Форум за имоти > ВЕИ - фотоволтаици, ветрогенератори и инвестиции в зелена енергия

Слънчева енергия

(1/12) > >>

dodo2:
Докато dival си копира интересните неща (освен ако не му е омръзнало) имам едно такова питане - дали е осъществимо..

Идеята на енергоефективните къщи предполагам е да се пести. Обаче това е свързано с куп неудобства, дебели стени и т.н. Аз обичам навсякъде да свети, а не да светкам/гася като луд, фурната седи по 2 часа на 300 градуса докато нарежа нещата за пицата и т.н.

Т.е. по-интересно ми се струва - нормална къща (така че да може да си проветрявам зимата без да изчислявам как съм загубил лев и двайсе), но с някакъв независим енергиен източник, даващ достатъчно енергия, така че да има и за разхищение.

Единият вриант е да се инсталират разни съоръжения в двора, но за да се покрие изискването за достатъчно енергия, този двор ще прилича на индустриална зона.

И тук ми хрумна идеята - ако N на брой хора заедно инвестират в по-голям проект (каквито предлага dival в сайта си), може ли да се постигне на практика изнасяне на съоръженията и оптимални разходи (както за инсталациите, така и за поддръжка)? Приходите се разпределят на инвеститорите според дяла, който всеки е заявил в началото според нуждите си. С тези приходи си купуват електрическа енергия за дома където и да е. Може ли да се сметне, дали подобно нещо е осъществимо, какъв брой хора (домове) или просто малки инвеститори са необходими за осъществяването на голям проект, задоволяващ потребностите им.

valio1900:
Отдавна е изчислено, но никъде не го виждаш реализирано. Отговор не е останал нито един инвеститор, след като е видял изчисленията.

Ivel:
А не може ли да се печели достатъчно за да не зацикляме на такива неща, пък кой както му харесва да си гаси лампите
 или да си пече пицата (не постна , надявам се ) ако иска и по 3 часа на 850 градуса. За сега инвестицията в подобно нещо е лудоста ако трябва сам да я понесеш. Виж ако някъква супсидия около 60-70% от някъде дойде си струва да се замисли човек, иначе според мен няма смисъл.

dival:
Първо за лампите
На последното изложение соларните лампи бяха абсолютен хит - малък солар върху лампичката  и свети без друга намеса . В Бриколаж видях 2 лампички за 40 лв  със стоики и всичко останало . Веднага се сещам как общините могат да монтират такива като улично осветление
За големите (мегаватови проекти ) в момента има инвеститори предимно от чужбина защото банковите лихви са им ниски и могат да стартират подобно начинание и да си печелят парички в продъжение на поне 25г
Мислил съм за продаване на акции от такъв вид проекти за да може повече хора да участват макар и с малки суми , но не съм наясно как става това в БГ . Мога веднага да предложа мои проекти и които иска да ги финансира и да се деиства .В момента изкарвам един 5 мегаватов (перки) 2 локации по 2,5 мегавата  едната локация е заета от мои съдружник , другата е моя ...така че ако някои иска може да направим нещо съвместно

vlado.b:
http://greentech-bg.net/?p=1164
Това има ли смисъл според вас за еднофамилна къща?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия