Анкета

Какъв да е домейна (няма да трябват пререгистрации или "местене") всичко е автоматично (т.е. само мой труд - безплатно :) )

forum.sobstvenik.com
3 (5.8%)
fimoti.com
49 (94.2%)

Общ брой гласове: 48

Автор Тема: Нека гласуваме явно за домейна на форума, това ще реши и "другия въпрос"  (Прочетена 41130 пъти)

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
  Дали това е първото изпитание? Ако е така, по-добре сега.
  Оформил съм си позиция как да гласувам. Но ми се струва по-разумно да отложим старта на анкетата с ден-два. Защото може нещо да съм пропуснал или недоразбрал. Знам само, че Скитър направи може би най-важното - отвори вратата към "чистия въздух" и ни покани там. Додо отдели маса време и енергия за да ни е по-удобно, не ми се вярва и Оунъра да е стоял само като наблюдател, без да свърши нещо полезно. Както и хора като Муза, Барба и сигурно и други. Та не се чувствам много комфортно аз, предимно четящ и участвал в стартирането на този форум единствено с емоцията си / не че е за пренебрегване /, рязко да се намесвам в този момент. Защото с това си действие поемам отговорност, а бих искал още малко яснота.
  Предлагам за ден-два Скитър,Додо,Оунър,Барба и хората, към които те решат да се обърнат, да изяснят спокойно вижданията и идеите си първо помежду си, след това да се включим и ние с въпроси и коментари и анкети.

  П.С. Малее, май много дълго съм го писал този пост..
   
« Последна редакция: 16 Май, 2010, 18:34:21 от чи-чов-ци »

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Ние хубаво си гласуваме, но предполагам, че ще трябват и парички за всичко това. Не мога да изчета всичко, може  някъде да сте решавали и това, така че казвайте какво е нужно, да се включваме с някоя стИнка, че само с мерак няма да стане тая работа.
За наименованието ми се струва, че трябва да е кратко, точно, ясно и лесно.

Елиса, не е само до стотинка, концепция трябва, план краткосрочен дългосрочен, бачкатори - не само  на ентусиазъм, незнам колко от хората тук осъзнават при добре структуриран план / без джафканици/ в какво може да се превърне МЯСТОТО.

Понеже сега съм зациклил с други неща, довечера ще пусна отделна тема с обосновка, кое/ как/ защо - според моето скромно мнение  8)


acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
оунъре, ако искаш наистина да обориш съмненията за личен интерес просто гласувай за fimoti.com, вместо да се опитваш да изместваш темата с въпроса "ама защо това гласуване"

ясно е че добра подредба в резултатите на гугъл може да се капитализира ...


аз лично харесвам идеята на барба за някаква обща собственост на най-активните форумци. в такъв смисъл беше и по-предния ми пост в темата на асен1975. мисля че е лесно  домейна да се регистрира на няколко имена, но ако трябва да е още по-формално е лесно и бързо да се регистрира управляващо дружество.
все пак понеже идеята е на скайтера съм също така  абсолютно ок той да  е собственика като за начало, а в последствие собственици да са тези които пишат най-много и най-качествено във форума - това може да се измери на база кликове, одобрения и тн.

Нямам намерение да оборвам никакви съмнения.
Най голямото съмнение съм си аз самия.
Та чета за кликове, качество на писане, жури, собственици, управляващо дружество, някоя и друга акция на корифеите.
Супер свободен форум откривам.Некомерсиален.Капитализиране на позиции.
На някой му замириса на пари.

Ентусиазма на група хора не може да бъде купен.
Усещам се като част от общност с добри намерения, и ясна позиция.
Повече обяснения само ще разводнят същината.

и...подължаваш да се правиш на приятно разсеян.......никой не е гласувал до сега за теб,освен муза,която "искала" да чуе мнението на скитъра....
     
     наистина е безсмислено да продължаваш да играеш "собственик"...

Така де.
Кажи поне какъв процент си си заплюл от ентусиазма на групата.
И каква ще е таксата за да четем високоумните ти писания.

таксата е ти да нямаш нищо общо с новия сайт!

Таксата е ясна.
Кажи си процентчетата жалки.

