Анкета

Какъв да е домейна (няма да трябват пререгистрации или "местене") всичко е автоматично (т.е. само мой труд - безплатно :) )

forum.sobstvenik.com
3 (5.8%)
fimoti.com
49 (94.2%)

Общ брой гласове: 48

Автор Тема: Нека гласуваме явно за домейна на форума, това ще реши и "другия въпрос"  (Прочетена 41305 пъти)

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
Оунър, след техническите разяснения на Додо и очерталите се предпочитания към fimoti.com, единственият ти разумен ход е да се съгласиш на въпросния "един запис в DNS сървъра", за който Додо говори, и да му осигуриш необходимия достъп за това. Всеки друг ход би доказал меркантилност, за каквато колеги, които те познават, изразяват подозрения - надявам се неоснователни. Изборът е твой.

Камене, от самото начало единственно Додо има достъп до сайта.
През цялото време.
И до момента той е реалния собственик на сайта.
Мое решение което до момента се оказа правилно.
Просто се оказах удобен за виновен.
Разумните ходове не са свързани с даване на съвети между другото. Затова са и разумни.
А ако искаш да обсъждаме колеги, всеки средно интелигентен човек може да ми намери телефона и да звънннне ако има да казва нещо.
Отиде ми почивния ден да се обяснявам че нямам сестра.

 Оунър, не целях да давам съвети - но си прав, че така прозвуча. Само за това - извинявай.
Не си прав, че те обсъждам - аз не те познавам. Нито имам да ти казвам нещо лично по телефона, за да го търся.
Въпросът, който поставих беше принципен. А липсата на ясен и категоричен отговор от теб започва да ми прилича на шикалкавене, което е за мен е достатъчно красноречиво.
Не е съвет, не е и желание да те засегна - просто разсъждавам. Нали за това са форумите  :)

Scyther

  • Гост
Опаа аз пак бях на биричка.  *drink5*

BulCan трябваше да пуснеш анкета бре :)

Нека да кажа пак от техническа гледна точка - форумът може да се прехвърли на друг домейн без да забележите прекъсване нито да трябва да правите нещо или да се местят теми. Просто друг домейн ще стане основен и даже нещо да има индексирано от google.com със стария адрес, ще се показва автоматично новият домейн (за целта обаче OwnerBG трябва да се съгласи да се добави един запис в DNS сървъра където се хоства в момента).

Т.е. чисто технически няма проблем да се направи всичко. Достатъчно е да вземете някакво решение.

С излишните спорове не се постига нищо, само може да обидите OwnerBG.

Затова добавих анкета. Ето гласувайте явно и ще решим.

А домейна ще го прехвърля на Scyther. За регистрацията не искам пари както казах. Мога и мой хостинг да дам пак без пари или поне ако няма по един милион посещения на ден :) Ако това стане ще ви кажа, защото тогава разходът е по-голям :)

Dodo2, мисля, че това е оптималното.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Хубаво, но трябва да получим позволение от OwnerBG, все пак хостингът е негов и без такова ако ръчкам ще извърша компютърно престъпление :)

Аз явно не мога напълно да влизам под кожата на хората тук, защото на мен примерно май barbaron ми се разсърди. А си мисля, че това което предложих не е лишено от смисъл. Изхождам от предположението, че всички са безкористни, надявам се да не съм се объркал :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Нов казус - кое от двете:

а) да се смени името (т.е. нов домейн и старото forum.sobstvenik.com започва да сочи към него - т.е. ако някой попадне на адрес, базиран на старото име вижда съдържнието от новото име - forum.sobstvenik.com се заменя с fimotilcom)

b) да се дублира форумът, т.е. в един момент - на двата адреса се вижда едно и също и всеки избира къде да пише, така след време има различни съдържания - виж тук: http://www.fimoti.com/index.php/topic,75.0.html

nino

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Карма: +16/-2
  • Респект: +31
    • Профил
Според мен е по-добър първия вариант. Иначе много лесно могат да се разводнят нещата - кой, кога, къде е писал. Освен това, така ми се струва по-лоялно към Оунъра.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Според мен е по-добър първия вариант. Иначе много лесно могат да се разводнят нещата - кой, кога, къде е писал. Освен това, така ми се струва по-лоялно към Оунъра.

