Анкета

Какъв да е домейна (няма да трябват пререгистрации или "местене") всичко е автоматично (т.е. само мой труд - безплатно :) )

forum.sobstvenik.com
3 (5.8%)
fimoti.com
49 (94.2%)

Общ брой гласове: 48

Автор Тема: Нека гласуваме явно за домейна на форума, това ще реши и "другия въпрос"  (Прочетена 41256 пъти)

Scyther

  • Гост
Нямаше ме няколко часа. Гледам, че пак са се завихрили страстите. Не ща да ви влизам в тона. Не ми харесва.
Въпросът е що щете, хора. Замислете се. Направих онзи форум, за да бъдем свободни да изразим мнението си без цензура. Отзовахте се доста хора. Все ценени и интелигентни. Язе съм проЗ човек, не желая да се забърквам в инриги и за мен нещата са прости и по прост начин си ги обяснавам, понеже съм проЗ.
Или искате да сте свободни или не. Не бъркайте свободата с красотата или с добронамереността.
Едно е да кажеш мнението си, съвсем друго е да шикалкавиш красиво и да зарибяваш с добронамерени думи. Требе да е ясно. Ясно трябва да е, драга приятелко, че добрите намерения и приятните впечатления нямат нищо общо с истината. Кога стане дума за финансови интереси, добронамереността и усмивките са нищо повече от реклама.
Имате ли още съмнения? Искате ли още обяснения? Не ме карайте, защото няма да се хареса за втори път. Необходимо ли е да вадя кирливи ризи, които никой няма да хареса? Необходимо ли е да се противопоставя открито, което ще доведе неминуемо до разделение? Помислете.
Или искате свобода с всичките негативи, или искате реклама. Всеки има правото да реши дали да живее в матрицата или отвъд нея.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Опааа :)

Какво решихте май нищо  *drink1*

Първо едно встъпление - много моля, винаги имайте едно наум, че това е интернето! Тук хората не са такива каквито са, а също и емоциите са си вашите (т.е. някой чете чуждо мнение и влага наум интонация и излъчване каквито си изфантазира - обикновено свои). Ако беше наживо тук половината щяхме да сме с бушоно и сплескани носове :)

Значи аз напълно разбирам OwnerBG и причината е асен1975 - като каже "или ще си седиш там, или ще пишеш и ще ти се подигравам", то какво остава... В другия форум си говорихме дали има игнориране - за този форум най-вероятно има модул и е хубаво да го сложим, така тези които не се понасяте ще се игнорирате взаимно един път (както се прави в реалния живот) и всичко ще е преспокойно.

Не го разбирам за това пъпкуване на форума обаче, ама хич. Подозирам, че мисли, че като и в този форум има представители от "двата лагера" ще се стигне до простотии както в другия и така ще си има собствено място в което все пак ще останат съмишленици и ще се продължи напред? Това ми е единственото разумно обснение на желанието му да не е едно мястото. Обаче напомнянето ми по-горе за възможността за игнориране, мисля, че решава този проблем. А също трябва и по-добро модериране, на acen трябваше някой да се скара, все пак основното правило, което май забравихме е без лични нападки. Обаче никой (признавам си и аз) вероятно заради несъгласието си с OwnerBG, не се сети за това.

Най-добрият вариант даже е ако няма готово ще направя, ако двама души се поразят (карма) повече от N пъти се игнорират взаимно автоматично и спират да виждат какво е писал другия.  *flower2*

Но аз лично държа да има едно място, в което да са всички, тези които се мразят няма да комуникират, ще има възможност и за помирение и така нещата ще са по-реални.

Айде отивам да видя дали може да се реши проблемът с паролите.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Точно в матрицата хората хапват синьо и червено хапче и си правят безсмислени войни, с които в реалността никога не биха си губили времето :)

Scyther

  • Гост
Точно в матрицата хората хапват синьо и червено хапче и си правят безсмислени войни, с които в реалността никога не биха си губили времето :)

Това звучи прекалено мъдро, за да съм го написал аз.

neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Нямаше ме няколко часа. Гледам, че пак са се завихрили страстите. Не ща да ви влизам в тона. Не ми харесва.
Въпросът е що щете, хора. Замислете се. Направих онзи форум, за да бъдем свободни да изразим мнението си без цензура. Отзовахте се доста хора. Все ценени и интелигентни. Язе съм проЗ човек, не желая да се забърквам в инриги и за мен нещата са прости и по прост начин си ги обяснавам, понеже съм проЗ.
Или искате да сте свободни или не. Не бъркайте свободата с красотата или с добронамереността.
Едно е да кажеш мнението си, съвсем друго е да шикалкавиш красиво и да зарибяваш с добронамерени думи. Требе да е ясно. Ясно трябва да е, драга приятелко, че добрите намерения и приятните впечатления нямат нищо общо с истината. Кога стане дума за финансови интереси, добронамереността и усмивките са нищо повече от реклама.
Имате ли още съмнения? Искате ли още обяснения? Не ме карайте, защото няма да се хареса за втори път. Необходимо ли е да вадя кирливи ризи, които никой няма да хареса? Необходимо ли е да се противопоставя открито, което ще доведе неминуемо до разделение? Помислете.
Или искате свобода с всичките негативи, или искате реклама. Всеки има правото да реши дали да живее в матрицата или отвъд нея.
  Това беше мъдро Скитъре, по-добре да довършим започнатото без излишни конфронтации *drink5*

Scyther

  • Гост
А сетих се да дам и един пример: все едно някой да си покани гости, оставят дрехите по закачалките, след 2 часа казва, хайде трябва да си лягам, тръгват да си взимат дрехите и се казва "ааа не, дрехите остават, тук каквото се закачи аз започвам да го съхранявам и пазя". Поне така изглежда отстрани ситуцията и хич не ми харесва.


Аз имам само една стара риза и скъсани дънки. Оставям ги тази нощ тук, но утре очаквам да ги намеря на
http://www.fimoti.com/
Алтернативният форум за имоти - Свободен форум за имоти и техните цени.
За хора с мислене и идеи.

Лека нощ! Dodo, страхотен си! Свършвай и после никакво LEGO - лягай и спи непробудно 16 часа.

Искрено се надявам океана да е толкова син, колкото е в представите ни.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
А сетих се да дам и един пример: все едно някой да си покани гости, оставят дрехите по закачалките, след 2 часа казва, хайде трябва да си лягам, тръгват да си взимат дрехите и се казва "ааа не, дрехите остават, тук каквото се закачи аз започвам да го съхранявам и пазя". Поне така изглежда отстрани ситуцията и хич не ми харесва.

И също все едно сега аз да му кажа, понеже взимам $100 на час, че за да запази форума трябва да ми плати примерно 20*$100=$2000. Подробностите се уреждат предварително, а когато не се, тогава се действа на принципа на общоприети норми. Болшинството показаха тук че очакването е името да се пренасочи и това е близко до акъла, но явно живеем в различни светове и нещо не се разбираме.. Освен ако Scyther не е на същото мнение.

додо,и при тази ситуация смяташ,че съм "груб" с оунъра?

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
А сетих се да дам и един пример: все едно някой да си покани гости, оставят дрехите по закачалките, след 2 часа казва, хайде трябва да си лягам, тръгват да си взимат дрехите и се казва "ааа не, дрехите остават, тук каквото се закачи аз започвам да го съхранявам и пазя". Поне така изглежда отстрани ситуцията и хич не ми харесва.

И също все едно сега аз да му кажа, понеже взимам $100 на час, че за да запази форума трябва да ми плати примерно 20*$100=$2000. Подробностите се уреждат предварително, а когато не се, тогава се действа на принципа на общоприети норми. Болшинството показаха тук че очакването е името да се пренасочи и това е близко до акъла, но явно живеем в различни светове и нещо не се разбираме.. Освен ако Scyther не е на същото мнение.

додо,и при тази ситуация смяташ,че съм "груб" с оунъра?

И каква е ситуацията.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
А сетих се да дам и един пример: все едно някой да си покани гости, оставят дрехите по закачалките, след 2 часа казва, хайде трябва да си лягам, тръгват да си взимат дрехите и се казва "ааа не, дрехите остават, тук каквото се закачи аз започвам да го съхранявам и пазя". Поне така изглежда отстрани ситуцията и хич не ми харесва.

И също все едно сега аз да му кажа, понеже взимам $100 на час, че за да запази форума трябва да ми плати примерно 20*$100=$2000. Подробностите се уреждат предварително, а когато не се, тогава се действа на принципа на общоприети норми. Болшинството показаха тук че очакването е името да се пренасочи и това е близко до акъла, но явно живеем в различни светове и нещо не се разбираме.. Освен ако Scyther не е на същото мнение.

додо,и при тази ситуация смяташ,че съм "груб" с оунъра?

И каква е ситуацията.



да ни убедиш,че си добър човек,и тогава аз ще съм лошия,че съм ти грубиянствал с теб неправилно.че съм бил в грешка....
   та,айде ако обичаш дай на додо кво му трябва ,че скитъра са си върне сайта,и те го лошия асен и добрия оунър.
    даже ще се радвам,както вече ти казах,в сайта на скитъра да те направят главен ЕНТУСИАСТ!

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
А сетих се да дам и един пример: все едно някой да си покани гости, оставят дрехите по закачалките, след 2 часа казва, хайде трябва да си лягам, тръгват да си взимат дрехите и се казва "ааа не, дрехите остават, тук каквото се закачи аз започвам да го съхранявам и пазя". Поне така изглежда отстрани ситуцията и хич не ми харесва.

И също все едно сега аз да му кажа, понеже взимам $100 на час, че за да запази форума трябва да ми плати примерно 20*$100=$2000. Подробностите се уреждат предварително, а когато не се, тогава се действа на принципа на общоприети норми. Болшинството показаха тук че очакването е името да се пренасочи и това е близко до акъла, но явно живеем в различни светове и нещо не се разбираме.. Освен ако Scyther не е на същото мнение.

додо,и при тази ситуация смяташ,че съм "груб" с оунъра?

И каква е ситуацията.



да ни убедиш,че си добър човек,и тогава аз ще съм лошия,че съм ти грубиянствал с теб неправилно.че съм бил в грешка....
   та,айде ако обичаш дай на додо кво му трябва ,че скитъра са си върне сайта,и те го лошия асен и добрия оунър.
    даже ще се радвам,както вече ти казах,в сайта на скитъра да те направят главен ЕНТУСИАСТ!

Да подесетя.
Реален собственик на сайта през цялото време е Додо.Справя се супер.
Предоставил съм му всичко.
Само дето бях удобен виновен.
Ако се посмириш може и да сръбнем по мляко, из доминиканските пропаднали беседки.
Ама надали.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Асене ама OwnerBG не държи нищо че да дава. Даде ми достъп до хостинга, което е израз на голямо доверие (аз това не бих го направил ако ще някой да ми казва че е IT гуру). Той на практика нищо не е пипал, а сигурно и си няма представа какво съм му правил по хостинга. Положението със стария форум пък със сигурност не е нарочно - аз днес исках да влезна там за да си прочет едно съобщение с парола, а си бях забравил моята и там е направено да няма начин да си я пратиш по мейла, трябва да пишеш в техни форум на няккъв администратор и т.н., аз си написах скрипт, който да ми налучка паролата и така влезнах.

Проблемът идва от твоите нападки и много ясно, че го засягаш, а правиш и ситуацията да е ни така ни иначе ::) Така стана, че който каквото да направи, друг ще има дълго време да му го натяква и вероятно това ще е причината OwnerBG да не дойде с всички ни, което не е хубаво. Трябва да има плурализъм, но и толерантност, иначе ще се избием като първобитните хора :)

Така че за да е всичко ОК е редно да му се извиниш за нападките (все пак си груб), а той да приеме изивнението ти и да ти се извини и той като децата и да започнете да се търпите мъничко. Тогава вярвам може и да стане  *flower2*, иначе твърдо не. Не знам някой губи ли печели ли или няма значение, ще видим.

Но наистина и двамата внасяте излишни емоции и фантазии (acen си представя Owner като някакъв зъл чичко с форум, а Owner си представя acen като разносвач на пици), ако ги забравите, ще видите другия в по-добра светлина.

 *drink11*



Я кажете много ли ще е кофти на новото място да трябва всеки еднократно да си резетне паролата (да си генерира нова през сайта и да я получи на мейла, който е оставил) ? Че не мога да му открия къде му е проблема а започва да ми се доспива :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
За reset на паролата, аз лично нямам проблем.

Би трябвало да няма проблем и за другите, ама те да си кажат. Нали всеки се е регистрирал тук чрез валиден мейл адрес? Нали така беше?
« Последна редакция: 18 Май, 2010, 02:35:23 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Да, иначе нямаше да могат да се валидират. Май само барбарон мина по тънката процедура (в началото бях забравил да го включа) а може и още някой - първите N :)

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
А сетих се да дам и един пример: все едно някой да си покани гости, оставят дрехите по закачалките, след 2 часа казва, хайде трябва да си лягам, тръгват да си взимат дрехите и се казва "ааа не, дрехите остават, тук каквото се закачи аз започвам да го съхранявам и пазя". Поне така изглежда отстрани ситуцията и хич не ми харесва.

И също все едно сега аз да му кажа, понеже взимам $100 на час, че за да запази форума трябва да ми плати примерно 20*$100=$2000. Подробностите се уреждат предварително, а когато не се, тогава се действа на принципа на общоприети норми. Болшинството показаха тук че очакването е името да се пренасочи и това е близко до акъла, но явно живеем в различни светове и нещо не се разбираме.. Освен ако Scyther не е на същото мнение.

додо,и при тази ситуация смяташ,че съм "груб" с оунъра?

И каква е ситуацията.



да ни убедиш,че си добър човек,и тогава аз ще съм лошия,че съм ти грубиянствал с теб неправилно.че съм бил в грешка....
   та,айде ако обичаш дай на додо кво му трябва ,че скитъра са си върне сайта,и те го лошия асен и добрия оунър.
    даже ще се радвам,както вече ти казах,в сайта на скитъра да те направят главен ЕНТУСИАСТ!

Да подесетя.
Реален собственик на сайта през цялото време е Додо.Справя се супер.
Предоставил съм му всичко.
Само дето бях удобен виновен.
Ако се посмириш може и да сръбнем по мляко, из доминиканските пропаднали беседки.
Ама надали.
ми аз сега разбирам за това.не разбрах примера с гоститУ и дрехите,ама няма значка.
      ОК,доминиката да бъде.и не на мляко,нито на швепс.
    на живо не съм от "лошите"........сори за грубиянстването,но аз така ги виждам нещата и ги отстоявам по "свой" си начин......
   
  миналата година щеше да идваш,веднъж ,когато ходих-или май,или август бе,ако не ме лъже паметта.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Надявам се сега всички разбраха, че интернет за личностни отношения не става, защото стават грешки, а след тях инфекции. Така че тук само - долари евро имоти нагоре надолу :) И е позволено по някоя виртуална бира  *drink5*