исках да се събереме повече хора и форума да бъде като комуна,което явно няма да стане,защото не всички имат моето мислене....например други не харесват пунди,нито явно сямат,че куку има място.......
   хубаво,щом е  така,нека е така.....
  че дори и да имам някакъв келепир от това,моят ще отива за благотворителност.....сто пъти казвах,че съм против правенето на пари,сто пъти казвах,че нарочно съм отказвал на предложения да отварям мой сайт.
      колкото и да ти е трудно,не всички хора мислят като теб.....не си прави изводи от твоите мисли и да решаваш,че и аз съм същия.......
     не съм като теб в бизнеса с имоти,не страдам от "декапитализация",
аз съм надскочил парите като главна цел отдавна........съмявам се,че ще ме разбереш,защото нито имаш капитала да си позволиш,а ако някога го имаш,ще продължаваш да трепериш от алчност да го множиш......
   

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Припомням на Асен, на Оунъра и на останалите, че темата е пусната за гласуване относно основният домейн на форума:

forum.sobstvenik.com или fimoti.com

Приканвам ви тук да дадете гласът си, а да спорите в "другата" тема, като оставим тази стриктно за гласуване. *beer*

И пак ще попитам.

За какво е гласуването.
За името.
За принципа.
за идеята.
За комерсиализацията.

За тона на форума.
За да се избегнат възникнали проблеми тук.
Или за нещо друго неясно на неосведомените и  за да угодим на Асеня.

+ домейна решава и въпроса за собствеността
I say what I do and do what I say.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Припомням на Асен, на Оунъра и на останалите, че темата е пусната за гласуване относно основният домейн на форума:

forum.sobstvenik.com или fimoti.com

Приканвам ви тук да дадете гласът си, а да спорите в "другата" тема, като оставим тази стриктно за гласуване. *beer*

И пак ще попитам.

За какво е гласуването.
За името.
За принципа.
за идеята.
За комерсиализацията.

За тона на форума.
За да се избегнат възникнали проблеми тук.
Или за нещо друго неясно на неосведомените и  за да угодим на Асеня.

+ домейна решава и въпроса за собствеността

Да разширим анкетата тогава.
За да е ясно кой какво иска.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
аз бях до тук.не смятам да губя още един ден от уикенда си с спорове,които вече са решени.всички са за скитъра и додо.очаквам действия!

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
аз бях до тук.не смятам да губя още един ден от уикенда си с спорове,които вече са решени.всички са за скитъра и додо.очаквам действия!

Очакваш или нареждаш да се действа.
Дай ценни указания.
Че каквито сме овце пак ще объркаме нещо.
И недай си боже да не ти хареса. :o
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
На позиция съм, че пак се бърза.
Далеч съм от мисълта, че сме направили идеалният форум, но съм убеден, че всички влагат усилия за това.
И точно за това, към тоя момент всички тези дебати ми се виждат прибързани, внасящи излишно напрежение между нас.
Ако искате да местите форума - не възразявам. Но тук за момента ми е достатъчно комфортно, за да виждам основателна причина за това.
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

chukich

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +1/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Добре де, аз не мога да разбера едно нещо. Вие всичките се чудите какво да правите все казвате, че Оунър има користни цели и се опитва да ви изиграе. Добре. Аз като наблюдаващ тук джафканицата, ви предлагам следното:
Вариант 1:
- Купувате си хостинг от ето тези http://www.superhosting.bg/ или тези http://host.bg/
- Инсталирате си форум там.
- Местите си базата данни с информацията от този форум там.
- Готово, няма сърдити, Оунър няма допир до новия хостинг и новия форум.

Вариант 2:
Седите си както сте си сега и се джафкате кой да вземе домейна и кой да вземе хостинга, кой да е модератор и кой администратор.

Като имате подозрения за Оунър, че е искал да намаже от известност или там нещо друго което може да се прихване като плюс от форума, то директно си ползвайте нов хостинг.
Не виждам какъв е проблема. Или благодарите на Оунър, че ви е предоставил хостинга, или се махате. Какъв е проблема? Като нямате доверие на един човек то не му се доверявайте и нямайте допирни точки с него. Вие искате хем така, хем иначе, хем и се чудите как финансиране на правите, еми не става. Или така или иначе, не може хем к*ра до края хем и душата в рая.

Тоест според мен имате 2 пътя:
1. Благодарите на Оунър, че ви е дал хостинг и му се извинявате, че сте го заподозряли в нещо в което той може и реално да не е виновен.
2. Купувате си хостинг, и си местите нещата там, и си се отделятe.

Така де, приятели - приятели, но сиренето с пари. Който иска - иска, който не иска - хайде довиждане.
« Последна редакция: 16 Май, 2010, 18:59:06 от chukich »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Припомням на Асен, на Оунъра и на останалите, че темата е пусната за гласуване относно основният домейн на форума:

forum.sobstvenik.com или fimoti.com

Приканвам ви тук да дадете гласът си, а да спорите в "другата" тема, като оставим тази стриктно за гласуване. *beer*

И пак ще попитам.

За какво е гласуването.
За името.
За принципа.
за идеята.
За комерсиализацията.

За тона на форума.
За да се избегнат възникнали проблеми тук.
Или за нещо друго неясно на неосведомените и  за да угодим на Асеня.

+ домейна решава и въпроса за собствеността

Да разширим анкетата тогава.
За да е ясно кой какво иска.

Ами според мен, в този си вид е доста синтезирана. За мен за да нямаш желание за fimoti.com като основен домейн за  форума, единственната причина би била, че не искаш да загубиш собственност в-у него. Защото няма спор, че fimoti.com превъзхожда твоят домейн отвсякъде - като URL keyword, кратък, ясен, лесен. Една "малка" подробност само - че е собственност на Додо и ако се премести там, вече не е твоя. Иначе проблемът е никакъв - пренастройка на DNS сървърите. Ако този въпрос се реши, съм сигурен, че Додо и Скитъра ще се разберат много по-лесно помежду си за собствеността в-у fimoti.com, на чие има ще се води и дали да е на един от тях, на двамата или на група хора. Не виждам никъква друга причина за "съпротива" с-у fimoti.com , освен желанието ти да прибавиш към съществуващите си сайтове, още един и то с доста сериозен потенциал. По този начин ще се разсеят всякъкви съмненивя за твой конфликт на интереси м-у съфорумците. Нека темата да стои по-дълго време, когато някой реши, че вече си е изяснил позицията, да гласува. Оунъре, личното ми уважение към теб си е същото, просто поставям нещата на принципна основа.

П.П. Предварително подчертавам, че лично нямам абсолютно никакви претенции за каквото и да било евентуално дялово участие в собствеността (при евентуално разделяне м-у няколко човека). Скитъра и Додо най-лесно биха се разбрали според мен, даже си мисля, че всеки би отстъпвал на другия.
« Последна редакция: 16 Май, 2010, 19:10:56 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

Don

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 25
  • Карма: +6/-0
  • Респект: +3
    • Профил
Гласуването дава ясно предимство на fimoti.com,
което и за мен е по-добрият вариянт.

По отношение на собствеността, то скитъра, като баща на начинанието,
и додо като реализатор имат моралното право да се разпореждат със
сайта - под каква форма ще изберат да правят това могат да решат те
самите помежду си.

Нямам нищо против оунъра, но не виждам негов основополагащ принос
в това начинание.

Поздрави

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Подкрепям последното мнение на BulCan на 100 процента. Оунъре, нещата са принципни, аз нямам проблем да си остане и тук форума, но нали целта е възможно най-голямата демократичност, от която зависи бъдещето на форума. Аз съм благодарен, че предоставяш пространство и бих искал да присъстваш (и на новия адрес), защото намирам мненията ти за полезни и толерантни.

pmp

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
  • Карма: +11/-4
  • what? what the fuck is "what"?
  • Респект: +8
    • Профил
Добри хора, аз до сега не видях нито едно мнение защо форумът трябва да остане поддомейн на Оунъра? + fimoti  води обедително от към +-сове....
We see the winners and try to "learn" from them, while forgetting the huge number of losers.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Едно мое допълнение към поста на gogolcho относно OwnerBG - АКО форума премине под домейна fimoti.com и стане собственност на Скитъра/Додо или когото решите, аз лично държа OwnerBG не само да е участник, но и да е модератор.

Owner-e, надявам се, че не приемаш по-горният ми пост на лична основа!  *beer*

Скитъре, моля да коментираш по-горният ми пост, ако четеш. Общо взето, всички чакаме коментари от теб!
I say what I do and do what I say.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Едно мое допълнение към поста на gogolcho относно OwnerBG - АКО форума премине под домейна fimoti.com и стане собственност на Скитъра/Додо или когото решите, аз лично държа OwnerBG не само да е участник, но и да е модератор.

Естествено самият Оунър трябва да е навит. Хайде наздраве, и да я караме по-спокойно. Подхванали сме добра инициатива, нека не я разваляме. *beer*