено много в сравнение с перспективата да забравя за някои "хубави" съседи в блока. А пък тихите вечери на  теферич под астмата в двора и пещите щурци на свечеряване под фенера с мека светлина са незамими с нито един пиано бар в столицата.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #145 -: 21 Август, 2010, 19:29:36 »
0
ами то Муза спомена поддръжка а не груб строеж. Някои ентусиасти или откровени мошеници твърдят че са готови да налеят 400 бона за къща в провинцията която после не би се продала и за 40 ама нейсе. :D

Помниш като флашка. А и не бързам вече оценката е на 350. Ти продаваш ли?
« Последна редакция: 21 Август, 2010, 19:34:47 от valio1900 »

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #146 -: 21 Август, 2010, 20:04:06 »
0
Мислих, че имат предвид това, че в къщата се нанасят след като оправят една стая, а останалите ги правят впоследствие. А някои къщи не са измазани външно и до ден днешен.

Аз говорех сериозно.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #147 -: 21 Август, 2010, 20:11:12 »
0
Аз говорех сериозно.

Ако говорим сериозно - къщата няма алтернатива. Опитите да се открият недостатъци на къщите са жалки. Но ако всички живеем в къщи няма да стонат земеделски земи.

ПС. И ако е толкова скъп живота в къща, защо ромите живеят в къщи?
« Последна редакция: 21 Август, 2010, 20:14:45 от valio1900 »

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #148 -: 21 Август, 2010, 20:30:30 »
0
Ако говорим сериозно - къщата няма алтернатива. Опитите да се открият недостатъци на къщите са жалки. Но ако всички живеем в къщи няма да стонат земеделски земи.

ПС. И ако е толкова скъп живота в къща, защо ромите живеят в къщи?

Къщата сама по себе си няма недостатъци, отнесена към апартамента. 'Недостатъците' са всъщност пречки от различно естество - финанси, комуникации, псевдо топ локации и прочие.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #149 -: 21 Август, 2010, 20:43:32 »
0
Ако говорим сериозно - къщата няма алтернатива. Опитите да се открият недостатъци на къщите са жалки. Но ако всички живеем в къщи няма да стонат земеделски земи.

ПС. И ако е толкова скъп живота в къща, защо ромите живеят в къщи?

Къщата сама по себе си няма недостатъци, отнесена към апартамента. 'Недостатъците' са всъщност пречки от различно естество - финанси, комуникации, псевдо топ локации и прочие.
Дойдохме си на думата. Хора които плащат по 150-200 Кевро защо си купуват апартамент?
Сигурно за да са наблизко до работното място и да не си купуват кола? Уви и това не е имат кола и то не една. Отговора ме мъчи и все още нямам обяснение. Има един отговор, но ще прозвучи кофти - защото са прости ( особенно тези с кредити ).