Нино, не става дума за лоялност.
И няма да се разводнят а ще се подредят по естествения начин.
Всеки ще избере да участва там където му е уютно и приятно.
И ще има право на свой собствен личен избор.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Е да, ама той иска втория вариант и аз мисля да се гръмна :)

nearvana

  • Гост
Нов казус - кое от двете:

а) да се смени името (т.е. нов домейн и старото forum.sobstvenik.com започва да сочи към него - т.е. ако някой попадне на адрес, базиран на старото име вижда съдържнието от новото име - forum.sobstvenik.com се заменя с fimotilcom)

b) да се дублира форумът, т.е. в един момент - на двата адреса се вижда едно и също и всеки избира къде да пише, така след време има различни съдържания - виж тук: http://www.fimoti.com/index.php/topic,75.0.html


Аз съм за първия вариант. Всъшност необходимо ли е forum.sobstvenik.com  да се пренасочва към fimoti.com? Така или иначе всички ползваме краткото fimoti.com ... 
 Роенето на форумите най-много да заприлича на роенето на десницата в БГ ... ефекта го знаем. Едва ли някой ще пише на forum.sobstvenik.com при положение че решим да се местим! Доказателството е резултата от анкетата.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Вариант "а" според мен, обаче Оунъра не изглежда съгласен с него и предлага бъдещето да покаже кой форум ще се ос.ре т.е. от това, което виждам той държи или на статуквото (домейн forum.sobstvenik.com) или  вариант "б". Ако няма комерсиални цели, аз не виждам никъква логика в това поведение. Оставането на домейн forum.sobstvenik.com е преебавка за Скитъра. Проследи темата назад.

I say what I do and do what I say.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Вариант "а" според мен, обаче Оунъра не изглежда съгласен с него и предлага бъдещето да покаже кой форум ще се ос.ре т.е. от това, което виждам той държи или на статуквото (домейн forum.sobstvenik.com) или  вариант "б". Ако няма комерсиални цели, аз не виждам никъква логика в това поведение. Оставането на домейн forum.sobstvenik.com е преебавка за Скитъра. Проследи темата назад.

И каква е прее...та.Скитъра ще получи fimoti от Додо2 и всички са доволни.
Гадния Оунър остава сам в стария форум а вие си правите управляващото дружество и цепите мрака.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Оунъре а какво става с паролата на Скитъра от http://imoti.forum-motion.net ?

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Вариант "а" според мен, обаче Оунъра не изглежда съгласен с него и предлага бъдещето да покаже кой форум ще се ос.ре т.е. от това, което виждам той държи или на статуквото (домейн forum.sobstvenik.com) или  вариант "б". Ако няма комерсиални цели, аз не виждам никъква логика в това поведение. Оставането на домейн forum.sobstvenik.com е преебавка за Скитъра. Проследи темата назад.

И каква е прее...та.Скитъра ще получи fimoti от Додо2 и всички са доволни.
Гадния Оунър остава сам в стария форум а вие си правите управляващото дружество и цепите мрака.

Добре де, а какво точно му пречи на Оунър-а да си пише с всички останали във fimoti.com, вместо във forum.sobstvenik.com?
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Аз съм за първия вариант. Всъшност необходимо ли е forum.sobstvenik.com  да се пренасочва към fimoti.com? Така или иначе всички ползваме краткото fimoti.com ... 
 Роенето на форумите най-много да заприлича на роенето на десницата в БГ ... ефекта го знаем. Едва ли някой ще пише на forum.sobstvenik.com при положение че решим да се местим! Доказателството е резултата от анкетата.

google.com вече е индексирал първия сайт. А и аз хич не обичам дублирани неща. Голям % от сайтовете у нас крадат информация, снимки, А преписал от B, B от C, но когато някой препише от A, се пъне, че го били окрали. Това е положението у нас :)

Иска ми се да вземете решение без конфликт.. Защо трябва да се прави тест кой щял къде да пише, все още не мога да разбера. Ще си пишем на едно място всички и толкова :)

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Оунъре а какво става с паролата на Скитъра от http://imoti.forum-motion.net ?


Изпратих мейла на Скитъра на Додо2 за да я вземе като забравена.
Додо2 ще каже дали става.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Май няма начин:
The security 'Disallow admin to send new password' is active in Admin Panel > General Admin > Security
Забранено е да се праща паролата за администратора по мейла.