Автор Тема: Крайградска къща или апартамент в центъра  (Прочетена 62567 пъти)

nearvana

  • Гост
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #90 -: 16 Август, 2010, 00:06:32 »
0
Ей от тая статия     http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2008/10/03/559186_otrovni_sdelki/       ми е останало някакво съмнение че варненското езеро може и да крие екологични рискове. Става въпрос за евентуална сделка за рязане на кораби ама ... КРЗ-то така или иначе едва ли работи с особено чисто технологии.  Въобще не познавам района но от влака се виждат едни разпадащи се кораби които си носят риск от замърсяване с азбест и други глезотийки. Ако става въпрос за тотално друго място се извинявам предварително за вълната от параноя след слънчевите впечетления от предишните постове  *drink11*

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #91 -: 16 Август, 2010, 08:37:22 »
0
КРЗ се намира извън езерото и не е реална опасност в случая ;) В самото езеро се намират други два кораборемонтни завода. Онези полупотънали кораби нямат нищо общо с тях. Езерото си е замърсено, няма спор. За плаж и къпане не е много подходящо мястото, най-малкото защото брегът е предимно тинест пред Казашко, но аз съм наясно с това.
Въпреки всичко имотът си има своя чар и уникалност като разположение.
Естествено, имаше и някои неща, които не ми харесаха в него:
1. Ширината на парцела е едва 8 м. Иначе е 300м2
2. къщата реално е на калкан със съседните. Не знам доколко това не е в несъответствие с разните отстояния. На задната стая на втория етаж има прозорец, който се пада на калкана реално. Има акт 16 иначе.
3. Постойката реално е частично вкопана в земята заради денивелацията на имота

Това се сещам като впечатления от отгледа.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #92 -: 17 Август, 2010, 22:20:43 »
-3
Мой колега си построи къща в Требич.

Когато му ходим на гости, жената все е кисела, защото ми усеща настроението и доволната физиономия от барбекюто на двора.

Киселото й става все по- задълбочено, когато отчита факта, че до центъра сме за 15 мин. - говоря за почивен ден.

А колегата се е заклел че ще си направи сепуку с нокторезачка, ако попадне пак в лапите на Топлофикация.

Странно, но там вечер се чуват щурци, а не спиртосани тийнейджъри от Борисовата градина.





ТРЕБИЧ, ТРЕБИЧ, ТРЕБИЧ! Ти щур ли си? Няма такова тъпо село. 15 минути през индустриална зона и Илиянци, което е още по гнусно. И ЩЕ ОБРЕЧЕШ ОСВЕН ЖЕНАТА И ДЕЦАТА СИ ДА БЪДАТ ЗАВИСИМИ ОТ ШОФЬОРЛЪКА ТИ ЕЖЕДНЕВЕН. Барбекю или смрад на овце и дървени шопи и роми? Требич го познавам като дланта си. Питай попа какво се случи с оброчния кръст? Питай кои са братята превзели цялата обработваема земя. Питай на караулката на требич колко смъртни случая има на година? И питай като си на теферич и чакаш барбекюто вечер колко кръв са излочили от теб комарите? Те не са кръвожадни само като се появят и кучето ги лае.....

........
За мен няма или или ..... има къща с двор в центъра на големия град. Вярно не всеки може да си позволи седем цифрена сума но това е истината!
« Последна редакция: 17 Август, 2010, 22:23:15 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #93 -: 17 Август, 2010, 23:02:35 »
+1
За мен няма или или ..... има къща с двор в центъра на големия град. Вярно не всеки може да си позволи седем цифрена сума но това е истината!

Я, я кажи какво е усещането в къщата с двор в центъра на големия град, че винаги съм искал и аз такава  :-[

nearvana

  • Гост
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #94 -: 18 Август, 2010, 00:44:37 »
0
КРЗ се намира извън езерото и не е реална опасност в случая ;)  ....


сори, понеже в цитираната статия се казва
"
Андриан Евтимов, председател на управителния съвет на Българска морска камара, която обединява фирмите от морската индустрия, отбеляза, че подобна идея във вътрешен водоем като Варненското езеро може да се нарече кошмарна. "При обработката на корабите има много елементи, които замърсяват, най-вече азбест. Освен това в момента ние нямаме ресурс да обработваме пълноценно отпадните води само от корабите, които посещават пристанищата. Въпросът е къде ще се съберат остатъчните води при такова производство", казва той.
"

реших че става въпрос за езерото. Очевадно е че си нямам понятие къде е КРЗ-то ....

За подобни пари има доста привлекателни предложения на север от варна - например това  http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j126952577014908&f1=details
или тези
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1k122172150124043&f1=details
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j126096255632237&f1=details

Аз лично гледах по-евтините ... поради финансови причини но изброените горе не изглеждат зле според мен.

 *drink11*

KOTARAK13

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #95 -: 18 Август, 2010, 10:54:02 »
0
Тази къща на Златните изглежда доста добре. Само не знам дали не е до свлачището. И аз се оглеждам и Ви чета от около година, но според мен има още да слизат цените. Миналата година, есента например гледах една много добра чисто нова къща в с. Изгрев за 50 К, но на мен ми е малко далечко. Все пак може да отида да я видя. Би било добре и Варненци да си помагаме с идеи и инфо около къщите във вилаета.
поздрави.  :D

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #96 -: 18 Август, 2010, 11:44:08 »
0
сори, понеже в цитираната статия се казва
"
....
"

реших че става въпрос за езерото. Очевадно е че си нямам понятие къде е КРЗ-то ....

Явно за езерото става дума, но под 'КРЗ' се подразбира КРЗ "Одесос" по принцип ;)

Иначе не съм прочел още статията, защото съм си забравил регистрацията, а новата ми се бави  :-[

nearvana

  • Гост
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #97 -: 18 Август, 2010, 15:39:46 »
0
Става въпрос за КРЗ флотски арсенал. Материала е от 2008ма така че явно сделката  се е разсъхнала,  но поне остава инфото че старите кораби по принцип съдържат  сериозни отрови като азбест, стари масла и други и крият много сериозен екологичен риск при неправилно унищожаване или  ремонт. И това е особено опасно в затворен водоем.   Аз лично бих имал едно наум за варненското езеро и по-скоро бих търсил на север от варна - съответно няма как да е на първа линия за тази цена де. Пак повтарям че не съм запознат в детайли и дори не съм от варна ами само съм фен :)

 *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #98 -: 18 Август, 2010, 15:49:04 »
0
съответно няма как да е на първа линия за тази цена де.

 *drink11*

Абе като говорим за София все "голямото земетресение" което ще я изравни със земята ни е в главата, ама си мисля че в следващите 20-30 години, вероятността къщите на първа линия при вас да са станали подводни, е по-голяма :) Не е ли много рисково това "първа линия"

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #99 -: 18 Август, 2010, 20:26:29 »
0
Абе като говорим за София все "голямото земетресение" което ще я изравни със земята ни е в главата, ама си мисля че в следващите 20-30 години, вероятността къщите на първа линия при вас да са станали подводни, е по-голяма :) Не е ли много рисково това "първа линия"

Е първа линия не почва от 0м надморска височина, но дори и да беше така, винаги можем да почерпим от Венецианския модел (визирам града, не епохата :)). А езерото пък му трябва един шлюз и забравяме за покачването на нивото на Световния океан. Ето още една причина да се търси имот в Казашко  :D

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #100 -: 18 Август, 2010, 20:50:20 »
0
Ако има зверско земетресение в София, може ако оцелея да си построя колиба върху парцела отново, но първата линия под вода трудно ще пресушиш като блато! ;) :-X И пак мога да кажа че няма или или. Нищо чудно гларусите да ги сполетят и двете бедствия. Да не забравяме скорошното земетресение близо до Каварна, което си е близо до Варна. *drink5* Нали идва 2012г. кво ви дреме?
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #101 -: 18 Август, 2010, 21:06:40 »
0
За мен няма или или ..... има къща с двор в центъра на големия град. Вярно не всеки може да си позволи седем цифрена сума но това е истината!

Я, я кажи какво е усещането в къщата с двор в центъра на големия град, че винаги съм искал и аз такава  :-[

....

Абе моята не е точно в центъра, но е на 300 метра от широкия център. Усещането е че притежаваш съкровището на граф Монте Кристо.  И то не е ипотекирано, не е обект на Кушлев и не може да бъде. По предложенията които съм получавал имам чувството, че съм богат, макар че живея скромно и не се изхвърлям никога за нищо. Аз не съм консуматор, а се радвам на потенциала. Когато вляза в банка, отначало ме гледат като някакъв пропаднал клошар ако поискам кредит, но като ме проучат и обръщат монетата. Господине това, господине онова. Аз тогава започвам моята уклончива игра докато не постигна най-добрите условия.  Най голямата тъпня на българите е като видят отнякъде че могат да изкопчат нещо да си мислят че могат лесно да те омаят. За мен най-богатите имат изключителна финансова култура. Чел съм историята на всички най-богати хора. Силно са ме впечатлили хора като собственика на Икея и Хайнекен. Ако един обикновен клошар каквито са разни финансови консултанти и брокери излъже богаташ, ще си изплюя всички думи обратно. Затова са ми смешни разни дребни часовникарски колелца като Асен 1975 дето ме ЧУМОТРЪШКАТ, които си мислят че като разбират от финансови инструменти ще спечелят. Печелят винаги търпеливите и тези които не са готови на сделка на всяка цена както и на бързи превъртания на парите.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #102 -: 18 Август, 2010, 21:37:28 »
0
Печелят винаги търпеливите и тези които не са готови на сделка на всяка цена както и на бързи превъртания на парите.

Това означава ли да очакаме цените на НИ да достигнат разумни граници... Е49.95 м2 в идеален център на столицата... :P :D :) Апропо, Собственик имаш ли любим квартал (град) в България, където би искал да живееш? Аз лично обожавам старопрестолният град - няма такъв синхрон в градоустройството и достолепие. Дори заводът на Болярка се слива с околната обстановка.

Пайо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-1
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #103 -: 18 Август, 2010, 22:04:00 »
0
Доколкото знам всички се стремим към бързи превъртания на парите! Нали големия проблем е ,че в момента става бавно! Освен тези които са на заплата - тях не ги притеснява.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #104 -: 18 Август, 2010, 22:10:29 »
0
Печелят винаги търпеливите и тези които не са готови на сделка на всяка цена както и на бързи превъртания на парите.

Това означава ли да очакаме цените на НИ да достигнат разумни граници... Е49.95 м2 в идеален център на столицата... :P :D :) Апропо, Собственик имаш ли любим квартал (град) в България, където би искал да живееш? Аз лично обожавам старопрестолният град - няма такъв синхрон в градоустройството и достолепие. Дори заводът на Болярка се слива с околната обстановка.
...
......
Естествено че такива цени няма и няма и да има. ВТ. ми харесва, но едва ли като най-доброто място. Най- фенско селище в БГ е Ковачевица. Това е вълшебно място. Иначе всички селяци се комплексирате от цените в Софето :D *drink5*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.